Kod konwersji Google AdWords


Śledzenie konwersji AdWords umożliwia obserwację skuteczności kliknięć reklam prowadzących do publikowanych przez Ciebie treści, np. produktów w sklepie. Konfiguracja konwersji AdWords może być różna i uzależniona od rodzaju konwersji którą chcesz obserwować.

Jak dodać kod konwersji AdWords ?

Aby skonfigurować mierzenie konwersji, zaloguj się do panelu konta Google AdWords, a następnie przejdź do sekcji Narzędzia (ikona klucza) i wejdź w Konwersje.

Google AdWords - Narzędzia - Przejdź do sekcji Konwersje

W kolejnym kroku wybierz źródło konwersji, które chcesz śledzić. Kliknij Witryna.
Google AdWords - Narzędzia - Konwersje - Źródło konwersji - Wybierz źródło konwersji Witryna

Kolejny krok to wpisanie nazwy oraz wybór ustawień zgodnie z poniższym przykładem.
Google AdWords - Narzędzia - Konwersje - Źródło konwersji - Witryna - Wpisz nazwę oraz wybór ustawień zgodnie z poniższym przykładem

Po zapisaniu otrzymamy kod, który należy wkleić na stronę z podziękowaniem za zamówienie. Dzięki temu w momencie, gdy klient dotrze do strony z podziękowaniem kod zostanie uruchomiony i w interfejsie AdWords zliczona zostanie konwersja. Aby wkleić kod przejdź w panelu administracyjnym sklepu eSklep do sekcji Konfiguracja –> Integracje –> Integracje własne.
eSklep - Konfiguracja - Integracje - Integracje własne - Potwierdzenie złożenia zamówienia - Wklej otrzymany kod

Aby działanie kodu było satysfakcjonujące i oddawało właściwe informacje zwrotne, dokonaj modyfikacji w otrzymanym kodzie, zmieniając jedną z wartości wg. poniższego schematu:

eSklep - Konfiguracja - Integracje - Integracje własne - Potwierdzenie złożenia zamówienia - Dokonaj modyfikacji w otrzymanym kodzie, zmieniając jedną z wartości wg. poniższego schematu

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.