Jak uruchomić narzędzie do obsługi bazy danych?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Bazy danych stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS). Korzystają z nich praktycznie wszystkie najpopularniejsze aplikacje – WordPress, Joomla, aplikacje do zbierania statystyk czy silniki sklepów internetowych. W home.pl z bazą danych możesz się łączyć z dowolnej aplikacji.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Jeśli posiadasz hosting w home.pl, bazę danych możesz obsługiwać z pomocą narzędzi phpMyAdmin lub phpPgAdmin. To dzięki nim zalogujesz się do utworzonych baz i będziesz mógł nimi zarządzać.

 • phpMyAdmin jest narzędziem, pozwalającym zarządzać bazą danych MySQL, która funkcjonuje w ramach serwera. Zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administracja bazą.
 • phpPgAdmin jest narzędziem, pozwalającym zarządzać bazą danych PostgreSQL. Aplikacja zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administrację bazą (z uwzględnieniem charakterystycznych mechnizmów widoków, triggera i obcych kluczy).
 • myLittleAdmin jest narzędziem pozwalającym zarządzać bazami danych typu MSSQL (Microsoft SQL Server). Program ten zapewnia realizację wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administracja bazą danych.

Jak uruchomić narzędzie do obsługi bazy danych?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij opcję menu: Hosting, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do opcji menu Hosting
 3. Kliknij przycisk: Zarządzaj przy nazwie hostingu (serwera), dla którego chcesz sprawdzić bazę danych.
  Panel klienta home.pl - Hosting - Kliknij przycisk: Zarządzaj przy nazwie hostingu (serwera), dla którego chcesz sprawdzić bazę danych
 4. W sekcji Bazy danych znajdziesz linki, które umożliwiają uruchomienie odpowiednich narzędzi, które służą do obsługi baz danych. Możesz też kliknąć przycisk: Lista baz danych, który znajduje się poniżej, aby wyświetlić listę baz danych, gdzie dodatkowo znajdziesz login (nazwę użytkownika) dla bazy danych.
  Panel klienta home.pl - Hosting - Zarządzaj - Bazy danych - Kliknij przycisk Lista baz danych, aby wyświetlić listę baz danych
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista baz danych. W kolumnie Adres panelu administracyjnego znajdziesz link do panelu phpMyAdmin, myLittleAdmin lub phpPgadmin. Skopiuj link i otwórz go w nowym oknie przeglądarki.
  Panel klienta home.pl - Hosting - Zarządzaj - Bazy danych - Lista baz danych - Zarządzanie bazami danych - W polu Adres panelu administracyjnego znajdź link do panelu phpMyAdmin
 6. W nowym oknie podaj login (nazwę użytkownika bazy danych) i hasło do bazy danych, aby uruchomić narzędzie do zarządzania wybraną bazą danych.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty Pomocy Premium. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie