Jak zarabiać na własnym hostingu?

Webdeveloperzy, programiści i informatycy często zadają sobie właśnie to pytanie – jak zarabiać na własnym hostingu? Ta chęć zdobycia dodatkowego zarobku na istniejącym już, własnym hostingu jest z jednej strony zrozumiała. Koszt posiadania własnego hostingu przez osobę oferującą usługi IT – w postaci stron www, czy poczty elektronicznej jest kosztem, który znają wszyscy webdeveloperzy czy informatycy. Większość z nich chce na tym hostingu zarobić jak najwięcej.

SPIS TREŚCI

Resseling hostingu – o co chodzi?

Osoba lub firma tworząca stronę WWW czy zakładająca pocztę email swoim klientom końcowym, ma w naturalny sposób kontakt z potencjalnymi klientami na usługi hostingowe. Stąd też pomysł na odsprzedawanie hostingu (reselling hostingu). Osoba czy firma zajmująca się odsprzedawaniem hostingu, zakupionego wcześniej od innej firmy, nazywana jest resellerem hostingu.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej, kim jest reseller hostingu.
Jest to prawidłowy mechanizm, zakładając, że każdy klient końcowy ma osobne konto hostingowe w firmie, w której posiada hosting.

Jak zarabiać na własnym hostingu?

Nieprawidłowością, od której odchodzi się już w branży IT na dojrzałych rynkach, jest umieszczanie wielu kont, wielu klientów, na jednym hostingu. Gdy bowiem strona WWW jest niedostępna, klient końcowy, właściciel strony WWW, nie wie do kogo się zgłosić. Nie wie, czy powinien skontaktować się do osoby tworzącej dla niego stronę WWW, do firmy, w której kupił domenę, czy do firmy, w której ma hosting.

Prawidłowe podejście zakłada:

lub

  • uczestnictwo webdevelopera w programie resellerskim i zarabianie przez niego prowizji za odsprzedaż usług hostingowych (zarejestruj się tutaj: https://polecaj.pl/rejestracja-email/)

W przypadku polecania usług hostingowych w ramach programu partnerskiego partner wysyła swojemu klientowi swój unikatowy link partnerski. Klient klika w link, dokonuje zakupu usług na home.pl – sprzedawcą jest home.pl.

Jeżeli za usługę zakupioną przez klienta, program partnerski wypłaca prowizje i zakup był dokonany przez link partnerski – wtedy partnerowi jest przypisywana odpowiednia prowizja. W przypadku większości usług program partnerski wypłaca też prowizje partnerowi za odnowienie usługi przez klienta. Stanowi to już teraz pokaźną część prowizji wypłacanych co miesiąc partnerom.

W przypadku odsprzedaży usług hostingowych w ramach programu resellerskiego reseller w swoim panelu resellera tworzy zamówienie dla klienta. Gdy klient opłaci zamówienie, reseller otrzyma odpowiednią prowizję. Również w przypadku programu resellerskiego, dla wybranych usług, reseller otrzymuje prowizję gdy klient odnowi usługę. Na fakturze dla klienta, to dane resellera widnieją, jako dane sprzedawcy.

Kliknij tutaj, aby poznać wysokość prowizji i rozpocząć zarabianie jako partner lub reseller hostingu.
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.