Jak utworzyć WordPress Favicon?

Z osobnego artykułu dowiesz się dlaczego powinieneś używać favicon na swojej witrynie WordPress. Ikona favicon odpowiada za szeroko pojętą identyfikację strony internetowej w przeglądarce. Jej znaczenie może być ważne na wielu płaszczyznach funkcjonowania strony internetowej, a nawet jej pozycjonowania w Google (analiza Google).

Poniższe rozwiązanie działa w oparciu o domyślne narzędzia WordPress. Do dodania favicon możesz skorzystać także z wtyczek. Oferują one zwykle dodatkowe opcje, jak np. rozbudowane narzędzia edycji obrazu, opcje zgodności dla różnych urządzeń i ikon aplikacji. Dlaczego powinienem dodać Favicon do swojej witryny WordPress?

Jak dodać WordPress Favicon?

Jeśli chcesz aby Twoja strona WordPress posiadała favicon potrzebujesz do tego niewielkiego obrazka, który będzie związany z Twoją marką. Obraz o wielkości co najmniej 512 × 512 pikseli. WordPress sam dokona pozostałych zmian w procesie przekształcenia obrazka na favicon.

Do wykonania tej czynności nie potrzebujesz żadnych wtyczek. Dodawanie Favicon jest domyślną opcją dostępną w ustawieniach wyglądu strony internetowej, jej szablonu.

  1. Przejdź do Wygląd > Dostosuj  w panelu WordPress.
  2. Wybierz Tożsamość witryny aby wprowadzić zmiany. 
  3. W tym samym miejscu możesz uzupełnić tytuł i opis witryny.
  4. Wybierz ikonę witryny. Jeśli Twój obraz jest większy niż zalecany rozmiar, CMS automatycznie zmieni jego skalę. Na etapie dodawania obrazu będziesz mógł także wykadrować go.
  5. Po wybraniu ikony zapisz zmiany i opublikuj witrynę. 

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.