Czy warto używać VPN?

Internet nie ma granic. Pozwala dotrzeć do milionów informacji, także tych, dedykowanych dla danego obszaru geograficznego lub do określonej grupy ludzi. Możesz korzystać z sieci oczekując dostępu do wszystkich informacji, a jednocześnie pragnąć zachować anonimowość.

Z drugiej strony gorącym tematem od wielu lat jest sama prywatność w sieci a co za tym idzie, ukrycie się przed działaniami i mechanizmami, których celem jest zbierać o nas informacje. Najczęściej stosowane w celach statystycznych, ale nie tylko. Trudno jest określić w jakim celu dostawca usług internetowych, może zbierać informacje o ruchu w usłudze, którą oferuje. Ale tak samo jak on, takie informacje mogą zbierać serwery, które odwiedzasz zaglądając na popularne strony WWW czy korzystając z popularnych serwisów VOD.

Jednym z najwyżej ocenianych pod względem niezawodności i prywatności narzędzi VPN jest NordVPN. Usługę tę znajdziesz w ofercie naszej firmy. NordVPN pozwoli Ci chronić połączenia nawet z 6 urządzeń jednocześnie.  NordVPN zapewnia wysoką prywatność oraz dostęp do ogromnej ilości zaufanych serwerów VPN oferujących wiele rodzajów połączeń.

bezpieczne połączenie VPN w NordVPN

VPN – aktywność chroniona

Odpowiedzią na nasze potrzeby, potrzeby użytkowników Internetu stał się m.in. VPN. Techniczne aspekty działania wirtualnej sieci prywatnej są złożone, ale można uprościć to kluczowej definicji – VPN szyfruje dane sieciowe na twoim komputerze, aby inni – np. Twój dostawca usług internetowych lub ktoś szperający w w sieci publicznej z której korzystasz – nie mogli ich odczytać. Obszar w jakim VPN może być używany jest nieograniczony, począwszy od szyfrowania sieci firmowej celem ograniczenia dostępu z zewnątrz nieuprawnionym użytkownikom, do ominięcia geolokalizacji serwisów WWW i możliwość oglądania treści dostępnych tylko w określonym kraju. VPN może być przepustką do ominięcia cenzury i dostępu do informacji z całego świata, szansą wyjście poza zamknięty system informacyjny. Może też chronić to, co nie jest zgodne z prawem.

Dostępne serwery NordVPN

O ile ufamy dostawcom usług internetowym nawiązując z nimi współpracę, nawet na dostarczenie Internetu, nie jest to argumentem do tego, aby mimo to zaprzestać ochrony naszej prywatności. Szerokie zastosowanie Internetu w codziennym życiu, stało się także ogromnym zagrożeniem – nasze dane, czasami tak banalne jak chętnie odwiedzane strony, preferencje zakupowe czy lokalizacja, stały się przedmiotem handlu. Nie wspominając nawet o bardziej prywatnych informacjach.

VPN zostawia ślady, bo w sieci nic nie ginie

Niezależnie od tego z jakiego narzędzia VPN i zabezpieczenia sieci skorzystasz, musisz pamiętać, że każde z nich zostawia ślady naszej aktywności. Chociaż w praktyce większość płatnych dostawców usługi VPN deklaruje że ma politykę braku dzienników – po prostu musisz jej zaufać.

Ważne jest, aby decydując się na korzystanie z VPN oraz innych zabezpieczeń, stworzyć w koło siebie swego rodzaju tarczę i zapamiętać zasady, co do których nie ma wyjątków. Samo korzystanie z sieci VPN nie ochroni nas przed przechwyceniem naszej prywatności, jeśli sami zaczniemy tę prywatność sprzedawać upubliczniając informacje o sobie. To jeden z gorących tematów dyskusji, który, jeśli zaufasz nieodpowiednim argumentom, może podważyć zasadność używania całego mechanizmu VPN.

Komplet usług do ochrony prywatności

Jeśli oczekujesz najlepszego zabezpieczenia swoich danych, a jednocześnie szukasz rozwiązań VPN do ochrony prywatności, sugerujemy skorzystać z dwóch usług jednocześnie (na każdym z urządzeń. Usługę VPN warto wesprzeć działaniem dobrego oprogramowania antywirusowego. O ile jednak oba rozwiązania chronią dwa pod wieloma względami różne obszary naszej pracy, to połączone, stworzą kompleksową ochronę.

Jednym z najwyżej ocenianych pod względem niezawodności i prywatności narzędzi VPN jest NordVPN. Usługę tę znajdziesz w ofercie naszej firmy. NordVPN to usługa płatna, która w ramach jednej licencji pozwoli Ci chronić połączenia nawet z 6 urządzeń jednocześnie. Oprócz oferowania silnych zasad dotyczących braku dzienników, NordVPN zapewnia dostęp do ogromnej ilości zaufanych serwerów VPN oferujących wiele rodzajów połączeń.

Jeśli szukasz sprawdzonego oprogramowania antywirusowego, sprawdź ofertę home.pl na:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak