eSklep Premium: Jak skonfigurować wielomagazynowość?

Uruchom wielomagazynowość w swoim eSklepie Premium i skutecznie zarządzaj lokalizacją produktów z różnych magazynów.

SPIS TREŚCI

Czym jest wielomagazynowość w eSklepie Premium?

Wielomagazynowość to zaawansowana funkcja eSklepów Premium, pozwalająca na efektywniejsze zarządzanie stanami magazynowymi produktów, znajdujących się w różnych lokalizacjach, np. sklepy stacjonarne lub kilka magazynów. Lokalizacje rozmieszczonych produktów, definiuje się w panelu administracyjnym eSklepu Premium.


Wielomagazynowść umożliwia:

  • zwiększenie kontroli nad stanami magazynowymi – co wpływa na optymalizowanie kosztów oraz logistyki,
  • przenoszenie produktu pomiędzy magazynami,
  • określanie w jakiej liczbie produkt, może być od ręki dostępny do odbioru np. w wybranym punkcie stacjonarnym sklepu,
  • zmniejszenie ryzyka sprzedaży produktu, którego nie posiadasz już na magazynie.

Uruchomianie magazynów w eSklepie Premium

Aby uruchomić wielomagazynowość w eSklepie Premium musisz posiadać konto administratora. Funkcje aktywujesz samodzielnie, w panelu administracyjnym sklepu.

Zaloguj się do panelu klienta, po lewej stronie menu wybierz Ustawienia Obsługa zamówień Zamówienia i koszykSkładanie i realizacja zamówień i upewnij się, że:

  1. zakładka Zezwalaj na zakup większej liczby produktów niż jest w magazynie jest dezaktywowana

magazyny dla sklepow internetowych

  1. zakładka Aktualizuj stan magazynowy po zakupie jest aktywowanewielomagazynowosc dla eSklepow
  2. zakładka Aktualizuj stany magazynowe produktów po zakupie na aukcji jest aktywna (tylko jeśli korzystasz z integracji z Allegro), wejdź w Dodatki i integracje Allegro Konfiguracja wielomagazynowosc-integracja Allegro

Jeżeli którykolwiek z wyżej wymienionych warunków nie zostanie spełniony, aktywacja wielomagazynowości w eSklepie Premium nie będzie możliwa.

Dotyczy to także odwrotnej sytuacji – jeśli uruchomisz wielomagazynowość i np. zechcesz aktywować Zezwalaj na zakup większej liczby produktów niż jest w magazynie – panel sklepu to uniemożliwi.

Pierwsze uruchomienie magazynów

Po pierwszym uruchomieniu magazynów tworzy się magazyn podstawowy, do którego przenoszone są stany magazynowe dotychczas utworzonych produktów/wariantów.

Przypisywane są do niego także dotychczas utworzone zamówienia, wszystkie aktywne opcje dostawy oraz dane adresowe pobrane jednorazowo z zakładki Ustawienia Ogólne Dane firmy.

Zebrane dane będą wykorzystywane w trakcie tworzenia przesyłek – w razie potrzeby można je będzie edytować.

Wyłączenie magazynów

Wyłączenie magazynów może spowodować zaburzenie całej gospodarki magazynowej sklepu – jest jednak możliwe. Przed decyzją o ich wyłączeniu, przeanalizuj stany produktów w poszczególnych magazynach i wykonaj ewentualne przesunięcia do magazynu podstawowego.

W momencie wyłączenia dodatkowych magazynów, stan magazynowy produktu będzie taki, jaki był w magazynie podstawowym. Do magazynu podstawowego nie dodają się stany magazynowe wyłączonych, dodatkowych magazynów.

UWAGA: Wyłączenie dodatkowych magazynów i pozostających na nich stanów magazynowych produktów, nie powoduje ich trwałego usunięcia a jedynie ich dezaktywację oraz ukrycie dla systemu i mechanizmów zarządzających stanami magazynowymi.

Limity liczby magazynów

Każdy eSklep Premium może maksymalnie aktywować 50 różnych magazynów.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.