Jak sprawdzić wersję PHP w WordPress?

Język skryptowy PHP to język programowania używany na serwerze WWW używany do tworzenia witryn internetowych oraz aplikacji internetowych. Skrót PHP to skrót od  Hypertext Preprocessor, który wcześniej zwany był Personal Home Pages. Od tego, jakiej wersji PHP używasz na swoim serwerze, zależeć może funkcjonowanie całej witryny internetowej oraz możliwości jej rozwoju, poprzez wprowadzenie nowoczesnych elementów dostosowanych do obecnych przeglądarek internetowych i potrzeb użytkowników. Dowiedz się jak szybko sprawdzić w panelu administratora WordPress, z jakiej wersji PHP korzysta Twój serwer WWW.

SPIS TREŚCI

Język programowania PHP – informacje podstawowe

CMS WordPress napisany jest głównie w języku PHP. PHP to język programowania umożliwiający tworzenie dynamicznych stron internetowych i nowoczesnych aplikacji internetowych. Moduł PHP przetwarza kod PHP witryny internetowej, a następnie generuje dane wyjściowe HTML, które są wyświetlane na ekranie przeglądarki internetowej. W ten sposób uzyskujesz dostęp do witryny internetowej, której treści chcesz przeglądać.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

PHP jest bardzo ważnym językiem dla społeczności WordPress. W zależności od wybranej wersji PHP na serwerze WWW możesz zainstalować różne wersje CMS, które mogą działać z różną wydajnością. Każda nowa wersja PHP wnosi nie tylko poprawę wydajności, ale dziesiątki nowych funkcji i poprawki do już istniejących. Dlatego jako największa firma świadcząca usługi hostingowe w Polsce, dbamy o to, aby zapewnić naszym klientom dostęp do najnowszych wersji PHP na serwerach.

Co ważne, użytkownicy WordPress nie muszą znać języka PHP, aby tworzyć strony internetowej. Całe PHP WordPress jest już napisane dla Ciebie i udostępnione w postaci gotowego CMS, który możesz cały czas rozwijać, dodając kolejne wtyczki i motywy. Nadal możesz edytować kod PHP, wprowadzając bardziej zaawansowane rozwiązania, nie jest to jednak warunek konieczny do tego, aby stworzyć witrynę internetową WordPress.

Jak sprawdzić wersję PHP w WordPress?

Obsługiwaną aktualnie wersję PHP najprościej sprawdzić w panelu klienta home.pl. Są to jednak ustawienia globalne dla całego serwera. Za pomocą, np. pliku .htacccess możesz zmienić parametry serwera, ustawiając indywidualną wersję PHP dla poszczególnych folderów. Dlatego jeśli nie jesteś pewny, z jakiej wersji PHP korzysta aktualnie Twój CMS, sprawdź to w panelu administratora.

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Narzędzia > Stan witryny.
  3. Wejdź w zakładkę Informacja, następnie rozwiń informacje o serwerze > Serwer.
    W sekcji Stan witryny znajdziesz wszystkie ważne informacje nt. serwera i zainstalowanego CMS WordPress

W nowym widoku znajdziesz informacje o aktualne używanej wersji PHP czy oprogramowaniu serwera oraz innych parametrach bezpieczeństwa.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.