Do czego służy opcja „Integracje własne”?

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

  • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
  • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
  • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
  • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Za pośrednictwem opcji menu Dodatki i integracje >  INTEGRACJE WŁASNE zaimplementujesz skrypty w odpowiednich sekcjach Twojej strony (niektóre skrypty wymagają umieszczenia ich przed konkretnym znacznikiem, np. </body> lub <head>).

Możesz wklejać w tym miejscu skrypty, które oferują porównywarki cenowe typu nokaut.pl, statystyki Google Analytics czy też inne aplikacje pozwalające na śledzenie Twoich Klientów na stronie. Skrypty śledzące są nieocenioną pomocą w analizie, które programy promocyjne są dla Ciebie najbardziej korzystne i przekładają się na wzrost sprzedaży.

Integracje własne podzielone są na trzy sekcje:
  1. Nagłówek strony – jest to sekcja, w której najczęściej implementowanymi skryptami są tagi weryfikacyjne witryny (narzędzia Google dla Webmasterów).
  2. Stopka strony (znajduje się przed zamknięciem dokumentu) – jest to sekcja, gdzie możesz umieścić m.in. kod statystyk oglądalności,
  3. Potwierdzenie złożenia zamówienia (ostatni krok zamówienia w sklepie) – jest to sekcja, w której możesz zastosować zmienne, takie jak np.: numer i wartość zamówienia, koszty przesyłki, czy informacje o produkcie. W tym miejscu możesz dodać np. kod Zaufanych Opinii Ceneo czy też śledzić konwersję zakupów w programie Google Adwords.Sklep internetowy - Konfiguracja - Integracje - Integracje własne - Trzy sekcje, które pozwalają wstawić kod integrujący sklep z dowolnym serwisem zewnętrznym
Chcesz zintegrować swój sklep z Google Analytics? Nic prostszego!
Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zintegrować sklep Shoper ze statystykami Google Analytics.
Więcej rozwiązań
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie