Jak uruchomić narzędzie do obsługi bazy danych?

Bazy danych stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS). Korzystają z nich praktycznie wszystkie najpopularniejsze aplikacje – WordPress, Joomla, aplikacje do zbierania statystyk czy silniki sklepów internetowych. W beta.home.pl z bazą danych możesz się łączyć z dowolnej aplikacji.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Jeśli posiadasz hosting w home.pl, bazę danych możesz obsługiwać z pomocą narzędzi phpMyAdmin lub phpPgAdmin. To dzięki nim zalogujesz się do utworzonych baz i będziesz mógł nimi zarządzać.

 • phpMyAdmin jest narzędziem, pozwalającym zarządzać bazą danych MySQL, która funkcjonuje w ramach serwera. Zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administracja bazą.
 • phpPgAdmin jest narzędziem, pozwalającym zarządzać bazą danych PostgreSQL. Aplikacja zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administrację bazą (z uwzględnieniem charakterystycznych mechnizmów widoków, triggera i obcych kluczy).
 • myLittleAdmin jest narzędziem pozwalającym zarządzać bazami danych typu MSSQL (Microsoft SQL Server). Program ten zapewnia realizację wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administracja bazą danych.

Jak uruchomić narzędzie do obsługi bazy danych?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Kliknij opcję menu: Hosting, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij przycisk: Zarządzaj przy nazwie hostingu (serwera), dla którego chcesz sprawdzić bazę danych.
 4. W sekcji Bazy danych znajdziesz linki, które umożliwiają uruchomienie odpowiednich narzędzi, które służą do obsługi baz danych. Możesz też kliknąć przycisk: Lista baz danych, który znajduje się poniżej, aby wyświetlić listę baz danych, gdzie dodatkowo znajdziesz login (nazwę użytkownika) dla bazy danych.
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista baz danych. W kolumnie Adres panelu administracyjnego znajdziesz link do panelu phpMyAdmin, myLittleAdmin lub phpPgadmin. Skopiuj link i otwórz go w nowym oknie przeglądarki.
 6. W nowym oknie podaj login (nazwę użytkownika bazy danych) i hasło do bazy danych, aby uruchomić narzędzie do zarządzania wybraną bazą danych.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty Pomocy Premium. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub