Jak współdzielić kalendarze z innymi skrzynkami e-mail?

Wprowadzenie

W ramach Poczty home.pl możesz korzystać z zaawansowanego organizera internetowego, dzięki któremu łatwo i szybko zaplanujesz swój dzień, stworzysz listę spraw do realizacji, czy też zaplanujesz nowe spotkanie.

 

Dzięki wprowadzonej integracji z innymi użytkownikami skrzynek e-mail, możesz współdzielić utworzone kalendarze z innymi skrzynkami e-mail, które objęte są licencją Xchange. Planując spotkanie będziesz mógł powierzyć innym użytkownikom kalendarze, planować zadania współpracowników, umówić się na spotkanie w firmie czy też zarezerwować czas w kalendarzu na najważniejsze projekty.Możesz także sprawdzić, czy współpracownik jest w tej chwili zajęty lub jak wygląda jego cały dzień pracy. Dostęp wszystkich pracowników do wspólnego kalendarza znacznie zwiększy efektywność pracy w Twojej firmie.
Możliwość współdzielenia kalendarzy otrzymuje każda skrzynka e-mail połączona z licencją Xchange. Jeśli Twoja skrzynka e-mail nie została przypisana do licencji Xchange, nie będziesz mógł skorzystać z funkcji współdzielenia kalendarzy.
Funkcje współdzielenia kalendarzy pozwolą ujednolicić zarządzanie czasem pracy oraz korzystnie wpłynie na komfort i skuteczność działań. Oszczędzisz dzięki nim czas i pieniądze, a Twoi pracownicy będą mogli w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy.

 

Kalendarz OX - Ikona kartki z kalendarza

Jak dodawać nowe wydarzenia do kalendarza?

Po zalogowaniu do skrzynki e-mail możesz dodawać nowe wydarzenia do kalendarza za pośrednictwem zakładki „Kalendarz”, która znajduje się w górnej części ekranu.

Poczta home.pl - Wybierz opcję menu Kalendarz

Po wybraniu zakładki „Kalendarz”, zostanie wyświetlony Twój domyślny kalendarz, do którego możesz dodawać wydarzenia, spotkania. Za pomocą opcji „Nowe” (górna część ekranu) możesz rozpocząć dodawanie nowych wydarzeń do kalendarza.
Poczta home.pl - Kalendarz - Kliknij przycisk Nowe
Rys. Kliknij przycisk „plusa” (lewa strona ekranu), aby rozpocząć dodawanie wydarzenia do kalendarza.

 

Po kliknięciu opcji „Nowe”, zostanie wyświetlone nowe okno, które pozwala określić szczegóły tworzonego wydarzenia. Po zdefiniowaniu szczegółów nowego wydarzenia i kliknięciu przycisku „Utwórz”, tworzone wydarzenie zostanie dodane do kalendarza.
Poczta home.pl - Kalendarz - Nowe - Uzupełnij formularz do dodania nowego wydarzenia do kalendarza
Rys. Przykład okna, które służy do dodawania nowego wydarzenia do kalendarza.

Czy mogę tworzyć kolejne podfoldery (kalendarze)?

Tak, oczywiście. W zakładce „Kalendarz” (po lewej stronie ekranu), możesz przejść do tworzenia nowego folderu publicznego lub prywatnego (czyli nowego kalendarza), do którego będziesz mógł dodawać wydarzenia.

Poczta home.pl - Kalendarz - Wybierz jedną z opcji Nowy folder prywatny lub Nowy folder publiczny

Jak udostępnić moje kalendarze innym użytkownikom?

Po utworzeniu odpowiednich kalendarzy i dodaniu do nich wydarzeń, możesz odpowiednio zmienić uprawnienia do wspomnianych kalendarzy, aby udostępnić zawarte w nich wydarzenia innym użytkownikom skrzynek e-mail, które również objęte są Twoją licencją Xchange.

Poczta home.pl - Kalendarz - Ikona koła zębatego - Wybierz opcję Uprawnienia

Aby zmienić uprawnienia do kalendarza, należy kliknąć ikonę „koła zębatego”, znajdującą się przy wybranym kalendarzu i następnie wybrać opcję „Uprawnienia”. Na ekranie zostanie wyświetlone nowe okno, w którym będziesz mógł określić uprawnienia do wybranego kalendarza.

Poczta home.pl - Kalendarz - Ikona koła zębatego - Uprawnienia - Określ uprawnienia do wybranego kalendarza
Rys. Przykład okna służącego do definiowania uprawnień dla użytkowników skrzynek e-mail.
Po nadaniu odpowiednich uprawnień użytkownikom skrzynek e-mail, na ich kontach pocztowych (w zakładce „Kalendarz”) pojawi się nowa sekcja o nazwie „Udostępnione”. Znajduje się w niej lista skrzynek e-mail, które udostępniają nam swoje kalendarze.

Poczta home.pl - Kalendarz - Udostępnione - Lista skrzynek e-mail

Przykład: użytkownik skrzynki e-mail „kowalski@twojadomena.pl” udostępnił swój kalendarz drugiemu użytkownikowi „nowak@twojadomena.pl”. Użytkownik „nowak@twojadomena.pl” na swoim koncie pocztowym odnajdzie sekcję „Udostępnione”, a w niej adres e-mail „kowalski@twojadomena.pl”. Po wybraniu tej skrzynki e-mail, użytkownik „nowak@twojadomena.pl” będzie miał dostęp do udostępnionego kalendarza (w zależności od uprawnień, które zostały nadane Nowakowi).
Jak współdzielić zaplanowane zadania z innymi skrzynkami e-mail? Poprzedni  Jak udostępnić pliki za pomocą funkcji „Drive”? Następny
Dowiedz się, jak zaplanować pracę swojego zespołu. Skorzystaj z kalendarzy pracy i aktualnych informacji biznesowych:

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Biznesowa poczta e-mail Microsoft Exchange

Z grupową skrzynką odbiorczą i współdzielonym kalendarzem praca z Twoim zespołem będzie bardziej efektywna.