Jak zarządzać stanem magazynowym?

728x90

Sklep internetowy - Asortyment - Wybierz opcje ProduktyZa pośrednictwem opcji menu ASORTYMENT –> PRODUTKY możesz zarządzać stanem magazynowym dla produktów, jak również przypisanym do nich wariantami. Dzięki akcjom zbiorowym, możesz wielu produktom jednocześnie zmienić cenę czy stan magazynowy.

Zaawansowany mechanizm filtrowania pozwoli Ci na szybkie odnalezienie produktów według wybranych parametrów (np. możesz wyszukać produkt po jego nazwie, stanie magazynowym czy też jego aktywności w sklepie). Magazyn został wyposażony w dwa mechanizmy wyszukiwania. Uproszczony oraz zaawansowany.

Wyszukiwarka produktów – widok wersji uproszczonej:

Sklep internetowy - Asortyment - Produkty - Widok wersji uproszczonej wyszukiwarki produktów

Wyszukiwarka produktów – widok wersji zaawansowanej:

Sklep internetowy - Asortyment - Produkty - Widok wersji zaawansowanej wyszukiwarki produktów

Po wybraniu opcji menu ASORTYMENT –> PRODUKTY, aby przejść do ustawień stanu magazynowego, należy kliknąć nazwę wybranego produktu. Ustawienia stanu magazynowego dla wybranego produktu będziesz mógł zmienić w sekcji Magazyn.

Sklep internetowy - Asortyment - Produkty - Produkt - Wybierz sekcje Magazyn

Parametry

Każdy produkt/wariant opisany jest w magazynie następującymi parametrami:

Sklep internetowy - Asortyment - Produkty - Produkt - Każdy produkt opisany jest w magazynie następującymi parametrami

  • Magazyn – określ stan magazynowy dla danego produktu/wariantu.
  • Alarm magazynowy – określ przy jakiej ilości produktu w magazynie, ma zostać wyświetlona informacja o niskim stanie magazynowym – pojawi się ona na pulpicie startowym w sekcji „Komunikaty sklepu”.
  • Opakowanie – określ w tym miejscu dane na temat wagi opakowania, w którym będzie wysyłany produkt do klienta. Może być to ważna informacja z uwagi na koszty dostawy zależne od wagi produktów.
  • Stan dostępności – możesz zautomatyzować informowanie klientów o stanie dostępności danego produktu, bądź wybrać odpowiedni stan dostępności dla każdego produktu z osobna. Więcej informacji o stanie dostępności znajdziesz w opcji menu Konfiguracja -> Asortyment -> Stany dostępności.
  • Wysyłka – zdefiniuj jak szybko jesteś w stanie wysłać dany produkt. Informacje na temat wysyłki produktu wyświetlane są na karcie produktu. Możesz zdefiniować dodatkowe terminy wysyłki w opcji menu Konfiguracja -> Asortyment -> Terminy wysyłki.

Edycja parametrów bezpośrednio z listy produktów.
Nie musisz edytować każdego wariantu produktu w celu zmian. Większość modyfikacji przeprowadzisz bezpośrednio z listy produktów. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź interesujące Cię produkty, a następnie, przy pomocy akcji zbiorowych, zmień potrzebne parametry.
Oszczędź swój czas – wykorzystaj akcje zbiorowe!
Nie ma potrzeby, abyś marnował swój cenny czas na niepotrzebne przeklikiwanie się po wszystkich produktach. Zaznacz poszczególne, interesujące Cię warianty produktów i z menu na dole strony wybierz interesującą Cię akcje. W ten sposób w szybkim czasie zmienisz ceny, stany magazynowe czy wyłączysz niesprzedawane produkty.
Wykorzystuj profile wyszukiwania!
Zdefiniuj filtry przeglądania w przeglądarce magazynu, dzięki temu zaoszczędzisz czas na każdorazowym wprowadzeniu tych samych ustawień. Więcej informacji na temat profili wyszukiwania znajdziesz pod tym adresem.

Więcej rozwiązań

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub