Jak skonfigurować własną domenę w Office 365?


Usługę Office 365 możesz połączyć z domeną (np. zarejestrowaną w home.pl), dzięki czemu będziesz mógł korzystać ze wszystkich usług z użyciem swojego adresu.

W celu skonfigurowania własnej domeny w usłudze Office 365, wymagane jest utworzenie odpowiednich rekordów w strefie domeny.

 • Jeśli domena jest zarejestrowana lub utrzymywana w home.pl, rekordy domeny możesz konfigurować po zalogowaniu się w Panelu klienta home.pl do domeny lub usługi z uprawnieniami administracyjnymi.
 • Jeśli domena jest zarejestrowana lub utrzymywana u innego operatora, skontaktuj się z docelowym operatorem w celu konfiguracji odpowiednich rekordów.

Jak skonfigurować domenę w home.pl do obsługi pakietu Office 365?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby skonfigurować domenę utrzymywaną w home.pl:

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com.
 2. Z lewej strony ekranu wybierz zakładkę “Domeny” i następnie kliknij przycisk “Dodaj domenę”.

  Panel klienta - Domeny - Kliknij przycisk Dodaj domenę

 3. Na ekranie zostanie wyświetlone podsumowanie zaplanowanej konfiguracji nowej domeny. Kliknij przycisk “Zaczynamy”, który znajduje się w dolnej części ekranu.

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Kliknij przycisk Zaczynamy

 4. Na wyświetlonym formularzu wpisz nazwę domeny, która chcesz skonfigurować przy usłudze Office 365 i kliknij przycisk “Dalej”.

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Na wyświetlonym formularzu wpisz nazwę domeny

 5. Na ekranie zostanie wyświetlona instrukcja utworzenia rekordu TXT. Sugerujemy utworzenie rekordu TXT za pomocą Panelu klienta home.pl. W tym celu przejdź do kolejnego kroku, nie wyłączając tego okna.

  WAŻNE! Jeśli nie możesz utworzyć rekordu TXT przy domenie, kliknij w dolnej części ekranu link “Zamiast tego użyj rekordu MX”. Na ekranie zostanie wyświetlona instrukcja dodawania nowej domeny w usłudze Office 365 za pomocą rekordu MX.

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Utwórz rekord TXT

 6. Utwórz teraz nowy rekord TXT w strefie domeny. W tym celu zaloguj się w Panelu klienta home.pl do domeny lub usługi z uprawnienia administracyjnymi. Instrukcje logowania znajdziesz pod tym adresem. Przejdź do konfiguracji domeny, aby utworzyć odpowiedni rekord TXT.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak dodać nowy rekord w Panelu klienta home.pl.

  Panel klienta home.pl - Uzupełnij formularz Dodaj nowy rekord

 7. Po dodaniu rekordu, odczekaj kilka minut i kliknij “Gotowe, rekord został dodany” w oknie weryfikacji domeny.

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Utwórz rekord TXT - Kliknij przycisk Gotowe, rekord został dodany

 8. Jeśli poprawnie dodałeś rekord TXT w strefie Twojej domeny, na ekranie zostanie wyświetlone potwierdzenie operacji. Kliknij przycisk “Dalej”, aby zaktualizować dane o użytkownikach w usłudze Office 365.

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Utwórz rekord TXT - Potwierdziliśmy, że domena należy do Ciebie - Kliknij przycisk Dalej

 9. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, na którym należy zaznaczyć użytkowników, którzy mają mieć włączoną obsługę dodanej domeny. Po zaznaczeniu wybranych użytkowników, kliknij przycisk “Aktualizuj wybranych użytkowników”. Możesz ominąć proces dodawania/modyfikowania użytkowników i wykonać go później. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak później dodać użytkowników oraz uruchomić dla nich usługi w ramach subskrypcji Office 365.
  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Krok 2 - Zaznacz wybranych użytkowników i kliknij przycisk Aktualizuj wybranych użytkowników
 10. Następnie będziesz mógł dodać nowych użytkowników, którzy będą mogli korzystać z Twojej domeny. Za pomocą wyświetlonego formularza możesz dodać wielu użytkowników na raz (skorzystaj w tym celu z opcji “+ Dodaj wiersz”).

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Krok 2 - Za pomocą formularza dodaj użytkowników

 11. Po dodaniu lub zaktualizowaniu użytkowników usługi, należy przejść do właściwej konfiguracji Twojej domeny. W zależności od wybranych usług Office 365, będziesz musiał dodać kolejne rekordy w strefie Twojej domeny. Kliknij przycisk “Dalej”.

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Krok 3 - Kliknij przycisk Dalej

 12. Na wyświetlonym ekranie będziesz mógł wybrać usługi Office 365, które też mają korzystać z dodanej domeny. Zaznaczenie dodatkowych opcji, np. Exachange Online oraz Lync Online, będzie wymagało dodania dodatkowych rekordów w strefie domeny. Rekordy domeny należy dodać w taki sam sposób jak w punkcie 7.

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Krok 3 - Wybierz usługi Office 365

 13. Po kliknięciu przycisku “Dalej”, na ekranie zostaną wyświetlone instrukcje tworzenia odpowiednich rekordów w strefie domeny, np. rekordów MX, CNAME lub innych. Rekordy należy dodać w analogiczny sposób jak w 5 punkcie tej instrukcji.
 14. Po poprawnym skonfigurowaniu odpowiednich rekordów, Twoja domena będzie gotowa do współpracy z wybranymi usługami Office 365. Dodani użytkownicy również będą mogli korzystać z adresu Twojej domeny. Na ekranie zostanie wyświetlone potwierdzenie zakończenia dodawania nowej domeny.

  Panel klienta - Domeny - Dodaj domenę - Kończenie - Gotowe! Domena jest gotowa do współpracy z wybranymi usługami Office 365

Dodawanie własnej domeny do usługi Office 365 (instrukcja wideo od Microsoft)

 Korzystanie z Office 365 na urządzeniach mobilnych Poprzedni  Czy do Office 365 jest potrzebne połączenie internetowe? Następny

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie