Czy warto używać VPN?

Internet nie ma granic. Pozwala dotrzeć do milionów informacji, także tych, dedykowanych dla danego obszaru geograficznego lub do określonej grupy ludzi. Możesz korzystać z sieci, oczekując dostępu do wszystkich informacji, a jednocześnie pragnąc zachować anonimowość.

SPIS TREŚCI

Prywatność w sieci

Od wielu lat gorącym tematem jest prywatność w sieci, a co za tym idzie, ukrycie się przed działaniami i mechanizmami, których celem jest zbierać o nas informacje. Najczęściej stosowane w celach statystycznych, ale nie tylko. Trudno jest określić w jakim celu dostawca usług internetowych, może zbierać informacje o ruchu w usłudze, którą oferuje. Ale tak samo jak on, takie informacje mogą zbierać serwery, które odwiedzasz, zaglądając na popularne strony WWW czy korzystając z popularnych serwisów VOD.

bezpieczne połączenie VPN

VPN – aktywność chroniona

Odpowiedzią na nasze potrzeby, potrzeby użytkowników Internetu stał się m.in. VPN. Techniczne aspekty działania wirtualnej sieci prywatnej są złożone, ale można uprościć to kluczowej definicji – VPN szyfruje dane sieciowe na twoim komputerze, aby inni – np. Twój dostawca usług internetowych lub ktoś szperający w sieci publicznej, z której korzystasz – nie mogli ich odczytać. Obszar, w jakim VPN może być używany, jest nieograniczony, począwszy od szyfrowania sieci firmowej celem ograniczenia dostępu z zewnątrz nieuprawnionym użytkownikom, do ominięcia geolokalizacji serwisów WWW i możliwość oglądania treści dostępnych tylko w określonym kraju. VPN może być przepustką do ominięcia cenzury i dostępu do informacji z całego świata, szansą wyjście poza zamknięty system informacyjny. Może też chronić to, co nie jest zgodne z prawem.

Dostępne serwery NordVPN

O ile ufamy dostawcom usług internetowym, nawiązując z nimi współpracę, nawet na dostarczenie Internetu, nie jest to argumentem do tego, aby mimo to zaprzestać ochrony naszej prywatności. Szerokie zastosowanie Internetu w codziennym życiu, stało się także ogromnym zagrożeniem – nasze dane, czasami tak banalne jak chętnie odwiedzane strony, preferencje zakupowe czy lokalizacja, stały się przedmiotem handlu. Nie wspominając nawet o bardziej prywatnych informacjach.

VPN zostawia ślady, bo w sieci nic nie ginie

Niezależnie od tego, z jakiego narzędzia VPN i zabezpieczenia sieci skorzystasz, musisz pamiętać, że każde z nich zostawia ślady naszej aktywności. Chociaż w praktyce większość płatnych dostawców usługi VPN deklaruje, że ma politykę braku dzienników – po prostu musisz jej zaufać.

Ważne jest, aby decydując się na korzystanie z VPN oraz innych zabezpieczeń, stworzyć wkoło siebie swego rodzaju tarczę i zapamiętać zasady, co do których nie ma wyjątków. Samo korzystanie z sieci VPN nie ochroni nas przed przechwyceniem naszej prywatności, jeśli sami zaczniemy tę prywatność sprzedawać, upubliczniając informacje o sobie. To jeden z gorących tematów dyskusji, który jeśli zaufasz nieodpowiednim argumentom, może podważyć zasadność używania całego mechanizmu VPN.

Komplet usług do ochrony prywatności

Jeśli oczekujesz najlepszego zabezpieczenia swoich danych, a jednocześnie szukasz rozwiązań VPN do ochrony prywatności, sugerujemy skorzystać z dwóch usług jednocześnie (na każdym z urządzeń). Usługę VPN warto wesprzeć działaniem dobrego oprogramowania antywirusowego. O ile jednak oba rozwiązania chronią dwa pod wieloma względami różne obszary naszej pracy, to połączone, stworzą kompleksową ochronę.

Jednym z najwyżej ocenianych pod względem niezawodności i prywatności narzędzi VPN jest AVG Secure VPN. Usługę tę znajdziesz w ofercie naszej firmy. AVG Secure VPN to usługa płatna, która w ramach jednej licencji pozwoli Ci chronić połączenia nawet 5 urządzeń jednocześnie. Oprogramowanie zapewnia dostęp do ogromnej ilości zaufanych serwerów VPN oferujących wiele rodzajów połączeń.

Jeśli szukasz sprawdzonego oprogramowania antywirusowego, sprawdź ofertę home.pl na:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie