Dlaczego powinienem dodać Favicon do swojej witryny WordPress?

Szybki hosting dla WordPressa

Favicon to mała ikona pojawiająca się obok nazwy strony internetowej lub tagu tytułu. Zobaczysz ją w wielu miejscach w przeglądarce. Wiele firm używa jako wizerunku favicon prostego obrazu, na przykład swojego logo.

Ikona favicon pojawiaja się w wielu miejscach, m.in:

 • Karta przeglądarki i zakładki,
 • Paski wyszukiwania,
 • Pasek narzędzi,
 • Ostatnio odwiedzane, ulubione, itp.
 • Wyszukiwania Google (opcja była dostępna z początkiem roku 2020).

Favicon na pewnym etapie rozwoju Internetu i przeglądarek internetowych stracił na znaczeniu. Nigdy jednak nie został zapomniany, a obecnie stanowi być może jeden z ważniejszych elementów identyfikacji. W codziennym korzystaniu favicon odgrywa znaczącą rolę w pracy z przeglądarkami internetowymi i kolejnymi kartami stron. To dzięki tej małej ikonie, możesz łatwo zidentyfikować wybraną stronę internetową, zakładkę oraz szybko do niej powrócić.

Dlaczego powinienem dodać Favicon do swojej witryny WordPress?Na początku 2020 roku Google wprowadziło zmianę w wynikach wyszukiwania. Ikona favicon była widoczna w wynikach wyszukiwania wraz z innymi ikonami Google, np. umożliwiającymi identyfikację reklam. Mechanizm ten został jednak usunięty.  SFavicona stanowiła jeden z elementów identyfikacji stron i reklam, ale także tu użyto już istniejących plików faviocon do identyfikacji wyników wyszukiwania.

Dlaczego powinienem utworzyć stronę internetową favicon?

Favicony oferują wiele korzyści dla Twojej firmy, w tym:

 • Favicons buduje rozpoznawalność marki: kiedy korzystasz z favicon, który odzwierciedla Twoją działalność, ludzie ją widzą i lepiej poznają Twoją firmę. Zostaną ujawnione Twojej marce i zapamiętają ją później.
 • Favicons dodają wiarygodności do twojej witryny: Twoja strona pojawi się wraz z ikoną favicon. Pomaga Ci wyglądać profesjonalnie w sferze online.
 • Favicons pomagają w optymalizacji wyszukiwarek (SEO): Favicons pomagają stworzyć przyjazną dla użytkownika stronę internetową, która jest niezbędnym składnikiem SEO . Zwiększysz także rozpoznawalność marki, co zachęci ludzi do powrotu do Twojej witryny i konwersji.
 • Favicony pomagają odbiorcom zlokalizować twoją stronę, jeśli dodają ją do zakładek: Favicons ułatwiają odbiorcom znalezienie Twojej witryny, gdy dodają ją do zakładek. Ludzie nie zawsze pamiętają nazwy marek, ale rozpoznają twój biznes po favicon.
 • Favicons pomagają ludziom zlokalizować Twoją firmę z otwartymi wieloma kartami: Ludzie często mają jednocześnie wiele otwartych kart przeglądarki. Zamiast klikać każdą kartę, aby znaleźć stronę Twojej firmy, mogą ją rozpoznać po favicon.

To tylko kilka powodów, dla których warto skorzystać z witryny favicon. Dodając favicon do swojej witryny, skorzystasz z tych korzyści i rozwiniesz swoją działalność online.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.