Jak zainstalować popularne wtyczki WordPress?

Strony internetowe WordPress to szybka droga do pojawienia się w sieci Internet z dobrze działającą i dobrze wyglądającą witryną, zoptymalizowaną pod wyszukiwarki oraz przeglądarki internetowe. CMS WordPress to potężne narzędzie, które od pierwszego uruchomienia daje nieograniczone możliwości przy prostej jego obsłudze.

Poza edytorem Gutenberg dostępnym od wersji 5.0 WordPress, CMS posiada m.in. możliwość instalowania wtyczek (plugins), czyli rozszerzeń do WordPress. Wtyczka to oprogramowanie dla WordPress które zawiera określone z góry funkcje. Można je dodawać do strony internetowej, aby zwiększyć jej funkcjonalność.

Wtyczki WordPress są napisane w języku programowania PHP i integrują się z WordPress. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że poszukując określonego rozwiązania, zawsze znajdziesz przypisaną mu wtyczkę, która wniesie funkcję do Twojej strony internetowej. Wtyczki dostarczają wielu użytecznych rozwiązań bez konieczności znajomości języka programowania.

Popularne wtyczki dla WordPress to m.in.:

 • formularze kontaktowe, mapy i galerie,
 • mechanizmy wspierające sprzedaż internetową,
 • rozbudowane narzędzia do rejestracji i obsługi kont użytkowników,
 • wtyczki odpowiedzialne za integrację z zewnętrznymi systemami, np. magazynami, systemami płatności, itp..

Jak zainstalować popularne wtyczki WordPress?

Instalację popularnych wtyczek WordPress możesz zainicjować w samym panelu CMS WordPress w sekcji Wtyczki:

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress Twojej strony internetowej. Jak zalogować się do panelu CMS WordPress?
 2. Przejdź do sekcji Wtyczki > Dodaj nową
 3. Wybierz filtr Popularne
 4. Potwierdź instalację, klikając przycisk Zainstaluj przy wybranym dodatku.
  Panel WordPress - Wtyczki - Dodaj nową - Wyszukiwarka dodatków - Kliknij przycisk Zainstaluj przy wybranym dodatku
 5. Zainstalowana wtyczka pojawi się na liście dostępnych dodatków (w opcji menu Zainstalowane wtyczki), gdzie możesz ją włączyć lub przejść do jej konfiguracji.
  Panel WordPress - Wtyczki - Zainstalowane wtyczki - Włącz wtyczkę lub przejdź do jej konfiguracji

Jak instalować wtyczki do CMS WordPress?

Powyższa instrukcja obrazuje, w jaki sposób szybko zainstalować popularne wtyczki CMS WordPress. Powinieneś wiedzieć, że to nie jedyna możliwość instalacji pluginów oraz że możesz pobierać wtyczki także poza oficjalnej bazy WordPress.

Instalacja dodatków/wtyczek do WordPressa jest możliwa na trzy sposoby:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.