3 kroki do własnego sklepu internetowego

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

  • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
  • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
  • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
  • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Zakupy dokonywane przez Internet z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Już ponad 8,5 mln Polaków kupuje w Internecie, a wartość transakcji tylko w 2009 roku osiągnęła poziom 13,4 mld zł (1). Według raportów wartość transakcji w kolejnych latach systematycznie rosła.

W ramach oferty home.pl, masz możliwość rejestracji usługi sklepu internetowego eSklep zwanego dalej sklepem internetowym home.pl. Skorzystaj z oferty aby zarejestrować jeden lub wiele sklepów internetowych dostępnych w różnych wariantach konfiguracji i dostępności narzędzi.

Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak rozpocząć własny e-biznes i dotrzeć do wielu nowych klientów, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Postaw na sprawdzone rozwiązanie!

Decydując się na wybór usługi, dzięki której zaistniejemy w e-biznesie, warto zwrócić uwagę, by było to rozwiązanie sprawdzone przez wielu zadowolonych użytkowników. Usługa powinna być gotowa do natychmiastowego uruchomienia i dostępna online zaraz po rejestracji.

eSklep - Przykładowy wygląd strony głównej sklepu internetowegoeSklep to wygodny sklep, który jest uruchamiany natychmiast po rejestracji usługi.

Wsparcie i pomoc techniczna to podstawa

Wybieramy rozwiązanie, które zagwarantuje nam dostęp do rzetelnej i profesjonalnej pomocy technicznej, dostępnej przez całą dobę i za pomocą wszystkich kanałów kontaktu – poprzez telefon, chat lub wiadomości e-mail.

Jeśli chcemy uniknąć przykrych awarii i przerw w działaniu naszego sklepu, zwróćmy uwagę na to, aby utrzymywany był on na serwerach dostawcy rozwiązania. Dzięki temu nasz biznes będzie bardziej bezpieczny, a my jako właściciele sklepu uwolnimy się od angażowania w sprawy techniczne – o wszystko zadba usługodawca.

Korzyści dodatkowe w pakiecie

Niektóre rozwiązania e-commerce uzupełniane są o dodatkowe bonusy. W skład takich pakietów wchodzą najczęściej kupony na reklamę w Google, kupony na pozycjonowanie w Sieci, usługi lub oprogramowanie ułatwiające komunikację z klientami, czy prowadzenie firmy. To znakomita wyprawka na start, dzięki której pozyskanie pierwszych Klientów będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Decydując się na założenie sklepu w home.pl, otrzymujesz pakiet dodatków o bardzo dużej wartości!

Zaczynamy od uruchomienia własnego sklepu internetowego. Nie jest to zadanie skomplikowane, o czym przekonamy się, testując jeden z pakietów dostępnych na stronie https://home.pl/sklepy-internetowe.

Wybieramy nazwę i adres sklepu

Wybierając nazwę sklepu i jego adres internetowy, powinniśmy zadbać o to, aby kojarzyły się one z oferowanymi produktami, a także były łatwe do wymówienia (również przez telefon) i zapamiętania. Przetestujmy rozważane propozycje, korzystając z pomocy rodziny lub znajomych i sprawdźmy, czy wywołują one pozytywne skojarzenia, emocje.

W trakcie konfiguracji podaj kompletne dane, dzięki którym utwierdzisz klientów w przekonaniu o swojej wiarygodności jako sprzedawcy. Ta prosta zasada pomoże Ci zwiększyć zyski ze sprzedaży.

Dopasowujemy wygląd witryny

Zanim zatroszczymy się o własny, unikatowy wygląd witryny sklepu, możemy skorzystać z gotowych szablonów dostarczonych wraz z usługą. Dobierzmy jedną z atrakcyjnych szat graficznych i dopasujmy wersję kolorystyczną do pożądanego charakteru sklepu i jego asortymentu.

Korzystając z podstawowych możliwości konfiguracyjnych (np. wymiana nagłówka wraz ze zdjęciem, umieszczenie logotypu, konfiguracja układu elementów), nadamy sklepowi indywidualny charakter i sprawimy, że wyróżni się na tle konkurencji.

eSklep - Konfiguracja (wygląd) - Podstawowa modyfikacja wyglądu sklepu - Logo sklepu Podstawowa modyfikacja wyglądu sklepu nie jest skomplikowanym zadaniem.

Wprowadzamy produkty

Jedną z wielu funkcjonalności dostępnych w ramach panelu administratora sklepu internetowego jest możliwość zarządzania produktami. Zanim zabierzemy się za tworzenie struktury oferty, warto dokładnie przemyśleć ten krok, aby prezentacja była czytelna i intuicyjna. Ułatwi to klientom dotarcie do produktów w naszej ofercie. Wprowadzony towar możemy grupować według własnych kategorii, określać atrakcyjne ceny, zarządzać promocjami i dodawać zdjęcia, które przyciągną uwagę odwiedzających.

eSklep - Edytuj - Produkt - Opisz dokładnie produkt, zależnie od jego specyfiki Każdy produkt można dokładnie opisać, zależnie od jego specyfiki.

Zadbaj o możliwie najwyższą jakość zdjęć, które będą ilustrowały produkty w Twoim sklepie. Atrakcyjna ekspozycja towaru zagwarantuje Ci wzrost zainteresowania kupujących i większą sprzedaż. Warto zainwestować w przygotowanie profesjonalnych materiałów lub skorzystać ze zdjęć udostępnianych bezpośrednio przez producentów.

Dbamy o wygodne metody płatności

Klienci kupujący w Internecie chcą mieć możliwość płacenia w wygodny dla siebie sposób. Zarządzając sklepem internetowym zarejestrowanym w home.pl, mamy dostęp do wszystkich najpopularniejszych form płatności – od przelewów online, przez karty kredytowe, aż po PayPal. Dzięki temu nasi klienci będą mogli wybrać najbardziej odpowiedni sposób uiszczenia opłaty za towar. O płynną obsługę transakcji zatroszczy się automatyczny mechanizm sklepu.

Pamiętaj o wygodzie klientów kupujących w Twoim sklepie. Szerokie możliwości związane z obsługą płatności zagwarantują większe zyski dla Ciebie.

Promocja w Internecie bywa kosztowna i trudna w nauce. Korzystając z rozwiązania proponowanego przez home.pl, otrzymujemy gotowy zestaw dodatków, który pozwoli nam zwiększyć sprzedaż i przyciągnąć nowych klientów.

Reklamujemy się w Sieci

W pakiecie umożliwiającym rozpoczęcie promocji sklepu w Sieci znajdziemy m.in. kupon o wartości 250 złotych na reklamę w Google oraz 100 złotych na reklamę w porównywarce cen Nokaut.pl. Poza samą obecnością w wyszukiwarce bardzo ważna jest pozycja naszego sklepu na liście wyników.

W home.pl możesz skorzystać z oferty Reklamy Internetowej, dzięki czemu Twój sklep będzie lepiej widoczny w Sieci.

Stajemy się wiarygodni dla kupujących

Wiarygodność w e-biznesie to podstawa. Wybierając rozwiązanie e-sklepu zadbajmy o to, aby możliwe było łatwe i szybkie wykorzystanie certyfikatu SSL – rozpoznawanego przez kupujących, jako symbol kłódki w pasku adresu. Zwiększy to zaufanie do naszego sklepu, a nam przysporzy dodatkowych zysków.

Dokonując zakupu usługi eSklep Premium, bezpieczny certyfikat homeSSL otrzymasz za darmo.

1) Internet Standard – „Raport Ecommerce 2010”

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie