Import bazy PgSQL za pomocą phpPgAdmin

W przypadku większych baz danych PgSQL może czasami okazać się, że korzystniej i szybciej jest przygotować dane w pliku tekstowym. Funkcja importu pozwala zaimportować całą bazę danych lub tylko wybrane tabele.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie zaimportować zrzutu bazy danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import bazy danych może zostać wykonany przez administratorów home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że import bazy danych zostanie wykonany przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi importu oraz po opłaceniu tego zamówienia.
WAŻNE! Jeśli wykonujemy import z innej bazy danych, o innej nazwie (nie jest to kopia aktualnie edytowanej bazy) koniecznym warunkiem jest zmiana nazwy bazy danych bezpośrednio w jej strukturze. W tym celu za pomocą edytora tekstu, otwieramy plik bazy danych i korzystając z opcji „Szukaj i zamień”, szukamy miejsc gdzie występuje nazwa starej bazy danych i podmieniamy ją na nazwę nowej bazy danych (we wszystkich miejscach). Jeśli nie zamienisz starej nazwy, import może zakończyć się niepowodzeniem lub częściowo ograniczy dostęp do zawartości bazy danych.

Jak zaimportować bazę danych PgSQL za pomocą phpPgAdmin?

 1. Zaloguj się do wybranej bazy danych PgSQL, do której chcesz zaimportować dane.
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak zalogować się do bazy danych PgSQL za pomocą phpPgAdmin.
 2. Po lewej stronie ekranu kliknij nazwę bazy danych PgSQL, do której import ma być wykonany.

  phpPgAdmin - Wybierz nazwę bazy danych

 3. Kliknij opcję „SQL”, która znajduje się w górnej części ekranu.

  phpPgAdmin - Bazy danych - Kliknij opcję SQL

 4. Kliknij przycisk „Przeglądaj” i wybierz odpowiedni plik ze zrzutem bazy danych PgSQL, który ma zostać zaimportowany do wybranej bazy danych PgSQL.

  phpPgAdmin - Bazy danych - SQL - Wybierz odpowiedni plik ze zrzutem bazy danych PgSQL

 5. Kliknij przycisk „Wykonaj”, aby zaimportować wybrany plik do Twojej bazy danych PgSQL.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie