eKsięgowość – pierwsza konfiguracja

eKsięgowość to prosty w obsłudze program do fakturowania online i zarządzania magazynem. Po zalogowaniu się do swojej nowej usługi eKsięgowość należy przejść do edycji ustawień konta. Dowiedz się, jak to zrobić.

Jak skonfigurować program eKsięgowość?

 1. Zaloguj się na swoje konto w panelu usługi eKsięgowość.
 2. Kliknij w koło zębate (znajduje się w prawym górnym rogu ekranu) i wybierz Ustawienia.
  fakturowanie online
 3. Przejdź do zakładki Firma, aby wypełnić podstawowe dane dotyczące Twojego przedsiębiorstwa. W tym miejscu możesz również wskazać osobę, która wystawia fakturę  (jej dane pojawią się na dokumencie w polu Sprzedawca).
  program do księgowości online
 4. W zakładce Faktury zaznacz termin płatności, jaki ma pojawiać się na wystawianych przez Ciebie dokumentach. W tym miejscu możesz również określić sposoby płatności oraz dodać logo swojej firmy, które będzie widnieć na fakturze.
  metody-płatnosci-e-ksiegowosc
 5. Jeśli posiadasz usługę eKsięgowość Biznes lub eKsięgowość Profesjonalną, przejdź do zakładki Magazyn. W tym miejscu możesz zdecydować o metodzie rozchodu towarów i tworzyć listy magazynów.
  program do fakturowania online
 6. Przejdź do zakładki Numeracja, aby ustawić sposób numerowania swoich faktur.
  księgowość internetowa - fakturowanie online
 7. W zakładce PodatkiOgólne umieść informacje o swoim urzędzie skarbowym oraz dacie rozpoczęcia prowadzenia firmy. Możesz także przenieść sumy z prowadzonej dotychczas Księgi Przychodów i Rozchodów, aby kontynuować jej prowadzenie w eKsięgowości (opcja dla użytkowników pakietu eKsięgowość Profesjonalna).
  Program do księgowania online
 8. Przejdź do zakładki Podatki VAT, aby oznaczyć m. in. czy jesteś płatnikiem VAT, czy korzystasz z metody kasowej lub czy stosujesz procedurę unijną OSS.
  Konfiguracja programu do księgowości online
 9. Przejdź do zakładki E-mail, aby skonfigurować własny adres mailowy do wysyłania faktur do Twoich klientów. Na ten temat przygotowaliśmy osobny artykuł.
 10. W zakładce Indeks operacji możesz sprawdzić wszystkie działania wykonane przez administratorów Twojego programu (innych użytkowników, dla których utworzyłeś konta w panelu).
  zarządzanie kontami administratorów w programie do fakturowania online - eKsięgowość
 11. W podzakładce Raporty, możesz włączyć wysyłkę raportów o wyjątkach bezpieczeństwa i błędach operacji wykonywanych w tle.
  raporty w tle - program do księgowości online
 12. Przejdź do zakładki Użytkownicy, aby dodawać użytkowników i przyznawać im role. Każdy z użytkowników może zostać administratorem i tym samym posiadać dostęp do pełnej funkcjonalności programu. Możesz również ograniczyć role użytkowników do konkretnych obszarów, jak np. Magazyn, czy Sprzedaż.
  role-użytkowników-eKsiegowość
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Przerzuć się na księgowość online

Wygodna aplikacja do fakturowania z generatorem plików JPK_VAT.