Jak włączyć korektę tekstu w przeglądarce?

Redagowanie wiadomości e-mail, prowadzenie strony firmowej, pisanie tekstów na blogu i inne działania, kiedy pracujesz z tekstem, wymagają od Ciebie nie tylko pomysłu na jego napisane, ale także znajomości zasad ortografii i gramatyki. Chociaż spędziliśmy w szkole wiele lat, ucząc się tego wszystkiego, każdemu może zdarzyć się błąd. Gdy piszemy dla siebie, możemy nie zauważyć drobnych błędów, ale gdy chcemy zredagowany tekst pokazać innym, chcemy wypaść dobrze i unikać błędów, które czasami mogą podważyć nasz profesjonalizm, szczególnie jeśli chcemy w ten sposób budować profesjonalizm i autorytet w branży. Skorzystaj z korekty tekstu w przeglądarce internetowej Google Chrome, aby pomóc sobie w redagowaniu treści.

SPIS TREŚCI

Korekta tekstu – informacje podstawowe

Każdy z nas może zająć się redagowaniem tekstów na stronach internetowych, kluczowe jest, aby tworzyć je w myśl tego, co chcemy przekazać użytkownikom. Teksty powinny więc oddawać to, co faktycznie chcemy opisać, ale również powinny być tworzone pod odbiorców, zachęcając ich do dalszego czytania i pogłębiania wiedzy.

Jeśli teksty, które tworzymy, mają spełniać swoją rolę, powiny być napisane poprawnie. Nie tylko zgodnie ze stanem faktycznym, a więc oddawać prawdziwość informacji, ale również poprawnie gramatycznie, bez błędów ortograficznych, a przypadku SEO, także z uwzględnieniem właściwych fraz kluczowych. W tym ostatnim przypadku pomocna będzie np. wtyczka Yoast SEO, którą możesz zainstalować w popularnym edytorze treści WordPress, co pomoże Ci w tworzeniu wartościowych treści, które będą dobrze pracowały na pozycję witryny internetowej w wyszukiwarkach.

Jednak nie tworzymy treści wyłącznie, aby pozycjonować stronę, a wciąż pozostaje kwestia poprawności gramatycznej. Z pomocą mogą przyjść narzędzia do korekty, które wykonają za nas tę pracę, wskazując błędy, objaśniając je i automatycznie poprawiając. W tym artykule znajdziesz informacje o korekcje tekstu, jaką możesz włączyć w przeglądarce Google Chrome. Objaśnimy jej działanie na podstawie popularnej wtyczki oraz narzędzi zintegrowanych z przeglądarką.

Google Chrome – korekta tekstu

Przeglądarka internetowa Google Chrome posiada wbudowane narzędzie do korekty tekstu w dowolnym języku, w tym języku polskim. Po jej włączeniu i konfiguracji błędne słowa zostaną podkreślone na czerwono, a gdy klikniesz w nie, otrzymasz propozycję słów, jakimi możesz poprawić widoczny błąd. To rozwiązanie jest idealne do poprawiania błędów ortograficznych, które mogą zdarzyć się w redagowanym tekście, podobnie jak błędy w pisowni, np. brakujące litery.

  1. Uruchom przeglądarkę internetową Google Chrome
  2. Przejdź pod adres: chrome://settings/languages ​​lub przejdź do menu opcji i wybierz Ustawienia > Języki.
    Sprawdzanie pisowni w przeglądarce Google Chrome
  3. Na liście wybierz język, który chcesz dodać w przeglądarce, a który ma być sprawdzany.
  4. Podczas redagowania treści, włącz korektę dla wybranej strony.
  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy aby znaleźć słowo, które możesz wstawić lub skoryguj błąd samodzielnie.

Ogromną popularnością cieszy się wtyczka Sprawdzenie ortografii i gramatyki – LanguageTool. Pozwala ona wprowadzić do Google Chrome zaawansowany mechanizm korekty tekstu, z uwzględnieniem gramatyki. Oznacza to, że nie tylko znajdziesz błędy ortograficzne, ale również sprawdzisz interpunkcję oraz składnię zdania.
Bezpłatna wtyczka LanguageTool do korekty tekstu to świetny sposób aby zadbać o jakość publikowanych treściWtyczka działa automatycznie po jej zainstalowaniu i będzie na bieżąco dostarczała informacji o wszystkich błędach. Możesz też skorzystać ze strony internetowej LanguageTool.org gdzie umieścisz tekst do sprawdzenia, a jeśli skorzystasz z wersji Premium, korekta zostanie rozszerzona o nowe błędy i inne języki, np. angielski i niemiecki.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie