Integracja z Gemius ShopMonitor

Gemius to polska firma badawcza działająca na rynku od ponad 14 lat, system ShopMonitor jest natomiast rezultatem wieloletnich analiz rynku e-commerce. Dla tego, bardzo dynamicznie rozwijającego się rynku, zaistniała potrzeba stworzenia narzędzia pozwalającego na mierzenie efektywności sprzedaży i porównywanie jej z wynikami sklepów w tej samej branży.Obraz przedstawiający logo Gemius ShopMonitor

Dzięki naszej współpracy z Gemius, użytkownicy platformy eSklep mogą teraz, całkowicie bezpłatnie oraz jako jedni z pierwszych w Polsce, korzystać bezpłatnie z ShopMonitora.

Aby zintegrować sklep z systemem ShopMonitor:

 1. Przejdź na stronę programu i zarejestruj nowe konto. Adres rejestracji to:
 2. System Gemius, na podaną podczas rejestracji skrzynkę e-mail, wyśle wiadomość z prośbą o potwierdzenie rejestracji.
 3. Po zatwierdzeniu rejestracji (należy kliknąć link, znajdujący się w treści wiadomości od Gemius), uzyskasz możliwość zalogowania się do Panelu usługi.Gemius ShopMonitor - Wiadomość weryfikacyjna - Odbierz wiadomość e-mail i kliknij w link aktywacyjny
 4. Zaraz po zalogowaniu wyświetlony zostanie formularz umożliwiający dodanie Twojego sklepu.
  WAŻNE! Wypełnij formularz według podpowiedzi powyżej. Pamiętaj, aby przykładowy adres „demo.esklep.pl” zastąpić domeną Twojego sklepu.
  Gemius ShopMonitor - Ustawienia - Instalacja - Dodaj domenę sklepu do ShopMonitor ID
 5. Po prawidłowym dodaniu sklepu, wyświetlone zostanie podsumowanie oraz unikalny identyfikator, który należy skopiować.
 6. Wklej skopiowany przed chwilą identyfikator w sekcji menu Dodatki i integracje > Integracje z partnerami > Gemius ShopMonitor i zaznacz opcję Aktywność.
 7. Po wprowadzeniu odpowiednich ustawień, kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać zmiany.
 8. Od teraz Twój sklep będzie uwzględniany przy agregowaniu danych, uzyskasz dzięki temu dostęp do analiz sprzedaży w porównaniu do konkurencji. Loguj się do Panelu Gemius ShopMonitor, aby śledzić raporty.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.