Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach WordPress?

Szybki hosting dla WordPressa

Popularny CMS WordPress dba o twórców treści zapewniając im dostęp do wielu wersji tego samego posta lub strony. WordPress ma wbudowaną funkcję, która pozwala cofnąć zmiany.  Ta funkcja nosi nazwę Wersje lub Publikacje .

Zdarza się popełniać błędy podczas redagowania tekstu. Zdarza się nam też tworzyć treści, które zmieniają się w czasie . Bywa i tak, że skasujemy coś, co teraz może stanowić dla nas dużą oszczędność czasu. Poprawki pozwalają cofnąć się w czasie i cofnąć wszelkie zmiany.

WordPress udostępnia swoim użytkownikom dwa rodzaje “wersji” publikacji:

  • skorzystaj z funkcji Wersje – CMS WordPress przechowuje dla Ciebie migawkę (zrzut) zawartości zapisywanej każdorazowo po kliknięciu przycisku Zapisz wersję roboczą , Opublikuj lub Aktualizuj w edytorze WordPress. Działa to tak samo dla klasycznego edytora jak i edytora Gutenberg. Nie ma ograniczeń co do ilości przechowywanych wersji, ale zaleca się ich ograniczenie dla zachowania porządku i optymalizacji CMS.
  • funkcja Autosaves – działa nawet jeśli samemu nie zapiszesz lub nie opublikujesz wpisu. Powoduje ona wykonania zrzutu treści co 60 sekund (jeśli korzystasz z klasycznego edytora) lub co 10 sekund (jeśli korzystasz z edytora Gutenberg).

Klikając zapisz wersję roboczą, Opublikuj lub Aktualizuj możesz tworzyć wiele szkiców wpisów i stron WordPress. Umożliwi Ci to powrót do wybranej wersji tekstu, jednej z wielu. Automatyczne zapisywanie działa w oparciu o jedną wersję wpisu lub strony. Każdorazowe zadziałanie mechanizmu spowoduje nadpisanie ostatniej automatycznej kopii publikacji.

Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach WordPress?

Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach WordPress?

Otwórz wybrany wpis lub stronę opublikowaną w CMS WordPress, a następnie skorzystaj z opcji odzyskiwania wersji publikacji. Nazwy i lokalizacja opcji mogą nieznacznie różnić się w zależności czy korzystasz z klasycznego edytora lub edytora Gutenberg.

Klasyczny edytor CMS WordPress, po lewej stronie ekranu skorzystaj z przycisku Wersja > Przeglądaj.

Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach WordPress?

Klasyczny edytor CMS WordPress, na dole strony odszukaj sekcję Starsze wersje:

Edytor Gutenberg (domyślny edytor wpisów i stron dla nowych wersji WordPress), po lewej stronie skorzystaj z opcji Wersje:

Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach WordPress?

Podgląd i przywracanie wersji wpisów i stron CMS WordPress

Skorzystaj z jednej z trzech w/w opcji przekliku do wersji wpisów i stron CMS WordPress a następnie wybierz, którą kopię tekstu chcesz przywrócić. Narzędzie pozwala na porównywanie ostatnich wersji publikacji, porównywania dowolnych wersji.

Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach WordPress?

Czerwone tło (ciemniejsze) oznacza, że ​​coś zostało usunięte, a zielone tło oznacza, że ​​dodano coś nowego. Możesz przywrócić cały dokument klikając Przywróć wybraną wersję lub ręcznie skopiować jej fragmenty a następnie wkleić do swojego wpisu.

Pamiętaj, że CMS WordPress zapisuje wiele wersji dokumentu i nie kasuje ich. Jeśli przywrócisz błędną wersję, zawsze możesz ponownie przywrócić ostatnio zapisaną a więc ostatnią jaką widziałeś po otwarciu dokumentu, a przed przywróceniem wersji.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak