Wniosek o wydanie kodu authinfo


Co to jest kod Authinfo?

Authinfo (Authcode, EPP) to kod autoryzujący domenę, za pomocą którego można wykonać transfer domeny do innego operatora. Z tego powodu kod authinfo powinien być traktowany jako poufny i nie powinien być przekazywany nieupoważnionym osobom.

Kod Authinfo wydawany jest zwykle na żądanie właściciela domeny poprzez wypełnienie i przesłanie wniosku o wydanie kodu Authinfo.

Transfer domeny z home.pl do innego operatora

Jak pobrać wniosek o wydanie kodu Authinfo?

Jeśli chcesz dokonać transferu domeny z home.pl do zewnętrznego operatora, potrzebny będzie Ci poniżej zamieszczony załącznik. Pobierz go i wydrukuj.

Dokładny opis transferu domeny z home.pl do zewnętrznego operatora znajdziesz pod tym adresem.

WAŻNE! Na jednym wniosku o wydanie kodu Authinfo można podać nazwy kilku domen zarejestrowanych na te same dane, nazwy domen muszą być czytelne i pozwalać na identyfikację domen bez żadnych wątpliwości.Pamiętaj, że posiadanie kodu Authinfo umożliwia przeniesienie domeny, a także zmianę jego dysponenta (np. w drodze cesji elektronicznej). Przesłanie skanu lub listownie wniosku wypełnionego samodzielnie, może stanowić ważny dokument poświadczający złożenie dyspozycji.

Jeśli Twoja domena jest zarejestrowana:

  • na dane osoby fizycznej – wyślij do nas wniosek (wniosku musi zostać podpisany przez abonenta domeny lub inną osobę uprawnioną do reprezentowania abonenta),
  • na firmę lub osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą – to wymagane jest tylko podpisanie pobranego wniosku oraz opieczętowanie go.
WAŻNE! W home.pl akceptujemy wnioski podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Po zweryfikowaniu w Biurze Obsługi Klienta czy podpis elektroniczny jest prawidłowy, wniosek zostanie zaakceptowany i zrealizowany (kod AuthInfo zostanie wydany).
Dotyczy domen zarejestrowanych na dane firmy: w przypadku pojawienia się wątpliwości podczas analizy przesłanego wniosku, Abonent może zostać poproszony o dostarczenie kserokopii lub wersji elektronicznej dokumentu rejestrowego (w zależności od rodzaju działalności, np. KRS, EDG, status spółki).

Jak przesłać wniosek o wydanie kodu Autohinfo do home.pl?

Wypełniony wniosek o wydanie kodu AuthInfo prosimy dostarczyć za pośrednictwem formularza kontaktowego. Dokumenty mogą zostać wysłane w formie załącznika do wiadomości e-mail (np. skan, zdjęcie cyfrowe wysokiej rozdzielczości).

Informacje dodatkowe o wniosku o wydanie Authinfo

Aby odczytać plik w formacie .pdf musisz zainstalować program Adobe Reader na swoim komputerze.
W przypadku domen z końcówką EU możliwe jest samodzielnie pobranie kodu AuthInfo. Kliknij tutaj, aby przeczytać jak to zrobić.

Więcej rozwiązań związanych z domenami

Domeny internetowe już za 1 grosz dziennie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie