Allegro: Produktyzacja

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

 • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
 • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
 • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
 • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Od 1 lipca 2023 r. wsparcie dotychczasowej – wbudowanej integracji z Allegro zostaje zakończone, a docelowo zniknie ona zupełnie.

Integracja eSklepu z Allegro umożliwia przyporządkowanie produktów do właściwej kategorii Allegro. Za pomocą kodu EAN, ISBN lub Kodu produktu możesz pobierać parametry produktu, nazwę, czy opisy – prosto z serwisu. Zobacz, jak korzystać z Katalogu produktów Allegro w swoim sklepie internetowym.

SPIS TREŚCI

Czym jest produktyzacja Allegro

Produktyzacja Allegro umożliwia grupowanie takich samych produktów od różnych sprzedawców i tworzenie z nich Katalogu, dzięki czemu klient szybciej znajdzie oferty zgodne ze swoimi wymaganiami. Wszystkie oferty w katalogu dotyczą danego produktu – mają takie same parametry, są ze sobą powiązanie i przypisane do odpowiedniego produktu w bazie Allegro.

Produkty są grupowane do kategorii na podstawie kodów EAN, ISBN lub Kodu producenta (opcja musi być włączona w panelu Twojego sklepu). Jeżeli produkt nie posiada żadnego z tych kodów, odpowiednią grupę na Allegro szukamy według nazwy produktu.

Przydatne informacje znajdziesz także w artykule Produktyzacja – łączenie z produktem Allegro za pomocą multiakcji.

Porządkowanie produktów w Katalogu Allegro

Produkty w panelu eSklep możesz szybko przypisać do katalogu Allegro, dzięki zakładce Ustawienia Allegro, która znajduje się w edycji każdego produktu.
Przejdź do Obsługa sklepuProdukty, następnie wybierz produkt do edycji i kliknij Ustawienia Allegro.
Allegro produktyzacja

Uwaga! Dane, które wpiszesz w zakładce Ustawienia Allegro są nadrzędne do danych z profilu i kreatora aukcji – będą się więc nadpisywały podczas wystawiania aukcji na Allegro.

Edytując produkt z zakładce Ustawienia Allegro możesz:

 • określić inną niż w sklepie nazwę produktu
 • dodać wybraną część zdjęć z galerii produktu (np. mieć inne zdjęcie w eSklepie i inne na Allegro)
  allegro-produktyzacja-esklep
 • dodać inny niż w eSklepie opis produktu
  produktyzacja-kategoria produktu-Allegro
Co w przypadku, gdy zakładka Ustawienia Allegro nie będzie uzupełniona? Produkt ze sklepu będzie wystawiony na Allegro z danymi określonymi przez Ciebie w profilu lub kreatorze aukcji.

Łączenie produktu ze eSklepu z produktem Allegro

Produkt ze sklepu możesz połączyć z produktem Allegro – będziesz potrzebować do tego jednego z wymienionych parametrów: kodu EAN, ISBN, Kodu producenta lub nazwy produktu (na ich podstawie system dokonuje powiązania).

W edycji produktu przejdź do zakładki Ustawienia Allegro i kliknij Połącz z Produktem Allegro.

Produkt nie musi mieć wystawionej aukcji, żeby można go było połączyć z bazą produktów Allegro.
przypisanie-produktu-Allegro-esklep-produktyzacja
Wybrana opcja generuje dwa rozwiązania:

 1. Produkt ze sklepu znajdzie swój odpowiednik na Allegro i połączy się z nim automatycznie
  Wybrane elementy (np. drzewo kategorii) i część parametrów produktu przestaną być edytowalne (parametry produktu są pobierane z serwisu Allegro i posiadają przypisane cechy). Istnieje możliwość uzupełnienia cech dodatkowych (jeżeli nie posiada ich produkt na Allegro i pozwala na to Kategoria, do której jest przypisany).
  Dodatkowo:

  • system eSklepu automatycznie pobierze nazwę produktu z Allegro, ale będzie można ją edytować
  • jeżeli produkt w sklepie nie posiada opisu na Allegro – zostanie on automatycznie pobrany z Allegro z możliwością jego edycji
 2. Produkt nie znajdzie swojego odpowiednika na Allegro
  Określone elementy (nazwa, kategoria, parametry) wybiera się ręcznie w przeznaczonych sekcjach, które znajdują się poniżej przycisku Połącz z Produktem Allegro. Możesz także połączyć produkty w sklepie z odpowiednią pozycją na Allegro w kreatorze wystawiania aukcji – system w pierwszej kolejności wyświetli podpowiedzi połączenia (jeśli takie istnieją). Możesz zrezygnować z sugestii systemu, jeśli nie będzie Ci odpowiadać i wystawić aukcje bez łączenia z produktem Allegro.
Uwaga! Jeżeli połączysz wystawiany produkt ze sklepu z produktem po stronie Allegro za pomocą kreatora aukcji, to zostanie to uwzględnione jako jednorazowe działanie (nie zostanie przeniesione i zapisane w zakładce Ustawienia Allegro produktu, która jest nadrzędna i tylko bezpośrednio w niej można zapisywać trwałe ustawienia i połączenia produktu sklepowego z produktem Allegro).
kreator aukcji allegro-produktyzacja

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie