Jak w starym Panelu klienta skierować domenę na DNS home.pl i skierować ruch WWW i poczty na zewnątrz?

W artykule znajdziesz instrukcję zmiany ustawień dla domeny na poprzedniej platformie home.pl. Jeśli szukasz instrukcji dla nowej platformy home.pl, kliknij:

W poniższym artykule znajdziesz instrukcje, jak skierować domenę na DNS home.pl i, następnie, jak w ramach tej samej domeny skierować ruch poczty oraz WWW na serwer zewnętrzny bez potrzeby delegacji domeny na inne serwery DNS.

Możesz nadal utrzymywać domenę na serwerach DNS w home.pl (dzięki temu będzie korzystała m.in. z technologii DNS Anycast), ale cały ruch WWW oraz e-mail skierować na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Zrobisz to w łatwy sposób, dodając odpowiednie rekordy A i MX.

Jak skierować domenę na DNS w home.pl?

Jeśli zarejestrowałeś domenę w home.pl, zabezpieczenie Anycast otrzymujesz w standardzie bez dodatkowych opłat. Wystarczy, że ustawisz delegację domeny na serwery DNS w home.pl.

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby ustawić DNS Anycast na Twojej domenie w home.pl.

 1. Zaloguj się do Panelu home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu Usługi, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Na liście usług kliknij nazwę domeny i wybierz przycisk Konfiguracja usługi.
 4. Kliknij przycisk Konfiguruj, który znajduje się w górnej części ekranu.
 5. W sekcji Ustawienia serwerów DNS w home.pl zaznacz opcję Zaparkuj domenę na serwerach DNS home.pl i kliknij przycisk Zapisz.
Więcej informacji o zmianie delegacji domeny na serwery DNS home.pl w Panelu klienta na starej platformie home.pl znajdziesz tutaj.

Jak przekierować ruch WWW i poczty na zewnętrzne serwery (poza home.pl)?

Po skierowaniu domeny na serwery DNS w home.pl w ramach tej samej domeny możesz skierować ruch poczty oraz WWW na serwer zewnętrzny bez potrzeby delegacji domeny na inne serwery DNS.

Dzięki temu domena będzie nadal utrzymywana na serwerach DNS w home.pl, a zarazem będzie korzystała z technologii DNS Anycast, ale cały ruch WWW oraz poczty e-mail zostanie skierowany na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Możesz przeprowadzić takie działanie, dodając odpowiednie rekordy A i MX kierujące na inny serwer (adres IP oraz host).

 1. Zaloguj się do Panelu home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu Usługi, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Na liście usług kliknij nazwę domeny i wybierz przycisk Konfiguracja usługi.
 4. Kliknij przycisk Konfiguracja, który znajduje się w górnej części ekranu.
 5. Następnie znajdź dwie sekcje: Przekierowanie ruchu w domenie oraz Funkcje dostarczania poczty i dodaj odpowiednie rekordy A i MX zgodnie z poniższą instrukcją:
  • Rekord A pozwala skierować ruch WWW na adres IP innego serwera. Podczas dodawania rekordu A podaj adres IP serwera, na którym znajduje się strona WWW.
   Panel klienta home.pl - Usługi - Nazwa domeny - Konfiguracja usługi - Konfiguracja - Przekierowanie ruchu w domenie - Zaznacz opcję Włącz przekierowanie na IP/host/URL i podaj adres IP serwera na którym znajduje się strona WWW
  • Rekord MX pozwala skierować ruch poczty we wskazanej domenie na inny serwer zewnętrzny. Podczas dodawania rekordu MX podaj host serwera poczty, na którym znajduje się poczta e-mail.
   Panel klienta home.pl - Usługi - Nazwa domeny - Konfiguracja usługi - Konfiguracja - Funkcje dostarczania poczty - Podaj host serwera poczty, na którym znajduje się poczta e-mail
Więcej informacji o tworzeniu nowego rekordu w strefie domeny za pomocą Panelu klienta na starej  platformie home.pl znajdziesz tutaj.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie