Tworzenie nowej tabeli w bazie danych PgSQL

Narzędzie phpPgAdmin pozwala zarządzać bazą danych PostgreSQL, która funkcjonuje w ramach usług Business Server PRO, Hosting Profesjonalny, Hosting Premium. Aplikacja zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administrację bazą (z uwzględnieniem charakterystycznych mechnizmów widoków, triggera i obcych kluczy).
WAŻNE! Pamiętaj, że narzędzie phpPgAdmin jest jedną z kilku metod zarządzania bazą – dostęp do niej uzyskasz również za pomocą dowolnego innego skryptu lub też ODBC.

Więcej informacji na temat tworzenia i podstawowej edycji bazy danych PgSQL.

WAŻNE! Tabela to zbiór rekordów – czyli danych, które są opublikowane w danej bazie danych PgSQL. Każda tabela jest definiowalna w dowolny sposób tzn. może zawierać pola o różnej długości, typie (format umieszczonych danych, np. tekst, cyfry itp.).

Jak utworzyć nową tabelę w bazie danych PgSQL?

  1. Zaloguj się do wybranej bazy danych PgSQL, w której chcesz utworzyć nową tabelę.
  2. W lewym menu kliknij na nazwę bazy, a następnie z rozwiniętego drzewa kliknij opcję „Tabele”.
    phpPgSQL - Kliknij opcję Tabele
  3. Na następnym ekranie kliknij w opcję „Utwórz tabelę”.
    phpPgSQL - Struktura drzewka - Kliknij opcję Utwórz tabelę
  4. Wpisz nazwę tabeli, ilość kolumn, dodaj komentarz do tabeli i kliknij na przycisk „Następny”. Spowoduje to wyświetlenie nastepnego ekranu edycji, w którym będziesz mógł zdefiniować dodatkowe wartości dla kolumn tworzonej tabeli.
    OIDS to unikatowy identyfikator, który służy do odróżnienia tabel w bazie danych PgSQL oraz do tworzenia odwołań do tabel przez system. Użytkownik posługuje się nazwą obiektu, natomiast system zamienia ją na identyfikator. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj (pomoc w języku angielskim).
    phpPgSQL - Struktura drzewka - Utwórz tabelę - Wpisz nazwę tabeli, ilość kolumn, dodaj komentarz do tabeli
  5. Zdefiniuj poszczególne pola (kolumny tabeli) wpisując ich nazwy, ustalając typy oraz atrybuty.
  6. Kliknij na przycisk „Utwórz”.
    phpPgSQL - Struktura drzewka - Utwórz tabelę - Formularz - Kliknij przycisk Utwórz
Stworzona w ten sposób tabela pojawi się w lewej kolumnie. Po kliknięciu na jej nazwie, uzyskasz możliwość wykonania dalszych operacji np. wprowadzenia danych.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie