Zdalny pulpit w telefonie – jak korzystać z mobilnej aplikacji AnyDesk na Android?

Praca zdalna może wymagać dużej elastyczności i obsługi urządzeń w dowolnym miejscu czy momencie. Jeśli nie masz dostępu do swojego komputera, a nagle musisz połączyć się ze zdalnym urządzeniem, skorzystaj z mobilnej aplikacji AnyDesk. Jest to jedna z najlepszych aplikacji do zdalnego dostępu na system Android. Zapewnia ona dostęp do zestawu narzędzi, który pozwoli Ci obsłużyć każdy wspierany system z Twojego telefonu.

SPIS TREŚCI

UWAGA! AnyDesk zmienia ofertę profesjonalnych licencji AnyDesk Lite, Professional i Power.

14 września 2021 zostaną one zastąpione przez AnyDesk Essentials (wcześniej Lite) oraz AnyDesk Performance (Professional i Power).

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o nowych licencjach AnyDesk.

Poradnik wideo: Jak korzystać z aplikacji AnyDesk na smartfonie?

AnyDesk na Android – jak korzystać ze zdalnego pulpitu na telefonie?

Aplikacja AnyDesk na system Android pozwala ci korzystać ze zdalnego pulpitu w dowolnym miejscu i momencie. Zobacz jak korzystać z aplikacji.

 1. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play (użytek prywatny) lub utwórz własną aplikację w my.anydesk.com. Zainstaluj i otwórz AnyDesk na swoim telefonie lub tablecie.
 2. Na głównym ekranie aplikacji zobaczysz numer identyfikujący twoje urządzenie oraz miejsce na wpisanie adresu urządzenia zdalnego. Poproś właściciela drugiego urządzenia o przekazanie swojego adresu, wprowadź go w aplikacji i kliknij przycisk strzałki, by rozpocząć połączenie.
  Aplikacja mobilna AnyDesk
 3. Podczas połączenia możesz przytrzymać palcem logo AnyDesk, by wyświetlić opcje dostępne w sesji zdalnej:
  • ustawienia – zmień ustawienia połączenia, np. synchronizację schowka lub jakość połączenia,
  • opcje danych wejściowych – włącz klawiaturę telefonu, otwórz klawiaturę specjalną i zmień tryb kontrolowania kursora zdalnego komputera,
  • ustawienia wyświetlania – włącz tryb ekranowy i przełącz wyświetlacz (jeśli komputer posiada więcej niż jeden monitor),
  • akcje – wykonaj zrzut ekranu, włącz nagrywanie sesji lub uruchom skrót Ctrl+Alt+Del.
   Obraz zdalnego urządzenia możesz przybliżać lub oddalać gestem uszczypnięcia ekranu, by zwiększyć precyzję pracy.
 4. Po zakończeniu pracy możesz najechać palcem na przycisk Zakończ sesje w menu aplikacji.
  Aplikacja mobilna AnyDesk - zakończ sesję
Na ekranie głównym aplikacji znajdziesz także dodatkowe menu, które zawiera opcje jak: Książka adresowa, zapisane sesje czy dostęp do pomocy AnyDesk, związanej z aplikacją na Android.
Aplikacja mobilna AnyDesk

Jak zainstalować aplikację AnyDesk z przypisaną licencją?

Korzystanie z mobilnej aplikacji AnyDesk na Android z licencją, pozwala zarządzać urządzeniami przypisanymi do licencji oraz wyświetlać sesje wykonywane przez poszczególne urządzenia. Aby zainstalować aplikację AnyDesk z licencją, wykonaj poniższe kroki (możesz to zrobić na komputerze lub w przeglądarce telefonu).

 1. Zaloguj się na stronie my.anydesk.com.
 2. Kliknij Customize AnyDesk, a następnie Create new custom AnyDesk client.
  My AnyDesk
 3. Wybierz z listy system Android i w opcjach zaznacz Assign to license. Następnie u dołu strony kliknij Save.
  Jeśli tego nie zrobisz, aplikacja nie będzie przypisana do twojej licencji.
  My AnyDesk
  Jeśli utworzyłeś aplikację w przeglądarce komputera, instalator znajdziesz w zakładce Files po zalogowaniu się do my.anydesk.com.
 4. Pojawi się strona ze szczegółami utworzonej aplikacji AnyDesk. Pobierz aplikację, klikając w link znajdujący się w rubryce Download.
  My AnyDesk
 5. Po zakończeniu pobierania otwórz pobrany plik i zainstaluj na swoim telefonie. System Android może poprosić o uprawnienia do instalowania aplikacji spoza sklepu Google Play.
 6. Po instalacji otwórz aplikację i rozpocznij zdalną pracę.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie