Spotify Premium – jak udostępnić playlistę?

Spotify Premium używane jest przez miłośników muzyki na całym świecie. Dzięki funkcji tworzenia playlist, możemy tworzyć zestawy utworów na każdą porę czy nastrój. Sprawdź, jak dzielić się muzyką ze znajomymi i ustawić playlistę jako publiczną.

SPIS TREŚCI

Dzięki Spotify Premium, każdy może być swoim własnym, personalnym DJ-em. Kolekcjonowanie muzyki w playlistach umożliwia segregowanie ulubionej muzyki po jej gatunkach, wykonawcach czy nastrojach, w jakich lubimy słuchać poszczególnych utworów. Jednym z ważniejszych elementów muzyki, jest dzielenie się nią z najbliższymi i z resztą świata.

Udostępnianie playlisty w Spotify na komputerze

Jeśli korzystasz z aplikacji Spotify na swoim komputerze, możesz udostępniać utwory swoje playlisty, korzystając z opcji Udostępnij w jej opcjach. Aby to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Spotify i wybierz otwórz playlistę, którą chcesz udostępnić.
 2. Następnie kliknij ikonę Więcej – otworzy ona opcje playlisty.W panelu konta Spotify możesz łatwo udostępnić utworzoną playlistę
 3. Najedź kursorem na Udostępnij i wybierz opcję udostępniania. Jeśli chcesz po prostu skopiować link playlisty, wybierz Skopiuj łącze do playlisty. Jeśli klikniesz opcję udostępnienia w mediach społecznościowych (np. Facebook, Twitter), w przeglądarce otworzy się nowa karta z wybranym portalem i przygotowanym do umieszczenia postem.Skorzystaj z dostępnych metod udostępniania playlist Spotify
 4. Skopiowany link wyślij dowolną metodą lub zamieść post na wybranym portalu.

Jak udostępnić playlistę w mobilnej aplikacji?

Nie musisz być przy swoim komputerze, by móc dzielić się swoją muzyką. Udostępnianie playlist w Spotify na telefonie odbywa się w podobny sposób. Aby przesłać playlistę znajomym:

 1. Uruchom aplikację Spotify i otwórz wybraną playlistę.
 2. Stuknij w ikonę opcji, w prawym górnym rogu ekranu.
  W opcjach playlisty widocznej w mobilnej aplikacji Spotify możesz m.in. skorzystaj z funkcji Udostępnij
 3. Wybierz z listy opcję Udostępnij.
  W menu opcji wybranej playlisty w aplikacji mobilnej znajdziesz opcje Udosępnij oraz Pobierz
 4. Pojawią się ikony aplikacji, w których możesz udostępnić swoją playlistę. Jeśli nie widzisz jakiejś aplikacji, stuknij ikonę Więcej. Zobaczysz także rozszerzone możliwości udostępniania, np. wybór między wiadomością i relacją w Instagramie.
  Udostępnianą playlistę możesz szybko wysłać z aplikacji Spotify do social media lub do komunikatora

Udostępnianie playlisty kodem Spotify

Spotify wprowadziło opcję udostępniania kodem zaszytym w obraz, przypominającym kod kreskowy, który działa podobnie jak dodawanie kontaktów Snapchat. Twoi znajomi mogą skanować go swoim aparatem bezpośrednio z Twojego telefonu lub ze zrzutu ekranu, który im wyślesz.

Jak zeskanować kod Spotify? By zeskanować kod, kliknij ikonę Wyszukiwania w aplikacji mobilnej, a następnie ikonę aparatu na pasku wyszukiwania. Następnie umieść okładkę z kodem w obszarze skanowania lub stuknij opcję Wybierz ze zdjęć u dołu ekranu.

Jeśli znalazłeś gdzieś kod playlisty Spotify zeskanuj go aplikacji aby pobrać ją na swoje urządzenie

Gdzie jest kod playlisty w aplikacji Spotify? Kod każdej listy odtwarzania zajdziesz otwierając playlistę i stukając w Opcje. Kod playlisty widoczny jest pod jej okładką.

Zeskanowany kod Spotify zostanie odczytany a na urządzeniu mobilnym zobaczysz playlistę do zapisania

Kod playlisty możesz też wyświetlić na komputerze, wybierając wchodząc w Opcje > Udostepnij > Kod Spotify.

 

Czytaj także:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie