Jak uruchomić narzędzie do obsługi bazy danych?

Bazy danych stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS). Korzystają z nich praktycznie wszystkie najpopularniejsze aplikacje – WordPress, Joomla, aplikacje do zbierania statystyk czy silniki sklepów internetowych. W home.pl z bazą danych możesz się łączyć z dowolnej aplikacji.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Jeśli posiadasz hosting w home.pl, bazę danych możesz obsługiwać z pomocą narzędzi phpMyAdmin lub phpPgAdmin. To dzięki nim zalogujesz się do utworzonych baz i będziesz mógł nimi zarządzać.

 • phpMyAdmin jest narzędziem, pozwalającym zarządzać bazą danych MySQL, która funkcjonuje w ramach serwera. Zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administracja bazą.
 • phpPgAdmin jest narzędziem, pozwalającym zarządzać bazą danych PostgreSQL. Aplikacja zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administrację bazą (z uwzględnieniem charakterystycznych mechnizmów widoków, triggera i obcych kluczy).
 • myLittleAdmin jest narzędziem pozwalającym zarządzać bazami danych typu MSSQL (Microsoft SQL Server). Program ten zapewnia realizację wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administracja bazą danych.

Jak uruchomić narzędzie do obsługi bazy danych?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW
 3. Kliknij nazwę serwera, na którym chcesz utworzyć bazę danych (w zależności od typu serwera będziesz mógł utworzyć bazy: MySQL, oraz PgSQL).
 4. W sekcji o nazwie: Bazy danych (prawy dolny róg ekranu) kliknij w link udostępniony pod  wybranym typem bazy danych, np. https://serwer1770597.home.pl aby uruchomić narzędzie. Możesz też kliknąć przycisk: Wszystko, aby przejść do listy baz danych, które utworzone są na wybranym serwerze.
  Jak uruchomić narzędzie do obsługi bazy danych?
 5. Na liście kliknij przycisk Panel przy wybranej bazie danych, aby od razu przejść do narzędzia odpowiadającego wybranemu typowi bazy.
  Jak uruchomić narzędzie do obsługi bazy danych?
 6. W nowym oknie podaj login (nazwę bazy danych) i hasło do bazy danych, aby uruchomić narzędzie do zarządzania wybraną bazą danych.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty Pomocy Premium. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie