Jak pobrać pliki z serwera za pomocą WebFTP?

Korzystając z naszej funkcjonalności WebFTP, w każdej chwili możesz wgrać i pobrać z serwera FTP wybrane zasoby, np. pliki i foldery znajdujące się na serwerze.

Aby maksymalnie uprościć cały proces, zachowując także porządek pobieranych danych, każdorazowe skorzystanie z funkcji Pobierz w WebFTP, spowoduje pobranie skompresowanego archiwum ZIP na dysk komputera. Pobrane w ten sposób zasoby, czy to pojedyncze pliki czy zbiory danych, zostaną zapisane w postaci jednego pliku, którego nazwa będzie wskazywała na datę i godzinę wykonania zrzutu.

Pobieranie plików z serwera FTP

 1. Przejdź do wybranego katalogu, podkatalogu lub pozostań w katalogu głównym serwera, skąd będziesz pobierał dane.
 2. Zaznacz checkboxem plik, katalog lub kilka elementów, które chcesz pobrać na dysk komputera.
  WebFTP - Ekran główny - Przejdź do wybranego katalogu, podkatalogu lub pozostań w katalogu głównym serwera
 3. Na pasku nawigacji kliknij Pobierz jako ZIP, aby rozpocząć zapisywanie plików na dysku komputera.
  WebFTP - Ekran główny - Widok katalogów - Zaznacz plik, katalog lub kilka elementów, a następnie kliknij na pasku nawigacji przycisk Pobierz jako ZIP

  W zależności od preferencji Twojej przeglądarki, wybrane pliki zostaną zapisane we wskazanej wcześniej lokalizacji na dysku komputera lub otwarte bezpośrednio w programie do odczytu skompresowanych archiwów danych.

  WebFTP - Ekran główny - Widok katalogów - Pobierz jako ZIP - Rozpoczęto pobieranie pliku - Zaznacz opcję Zapisz plik i przyciśnij przycisk OK

 4. Przejdź do pliku ZIP, który został pobrany na dysk komputera.
  Przykładowy widok zawartości folderu Pobrane na dysku komputera - Pobrany plik ZIP z WebFTP
Większość systemów operacyjnych ma wbudowane oprogramowanie do odczytu plików skompresowanych ZIP. Przed edycją pobranych plików, upewnij się, że archiwum jest dostępne do edycji lub zostało wcześniej rozpakowane na dysk komputera. W przypadku wątpliwości, skorzystaj z Centrum Pomocy systemu operacyjnego lub programu, za pomocą którego zarządzasz plikami skompresowanymi.

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie