Jak wystawić produkt na aukcję Allegro?

Od 1 lipca 2023 r. wsparcie dotychczasowej – wbudowanej integracji z Allegro zostaje zakończone, a docelowo zniknie ona zupełnie. Aby bez przeszkód prowadzić zintegrowaną sprzedaż, połącz już dziś eSklep z Apilo.

Dowiedz się więcej:

Za pomocą Panelu sklepu możesz wystawić oferowane produkty na aukcjach Allegro. Pozwoli Ci to dotrzeć z Twoją ofertą do jeszcze większej liczby Klientów! Przed wystawieniem produktu na aukcję, należy skonfigurować integrację Twojego sklepu z serwisem Allegro. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przeprowadzić taką integrację.

Jak wystawić produkt na aukcję Allegro?

Do prawidłowego funkcjonowania integracji sklepu eSklep Premium z serwisem Allegro wymagany jest Klucz WebAPI w wersji standardowej (podstawowej). Dowiedz się, jak uzyskać klucz WebAPI.
Aby wystawić produkt na aukcję Allegro:
 1. Zaloguj się do Twojego Panelu eSklep.
 2. Przejdź do opcji menu Obsługa sklepu > PRODUKTY.
 3. Jeżeli produkt ma być wystawiony z listy produktów, kliknij na ikonę Łapki Allegro w kolumnie Akcje, przy produkcie, który chcesz wystawić na Allegro
  W widoku listy produktów możesz szybko przejść do edycji każdego z nich w tym wystawić aukcję allegro
 4. Możesz skorzystać z gotowych profili aukcji przygotowanych wcześniej (Dodatki i integracje > Allegro ) lub z kreatora nowej aukcji. Kliknij przycisk Używając kreatora. Użycie profilu lub kreatora przeniesie Cię do nowego widoku tworzenia aukcji. Powyższe rozwiązanie ma charakter „na skróty” i nie zamyka możliwości zmiany parametrów aukcji na etapie jej dalszej konfiguracji.
 5. Kreator przeprowadzi Cię przez dwuetapowy proces tworzenia aukcji Allegro. Zawarte tu informacje będą miały odbicie w utworzonym profilu aukcji (jeśli z takiego korzystasz). Uzupełnij pozostałe informacje dot. wystawianego przedmiotu.
  • w pierwszej zakładce Szczegóły przedmiotu wybierasz Profil aukcji, jeżeli został utworzony w konfiguracji Allegro w zakładce Profile, następnie zdefiniuj Tytuł aukcjikategorię do której ma trafić produkt, jego cechyzdjęcia i opis
   Ustal tytuł i kategorię aukcji aby poprawnie wystawić przedmiot na sprzedaż
  • W Tytule aukcji możesz wykorzystać znacznik pobierający nazwę produktu {product_name}
  • Do stworzenia szablonu aukcji możesz użyć edytora pozwalającego na skorzystanie z 5 układów dla sekcji szablonu: tekst na całą szerokość ekranu, zdjęcie na całą szerokość ekranu, tekst z lewej i zdjęcie z prawej strony (na telefonach komórkowych zdjęcie pod tekstem), zdjęcie z lewej i tekst z prawej strony (na telefonach komórkowych zdjęcie pod tekstem), dwie kolumny ze zdjęciem,
   Dodaj opis i zdjęcia sprzedawanego na Allegro produktu lub pozostaw wartości domyślne pobrane z karty produktu
  • Kolejną sekcję możesz dodać poprzez kliknięcie przycisku Dodaj kolejny wiersz.
  • Wybierz zdjęcia. UWAGA – zdjęcia do poszczególnych sekcji dodadzą się w kolejności, w jakiej są dodane do produktu.
 6. W kroku drugim Ustawienia aukcji wybierz formę oferty: licytacja – Sprzedaj przedmiot temu, kto zaoferuje więcej lub kup teraz – Sprzedaj przedmiot po stałej cenie.
  Uzupełnij Ustawienia aukcji aby zdefiniować cenę produktu, koszty dostawy, itp.
 7. Ustal cennik dostawytermin wysyłki oraz opcje faktury. Upewnij się, że wprowadzona jest poprawna lokalizacja. Wypełnij Warunki oferty – Warunki zwrotu, Reklamacje, Gwarancję, oraz opcjonalne usługi dodatkowe.
 8. Opcjonalnie wybierz opcję promocji oraz zdefiniuj, czy oferta na Allegro ma pojawić się od razu, czy w określonym czasie przyszłym.
  Opóźnij wystawienie Aukcji lub wystaw ją teraz
 9. Po wybraniu wszystkich elementów kliknij przycisk Wystaw przedmiot

  UWAGA – wprowadzone koszty dostawy muszą być zgodne z aktualnym cennikiem Allegro, w przeciwnym wypadku pojawi się informacja o błędzie a wystawienie produktu nie powiedzie się.

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.