Jak przejść do edycji konta FTP na serwerze?

W artykule znajdziesz instrukcję, jak zmienić hasło do konta FTP na nowej platformie home.pl.
Poniższy artykuł opisuje jak przejść do edycji ustawień dla utworzonego już konta FTP. Konto FTP jest bezpłatną usługą, która pozwala uzyskać dostęp do zasobów (plików) opublikowanych na serwerze w home.pl. W ten sposób np. firma zewnętrzna projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany w plikach, bez znajomości głównego hasła do Twojego Panelu klienta home.pl.

Za pomocą Panelu klienta home.pl możesz zmienić parametry konta FTP, które zostało już utworzone na serwerze w home.pl. Po przejściu do modyfikacji ustawień konta FTP, możesz wykonać następujące zmiany:

 • zmiana nazwy konta FTP,
 • zmiana domeny, do której przypisane jest konto FTP. Na podstawie tego ustawienia budowana jest nazwa użytkownika dla konta FTP. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat różnic między kontami FTP utworzonymi we wszystkich domenach, a utworzonymi w ramach konkretnej domeny,
 • zmiana hasła do wybranego konta FTP,
 • edycja praw dostępu do serwera FTP (dostęp do całego FTP lub tylko do wybranego katalogu),
 • umożliwienie lub blokada dostępu do kopii zapasowej na FTP.

Jak przejść do edycji istniejącego konta FTP na serwerze?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW
 3. Kliknij nazwę serwera, na którym znajduje się konto FTP, które chcesz zmodyfikować.
 4. Na wyświetlonym ekranie znajdź sekcję: Konta FTP i kliknij: Opcje -> Pokaż wszystkie.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Nazwa serwera - Konta FTP - Opcje - Wybierz Pokaż wszystkie
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista wszystkich utworzonych kont FTP na wybranym serwerze. Kliknij przycisk: Edytuj przy wybranym koncie FTP, aby przejść do jego edycji.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Nazwa serwera - Konta FTP - Opcje - Lista kont FTP - Kliknij przycisk Edytuj przy wybranym koncie FTP
 6. Po kliknięciu przycisku edytuj przy wybranym koncie FTP, na ekranie zostanie wyświetlony formularz tworzenia nowego konta FTP, w którym będziesz mógł ustawienia dla wybranego konta FTP (np. zmiana hasła, loginu lub uprawnień FTP).
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Nazwa serwera - Konta FTP - Opcje - Lista kont FTP - Edytuj - Zmień ustawienia dla wybranego konta FTP

  • Login – wpisz nazwę użytkownika, z której będziesz korzystał podczas łączenia z FTP.
  • Domena – możesz wybrać domenę dla konta FTP. Jeśli wybierzesz domenę, to loginem dla konta FTP będzie adres e-mail (nazwa_konta_FTP@domena.pl).
  • Hasło – wpisz hasło dostępu do konta FTP, z którego będziesz korzystać podczas połączenia.
   WAŻNE! Podczas definiowania hasła nie wpisuj polskich znaków diakrytycznych (np. ą, ś, ć, ń itd.). Więcej informacji o tworzeniu bezpiecznych i silnych haseł znajdziesz tutaj.
 7. Następnie w sekcji: Uprawnienia FTP możesz określić zakres dostępu dla tworzonego konta FTP:
  • Cała zawartość serwera WWW – konto FTP może zyskać funkcjonalność dostępu do wszystkich zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. W ten sposób firma projektująca stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany na plikach, bez koniecznej znajomości hasła do Panelu klienta home.pl.
   Taka konfiguracja pozwoli na łączenie się z całą zawartością serwera FTP. Użytkownik połączony z serwerem zobaczy zawartość katalogu głównego oraz wszystkich podkatalogów, które znajdują się na Twoim serwerze.
  • Wybrany katalog – zaznacz, jeśli chcesz umożliwić dostęp do serwera FTP, ale tylko do wybranego katalogu oraz jego podkatalogów. Po zaznaczeniu opcji: „Wybrany katalog”, w polu tekstowym obok należy podać nazwę katalogu, do którego konto FTP będzie miała dostęp, np. /stronawww
  • Kopia bezpieczeństwa – jeśli wybrałeś opcję dostępu do całej zawartości serwisu WWW, to możesz włączyć tę opcję, aby zezwolić również na dostęp do kopii zapasowej, która znajduje się na serwerze FTP. Taka zgoda będzie jednoznaczna z tym, że konto FTP będzie posiadało dostęp do katalogu kopii bezpieczeństwa oraz katalogu /logs zawierającego logi serwera.
 8. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól, kliknij przycisk: Wyślij w dolnej części ekranu, aby zmienić ustawienia dla wybranego konta FTP na wybranym hostingu (serwerze).

Jak utworzyć nowe konto FTP na serwerze w home.pl

Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak utworzyć nowe konto FTP na wybranym serwerze w home.pl.

Jak połączyć się z serwerem FTP w home.pl?

Szczegółowe informacje na temat procesu łączenia się z serwerem FTP w home.pl znajdziesz pod tym adresem.

W ramach usługi hostingu w home.pl, możesz skorzystać z klienta FTP dostępnego w panelu administracyjnym. Takie rozwiązanie nie wymaga konfiguracji dodatkowego oprogramowania ani tworzenia kont FTP użytkowników. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak uruchomić WebFTP i zarządzać zawartością serwera FTP.
Korzystasz z poprzedniej platformy klienta home.pl? Sprawdź:

 • Jak przejść do edycji istniejącego konta FTP na poprzedniej platformie home.pl?
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie