Jak dodać kategorię lub podkategorię produktów?

Produkty oferowane w sklepie internetowym mogą zostać pogrupowanie w kategorie lub podkategorie. Można powiedzieć, że kategorie i podkategorie produktów są głównym narzędziem nawigacji po stronach sklepu internetowego. Dlatego ich zawartość, liczba, nazewnictwo musi zostać kompletnie przemyślana.

Więcej informacji na temat rozpoczynania wprowadzania asortymentu do sklepu (np czyszczenie przykładowych danych, tworzenie kategorii, dodawanie produktów) znajdziesz pod tym adresem.

W celu dodania kategorii głównej dla produktów:

 1. Zaloguj się do Twojego Panelu eSklep.
 2. Przejdź do opcji menu  KATEGORIE.
 3. Kliknij przycisk Dodaj kategorię główną, który znajduje się w prawym górnej części ekranu.
 4. Wypełnij wyświetlony formularz. Pole Nazwa jest wymagane do wypełnienia, należy w nim wpisać nazwę tworzonej kategorii.
  W zakładce Dane podstawowe należy wpisać podstawowe informacje na temat tworzonej kategorii, np. nazwa, opis, przypisany zestaw atrybutów. W zakładce Pozycjonowanie możesz zmienić ustawienia META dla tworzonej kategorii, które są sprawdzane m.in. przez wyszukiwarki internetowe i mają wpływ na pozycjonowanie.
 5. Kliknij przycisk Zapisz, aby utworzyć nową kategorię dla produktów.

W celu dodania podkategorii dla produktów:

 1. Zaloguj się do Twojego Panelu eSklep.
 2. Przejdź do opcji menu KATEGORIE.
 3. Z drzewa dostępnych kategorii po lewej stronie ekranu zaznacz tę kategorię (kliknij na niej kursorem myszki), do której chcesz dodać podkategorię.
 4. Kliknij przycisk Dodaj podkategorię, który znajduje się w prawej górnej części ekranu.
 5. Wypełnij wyświetlony formularz. Pole Nazwa jest wymagane do wypełnienia, należy w nim wpisać nazwę tworzonej kategorii.
  W zakładce Dane podstawowe należy wpisać podstawowe informacje na temat tworzonej kategorii, np. nazwa, opis, przypisany zestaw atrybutów. W zakładce Pozycjonowanie możesz zmienić ustawienia META dla tworzonej kategorii, które sprawdzane m.in. przez wyszukiwarki internetowe.
 6. Kliknij przycisk Zapisz, aby utworzyć nową kategorię dla produktów.

Jak wyświetlić liczbę produktów w danej kategorii?

Przy każdej kategorii (np. w menu kategorii produktów) możesz umieścić ilość produktów znajdujących się w danej kategorii.

Wyświetl liczbę produktów w kategorii

Aby wyświetlić liczbę produktów w kategorii przejdź do opcji menu Wygląd i treści > Wygląd sklepu > Obecny szablon graficzny, edytuj moduł Menu  i włącz opcję Pokaż ilość produktów.

Więcej rozwiązań
Jak dodać nowy produkt do sklepu eSklep?
Poprzedni
Jak skonfigurować opcje dostawy i płatności?
Następny
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.