Integracja sklepu internetowego z Domodi, Allani oraz Homebook

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

  • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
  • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
  • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
  • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Sklep internetowy home.pl poza funkcjami odpowiedzialnymi za prowadzenie aktywnej sprzedaży i obsługi klienta, zapewnia możliwość integracji sklepu z dziesiątkami zewnętrznych dostawców usług, np. dostaw, płatności, sprzedaży, księgowości. Dzięki home.pl możesz szybko zintegrować swój sklep z popularnymi hurtowniami produktów i wystartować ze sprzedażą w każdej chwili, bez rozbudowanego zaplecza w postaci magazynu czy punktu stacjonarnego. Do najpopularniejszych integracji w tym obszarze należy integracja z hurtownią AB, Gatito i Rakman, systemem płatności PayU oraz systemem dostaw Apaczka.pl lub Furgonetka.pl.

Platforma ecommerce od home.pl to także dostęp do dziesiątek aplikacji wewnętrznych rozszerzających możliwości sklepu o dodatkowe funkcje. Wśród popularnych rozwiązań znajdziesz m.in. aplikacje wspierające aktywność w social media, dodatkowe moduły sklepu internetowego, komunikatory, banery reklamowe oraz możliwość szybkiego wejścia na nowe rynki i połączenia z popularnymi platformami zakupowymi lub pasażami handlowymi, np. Domodi.

Dzięki trzem prostym aplikacjom dostępnym w ramach sklepu internetowego home.pl, możesz szybko wygenerować odpowiednie bazy produktów do umieszczenia w popularnych platformach zakupowych: Domodi, Allani oraz Homebook. Jednym kliknięciem przygotujesz plik XML gotowy do eksportu ze sklepu internetowego i przekazania go do systemu jednego z trzech, lub wszystkich jednocześnie, pasaży handlowych.

Czym jest Domodi, Allani oraz Homebook?

Domodi i Allani to nowoczesne internetowe galerie handlowe, marketplace’y czyli serwisy WWW skupiające wokół siebie sprzedawców z branży odzieżowej – styl i moda. Swoim klientom, a dokładnie użytkownikom galerii Domodi i Allani, oferują możliwość szybkiego dostępu do tysięcy produktów dostępnych wg. licznych kategorii oraz filtrów dodatkowych. Domodi oraz Allani nie prowadzą fizycznie sprzedaży produktów. Każdy prezentowany w ofercie galerii handlowej produkt, sprzedawany jest bezpośrednio przez określonego sprzedawcę.

Domodi oraz Allani nie tylko skupiają wokół siebie sprzedających ale też skutecznie przyciągają do siebie kupujących. Oba serwisy dbają o aktywność blogową, aktywość w social media. Promują produkty, marki oraz dostarczają dużej ilości informacji o trendach modowych, ciekawych stylizacjach.

Nie inaczej wygląda to w galerii Homebook. Homebook to platforma zakupowa, która w odróżnieniu od Domodi i Allani, koncentruje wokół siebie sklepy internetowe i hurtownie oferujące asortyment niezbędny do wykończenia, urządzenia i wyposażenia domu. Tu także znajdziemy tysiące produtków prezentowanych w określonych kategoriach i za pomocą rozbudowanych filtrów. Homebook udało skupić wokół siebie nie tylko sklepy internetowe, ale także specjalistów oraz blogerów branżowych, którzy skutecznie przyczyniają się  do sprzedaży produktów, promowania marek oraz dostarczania bardzo cennej wiedzy o produktach jak i sposobie ich użycia.

Jak mogę skorzystać z aplikacji Domodi, Allani oraz Homebook?

Musisz wiedzieć, że korzystanie z w/w serwisów (dla kupujących) jest bezpłatne i nie wymaga utworzenia konta Domodi, konta Allani czy konta w serwisie Homebook. Jeśli jesteś sprzedającym i chcesz skorzystać z oferty wskazanych galerii ecommerce, będziesz potrzebował konta sprzedającego. Konto umożliwi Ci:

  • konfigurację sklepu internetowego w galerii handlowej,
  • rozpoczęcie kampanii sponsorowanych, promowanie produktów, generowanie kodów rabatowych,
  • import bazy produktów, które będziesz oferował w galeriach,
  • dostęp do raportów sprzedaży, zainteresowania i reklam.

Korzystając ze sklepu internetowego home.pl rozpoczynasz od instalacji jednej (lub wszystkich) aplikacji platformy zakupowej, na której chcesz udostępnić swoją ofertę. W kolejnych krokach system przeprowadzi Cię przez proces tworzenia pliku XML, który eksportujesz ze sklepu i importujesz na koncie sprzedawcy Domodi, Allani lub Homebook.

Ponieważ klient zainteresowany zakupem Twojego produktu, zostanie od razu przekierowany z pasażu handlowego do Twojego sklepu, nie jest konieczna integracja. Proces zakupowy odbywa się bezpośrednio w Twoim sklepie internetowym. W ramach w/w serwisów i paneli zarządzania kontem sprzedającego, będziesz mógł monitorować statystyki zainteresowania Twoimi produktami.

Promowanie produktów za pomocą pasaży handlowych Domodi, Allani oraz Homebook to budowanie marki wśród wyselekcjonowanej grupy klientów, nastawionych bezpośrednio na produkty, które oferujesz. To także dodatkowe źródło pozyskiwania klientów oraz promowania własnych produktów. Dzięki aplikacji Mobilnej oferowanej przez Domodi, Allani i Homebook, serwisy w dużej części zajmą się opieką nad Twoimi Klientami i promowaniem produktów, podczas gdy Ty skupisz się na realizacji zamówień.

Sprawdź także:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie