Do czego służy opcja „Nagłówek i stopka”?

Za pośrednictwem opcji menu Wygląd i treści > Linki w nagłówku i stopce dodasz linki zarówno do nagłówka swojego sklepu (górna część sklepu) jak i jego stopki (dolna część sklepu). Dzięki nim Klient szybko odszuka informacje dotyczące Twojej firmy, regulaminu, sposobów płatności czy dostawy (tzw. strony informacyjne).

W nagłówku lub stopce możesz też umieścić odnośnik do formularza kontaktowego lub do pozycji menu Twojego sklepu (tzw. linki wewnętrzne). Jeśli chciałbyś zaproponować swoim klientom adresy URL do innych stron WWW, możesz skorzystać z linków zewnętrznych.

Jak edytować nagłówek i stopkę sklepu?

  • Linki zewnętrzne – kierują poza obszar Twojego sklepu eSklep. Uważaj więc, aby nie stracić swoich klientów przez to, że przekierowujesz ich na całkowicie inną stronę WWW. W celu dodania linku zewnętrznego wybierz go z listy rozwijanej, wpisz nazwę linku, pod którą będzie się wyświetlał, a następnie dodaj adres URL do wybranej zewnętrznej strony WWW.
  • Linki wewnętrzne – kierują bezpośrednio do opcji menu znajdujących się w Twoim sklepie. Dodanie wewnętrznego linku wiąże się z wybraniem go z listy rozwijanej, dodaniem jego nazwy, a następnie wprowadzeniem tzw. adresu względnego, a więc bez podawania nazwy domeny.

Drag & Drop – szybki sposób na stworzenie własnego układu linków.
Zarówno w nagłówku, jak i w stopce, masz możliwość skorzystania z tzw. mechanizmu przeciągnij i upuść w celu szybkiej i prostej modyfikacji wyświetlanych elementów. Za pomocą funkcji Drag & Drop w prosty sposób usuniesz niepotrzebne elementy z nagłówka bądź stopki.
Funkcja Drag and Drop w wolnym tłumaczeniu oznacza Przeciągnij i upuść. Polega ona na kliknięciu lewym klawiszem myszy na wybranej kategorii, następnie nie puszczając lewego klawiszu myszy możesz wybraną kategorię przeciągnąć do odpowiedniego miejsca. Gdy puścisz lewy klawisz myszy w odpowiednim miejscu, wybrana kategoria zostanie „upuszczona” w danym miejscu i będzie wyświetlana według tak zdefiniowanej kolejności.
WAŻNE! Pamiętaj, że treści startowe dostępne są jedynie w momencie uruchomienia sklepu. Jeśli dokonasz jakichkolwiek modyfikacji, nie będzie miał możliwości przywrócenia treści startowych w Twoim sklepie. Przed wszelkimi zmianami dobrze się zastanów, bądź zrób kopię zapasową kasowanych danych.
Więcej rozwiązań
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.