Numer rachunku bankowego w automatycznym procesie realizacji zamówień


Konfigurując system płatności i przelewów w sklepie internetowym eSklep, wprowadzane są trzy informacje, dot. numeru rachunku na który będą przekazywane wpłaty, np. za zrealizowanie zamówienia.

 1. Numer rachunku wskazany przy wybranej metodzie płatności, np. przelew, pobranie: numer ten wprowadzany jest ręcznie na etapie konfiguracji płatności i wyświetlany jest opcjonalnie podczas składania zamówienia. Numer będzie dostępny tylko w przypadku, jeśli klient dokonujący zakupu wybierze formę płatności, dla której numer został uzupełniony. Ustawienie tego numeru znajdziesz, np. w sekcji Konfiguracja > Płatności > edytując wybraną formę płatności, np. przelew.
  PayU - Numer rachunku wskazany przy wybranej metodzie płatności - Konfiguracja - Płatności - Wprowadź numer konta

  WAŻNE! Powyższy numer wprowadzany jest w metodach płatności, które nie podlegają integracji, tj. dane nie są przesyłane do zew. systemów wymiany informacji. Jeśli korzystasz z systemów zintegrowanych: PayU, PayPal, E-raty Santander, w/w formy płatności mogą nie być wykorzystywane, ale nadal dostępne w ramach usług operatora.
 2. Numer rachunku bankowego w systemie integracji, np. PayU, PayPal: numer ten nie jest widoczny w sklepie internetowym, a jego konfiguracja odbywa się po stronie systemu płatności z którego korzystasz. Jeśli dostawca usługi udostępnia Ci taką możliwość (indywidualny numer rachunku bankowego w zewnętrznym systemie) możesz podać go jako informacja dodatkowa w sklepie. Numer ten także może być widoczny tylko po wybraniu wskazanej formy płatności przez klienta.
  WAŻNE! W zależności od posiadanych i obsługiwanych metod płatności w sklepie, numer rachunku bankowego może, ale nie musi być podawany, np. jeśli Twój sklep obsługuje tylko płatności PayU, cały proces zakupu odbywa się online, przez dedykowaną stronę płatności operatora.
  Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o specjalnej ofercie PayU dla klientów home.pl.
 3. Numer rachunku bankowego Twojej firmy: jest to główny numer rachunku bankowego, konfigurowany dla całego sklepu internetowego. Numer ten wyświetlany jest m.in. w generowanych dokumentach płatności, np. pro formach a także przekazywany do zew. systemów fakturujących, np. eKsięgowość, a także wykorzystywany przez systemy zewnętrzne, np. w/w integracje typu Poczta-Polska, które automatycznie pobierają go do swojego systemu. Podanie tego numeru nie jest warunkiem koniecznym do działania sklepu, ale może być niezbędny w przypadku wybranych integracji, funkcji czy ustawień, np. pro form.  Przejdź do sekcji Konfiguracja > Sprzedaż > Faktury
  PayU - Numer rachunku bankowego Twojej firmy - Konfiguracja - Sprzedaż - Faktury - Sprawdź numer konta bankowego
WAŻNE! System E-nadawca Poczty-Polskiej korzysta z numeru rachunku bankowego uzupełnionego w sklepie, który jest później wykorzystywany, np. do realizacji przesyłek za pobraniem.

Błąd tworzenia przesyłki za pobraniem w E-Nadawcy

Po kliknięciu przyciski Utwórz przesyłkę, pojawia się komunikat: “Dla określonego sposobu pobrania na rachunek wymagany jest poprawny numer rachunku bankowego.”

Komunikat ten oznacza, że zintegrowany system dostaw przez Pocztę-Polską, korzysta z dodatkowych informacji umieszczonych w sklepie, celem realizacji przesyłki.

 1. Przejdź do sekcji Konfiguracja –> Sprzedaż –> Faktury
 2. Uzupełnij informację o numerze rachunku bankowego.
  PayU - Błąd tworzenia przesyłki za pobraniem w E-Nadawcy - Konfiguracja - Sprzedaż - Faktury - Uzupełnij informację o numerze rachunku bankowego
 3. Zapisz zmiany.

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie