Aplikacja: Rozszerzone statystyki

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

  • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
  • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
  • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
  • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Rozszerzone statystyki to aplikacja sklepu internetowe pozwalająca wyświetlać dane sprzedażowe w postaci wykresów i tabel. Uwzględnia przy tym podział na dni, kategorie oraz warianty produktów. Takie rozwiązanie przyśpiesza analizę całej wartości sprzedaży brutto, netto, a także podatek Vat i wyliczenia zysku z uwzględnieniem kosztu zakupu produktów.

SPIS TREŚCI

Informacje podstawowe

Zaprezentowane w aplikacji wykresy pozwalają zapoznać z wartością zamówień, uwzględniając przy tym podział na poszczególne dni, kategorie i warianty. Korzystając z aplikacji, możesz w łatwy sposób przełączać się między widokiem wykresu (słupki z danymi),a tabelą z odpowiadającą mu listą zamówień. Z kolei kolejne kliknięcie  poszczególne zamówienia pozwoli Ci wyświetlić listę produktów z konkretnego zamówienia.

Wykresy pozwalają analizować takie dane jak:

  • wartość zamówienia brutto,
  • wartość netto oraz podatek VAT,
  • koszty i zysk.

Możesz dodatkowo ustawić zakres dat, z których dane mają zostać poddane analizie. Aplikacja posiada już określone predefiniowane zakresy, np. z ostatnich 7 dni.

Instalacja aplikacji

W panelu administracyjnym przejdź do zakładki  Aplikacje. Wyszukaj aplikację Rozszerzone statystyki,  a następnie kliknij Zainstaluj.

aplikacja rozszerzone statystyki

Konfiguracja aplikacji

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji konieczne będzie =konwertowanie danych o zamówieniach. Proces ten jest konieczny do tego, aby wyselekcjonować wybrane dane z zamówień i zaprezentować je w zminimalizowanej formie, uwzględniając wskazane wyżej informacje. W ten sposób analiza będzie przebiegała szybko i będziesz mógł na bieżąco śledzić wszystkie niezbędne Tobie informacje.

Po ponownym uruchomieniu (powrót do aplikacji) aplikacja będzie pobierała wyłącznie informacje o nowych zamówieniach i konwertowała je tak, jak za pierwszym razem. Po zakończonym pobieraniu automatycznie otworzy się strona ze statystykami.

W zależności od preferencji możesz zapisywać własne widoki statystyk

Aby uzyskać więcej szczegółów, możesz kliknąć w dowolny słupek wykresu by wyświetlić listę zamówień spełniających kryteria zastosowanych filtrów. Kliknięcie ten sam słupek ukrywa szczegóły.

Kliknięcie wiersz zamówienia w tabeli pokazuje listę zamówionych w nim produktów

Materiały informacyjne

  • Szczegółowa instrukcja aplikacji znajduje się tutaj

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie