3 kroki do własnego sklepu internetowego

Poczta wybrana przez tysiące firm

Zakupy dokonywane przez Internet z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Już ponad 8,5 mln Polaków kupuje w Internecie, a wartość transakcji tylko w 2009 roku osiągnęła poziom 13,4 mld zł (1). Według raportów wartość transakcji w kolejnych latach systematycznie rosła. Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak rozpocząć własny e-biznes i dotrzeć do wielu nowych klientów, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak rozpocząć własny e-biznes i dotrzeć do wielu nowych klientów, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Postaw na sprawdzone rozwiązanie!

Decydując się na wybór usługi, dzięki której zaistniejemy w e-biznesie, warto zwrócić uwagę, by było to rozwiązanie sprawdzone przez wielu zadowolonych użytkowników. Usługa powinna być gotowa do natychmiastowego uruchomienia i dostępna online zaraz po rejestracji.

eSklep - Przykładowy wygląd strony głównej sklepu internetowegoeSklep to wygodny sklep, który jest uruchamiany natychmiast po rejestracji usługi.

Wsparcie i pomoc techniczna to podstawa

Wybieramy rozwiązanie, które zagwarantuje nam dostęp do rzetelnej i profesjonalnej pomocy technicznej, dostępnej przez całą dobę i za pomocą wszystkich kanałów kontaktu – poprzez telefon, chat lub wiadomości e-mail.

Jeśli chcemy uniknąć przykrych awarii i przerw w działaniu naszego sklepu, zwróćmy uwagę na to, aby utrzymywany był on na serwerach dostawcy rozwiązania. Dzięki temu nasz biznes będzie bardziej bezpieczny, a my jako właściciele sklepu uwolnimy się od angażowania w sprawy techniczne – o wszystko zadba usługodawca.

Korzyści dodatkowe w pakiecie

Niektóre rozwiązania e-commerce uzupełniane są o dodatkowe bonusy. W skład takich pakietów wchodzą najczęściej kupony na reklamę w Google, kupony na pozycjonowanie w Sieci, usługi lub oprogramowanie ułatwiające komunikację z klientami, czy prowadzenie firmy. To znakomita wyprawka na start, dzięki której pozyskanie pierwszych Klientów będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Decydując się na założenie sklepu w home.pl, otrzymujesz pakiet dodatków o bardzo dużej wartości!

Zaczynamy od uruchomienia własnego sklepu internetowego. Nie jest to zadanie skomplikowane, o czym przekonamy się, testując jeden z pakietów dostępnych na stronie https://home.pl/sklepy-internetowe.

Wybieramy nazwę i adres sklepu

Wybierając nazwę sklepu i jego adres internetowy, powinniśmy zadbać o to, aby kojarzyły się one z oferowanymi produktami, a także były łatwe do wymówienia (również przez telefon) i zapamiętania. Przetestujmy rozważane propozycje, korzystając z pomocy rodziny lub znajomych i sprawdźmy, czy wywołują one pozytywne skojarzenia, emocje.

W trakcie konfiguracji podaj kompletne dane, dzięki którym utwierdzisz klientów w przekonaniu o swojej wiarygodności jako sprzedawcy. Ta prosta zasada pomoże Ci zwiększyć zyski ze sprzedaży.

Dopasowujemy wygląd witryny

Zanim zatroszczymy się o własny, unikatowy wygląd witryny sklepu, możemy skorzystać z gotowych szablonów dostarczonych wraz z usługą. Dobierzmy jedną z atrakcyjnych szat graficznych i dopasujmy wersję kolorystyczną do pożądanego charakteru sklepu i jego asortymentu.

Korzystając z podstawowych możliwości konfiguracyjnych (np. wymiana nagłówka wraz ze zdjęciem, umieszczenie logotypu, konfiguracja układu elementów), nadamy sklepowi indywidualny charakter i sprawimy, że wyróżni się na tle konkurencji.

eSklep - Konfiguracja (wygląd) - Podstawowa modyfikacja wyglądu sklepu - Logo sklepu Podstawowa modyfikacja wyglądu sklepu nie jest skomplikowanym zadaniem.

Wprowadzamy produkty

Jedną z wielu funkcjonalności dostępnych w ramach panelu administratora sklepu internetowego jest możliwość zarządzania produktami. Zanim zabierzemy się za tworzenie struktury oferty, warto dokładnie przemyśleć ten krok, aby prezentacja była czytelna i intuicyjna. Ułatwi to klientom dotarcie do produktów w naszej ofercie. Wprowadzony towar możemy grupować według własnych kategorii, określać atrakcyjne ceny, zarządzać promocjami i dodawać zdjęcia, które przyciągną uwagę odwiedzających.

eSklep - Edytuj - Produkt - Opisz dokładnie produkt, zależnie od jego specyfiki Każdy produkt można dokładnie opisać, zależnie od jego specyfiki.

Zadbaj o możliwie najwyższą jakość zdjęć, które będą ilustrowały produkty w Twoim sklepie. Atrakcyjna ekspozycja towaru zagwarantuje Ci wzrost zainteresowania kupujących i większą sprzedaż. Warto zainwestować w przygotowanie profesjonalnych materiałów lub skorzystać ze zdjęć udostępnianych bezpośrednio przez producentów.

Dbamy o wygodne metody płatności

Klienci kupujący w Internecie chcą mieć możliwość płacenia w wygodny dla siebie sposób. Zarządzając sklepem internetowym zarejestrowanym w home.pl, mamy dostęp do wszystkich najpopularniejszych form płatności – od przelewów online, przez karty kredytowe, aż po PayPal. Dzięki temu nasi klienci będą mogli wybrać najbardziej odpowiedni sposób uiszczenia opłaty za towar. O płynną obsługę transakcji zatroszczy się automatyczny mechanizm sklepu.

Pamiętaj o wygodzie klientów kupujących w Twoim sklepie. Szerokie możliwości związane z obsługą płatności zagwarantują większe zyski dla Ciebie.

Promocja w Internecie bywa kosztowna i trudna w nauce. Korzystając z rozwiązania proponowanego przez home.pl, otrzymujemy gotowy zestaw dodatków, który pozwoli nam zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć nowych klientów.

Reklamujemy się w Sieci

W pakiecie umożliwiającym rozpoczęcie promocji sklepu w Sieci znajdziemy m.in. kupon o wartości 250 złotych na reklamę w Google oraz 100 złotych na reklamę w porównywarce cen Nokaut.pl. Poza samą obecnością w wyszukiwarce bardzo ważna jest pozycja naszego sklepu na liście wyników.

W home.pl możesz skorzystać z oferty Reklamy Internetowej, dzięki czemu Twój sklep będzie lepiej widoczny w Sieci.

Stajemy się wiarygodni dla kupujących

Wiarygodność w e-biznesie to podstawa. Wybierając rozwiązanie e-sklepu zadbajmy o to, aby możliwe było łatwe i szybkie wykorzystanie certyfikatu SSL – rozpoznawanego przez kupujących, jako symbol kłódki w pasku adresu. Zwiększy to zaufanie do naszego sklepu, a nam przysporzy dodatkowych zysków.

Dokonując zakupu usługi eSklep Premium, bezpieczny certyfikat homeSSL otrzymasz za darmo.

1) Internet Standard – “Raport Ecommerce 2010”

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie