Eksport bazy PgSQL za pomocą phpPgAdmin

Jeżeli w Twojej bazie danych PgSQL znajdują się już jakieś dane, to możesz je wyeksportować. Funkcja eksport w narzędziu phpPgAdmin pozwala zapisać wybrane dane lub całą bazę danych PgSQL do pliku, który następnie możesz zaimportować (wgrać) np. do innej bazy danych PgSQL.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wyeksportować zrzutu bazy danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import bazy danych może zostać wykonany przez administratorów home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że import bazy danych zostanie wykonany przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi exportu oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Jak wyeksportować bazę danych PgSQL za pomocą phpPgAdmin?

 1. Zaloguj się do wybranej bazy danych PgSQL, z której chcesz wyeksportować dane.
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak zalogować się do bazy danych PgSQL za pomocą phpPgAdmin.
 2. Po lewej stronie ekranu kliknij nazwę bazy danych PgSQL, z której eksport ma być wykonany.

  phpPgAdmin - Kliknij nazwę bazy danych

 3. Kliknij opcję „Eksport”, która znajduje się w górnej części ekranu.

  phpPgAdmin - Wybrana baza danych - Kliknij opcję Eksport

 4. Na wyświetlonej stronie wybierz elementy bazy danych, które zostaną wyeksportowane. Jako format eksportu wybierz „SQL”

  phpPgAdmin - Wybrana baza danych - Eksport - Wybierz elementy bazy danych

  Podobnie jak podczas tworzenia tabel w bazie danych PgSQL, tak i podczas eksportu bazy danych, możliwe jest wybranie dodatkowej opcji „OIDy”. OIDS to unikatowy identyfikator, który służy do odróżnienia tabel w bazie danych PgSQL oraz do tworzenia odwołań do tabel przez system. Użytkownik posługuje się nazwą obiektu, natomiast system zamienia ją na identyfikator. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj (pomoc w języku angielskim).
  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu tabel w bazie danych PgSQL.
 5. W „Opcjach” kliknij przycisk „Pobierz” lub „Pobierz skompresowane gzip-em”, a następnie potwierdź operacje przyciskiem Eksport.

  phpPgAdmin - Wybrana baza danych - Eksport - Formularz - W Opcjach kliknij przycisk Pobierz lub Pobierz skompresowane gzip-em

 6. Po kliknięciu przycisku „Eksport”, pobieranie przygotowanego zrzutu bazy danych PgSQL zostanie rozpoczęte.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie