- Wprowadzenie do artykułu – informacje podstawowe na temat konfiguracji domeny w home.pl.
- Jak przejść do konfiguracji domeny w Panelu klienta home.pl?
- Konfiguracja domeny w sekcji „Ustawienia serwerów DNS w home.pl”.
- Konfiguracja domeny w sekcji „Przekierowanie ruchu w domenie”.
- Konfiguracja domeny w sekcji „Funkcje dostarczania poczty”.
- Konfiguracja domeny w sekcji „Ustawienia zewnętrznych serwerów DNS”.
- Błąd podczas delegacji domeny na zewnętrzne serwery DNS.
Wprowadzenie
Dobra domena od razu powinna wywołać skojarzenie z charakterem działalności. Jeśli adres z nazwą Twojej firmy jest wolny, nie warto zwlekać, bo liczba wolnych domen cały czas maleje. Kliknij i zarejestruj domenę w home.pl.
Twoją domenę internetową zarejestrowaną i utrzymywaną w home.pl możesz:
- przypisać do serwera w home.pl i odpowiednio skonfigurować,
-
przypisać do serwera w home.pl w celu obsługi poczty utworzonej na tym serwerze, natomiast ruch WWW może zostać przekierowany na stronę opublikowaną na zewnętrznym serwerze.
-
wydelegować na zewnętrzne serwery DNS, w celu obsługi domeny na innym zewnętrznym serwerze (strona oraz poczta e-mail znajduje się na innym zewnętrznym serwerze).
Jak przejść do konfiguracji domeny?
- W celu rozpoczęcia konfiguracji domeny zaloguj się w Panelu klienta home.pl do Twojej domeny.
-
Podczas logowania podaj nazwę Twojej domeny w polu „Nazwa konta lub domeny” (np. „twojadomena.pl”) oraz wpisz prawidłowe hasło dostępu do Twojej domeny.
-
Po zalogowaniu do Panelu klienta home.pl, kliknij przycisk „Konfiguruj domenę”, który znajduje się w prawej górnej części wyświetlonego ekranu.
Jak skonfigurować domenę?
Konfiguracja domeny – sekcja „Ustawienia serwerów DNS w home.pl”
Konfiguracja domeny – „Przekierowanie ruchu w domenie” – Przekierowanie WWW
Dostępnych jest 5 rodzajów przekierowań ruchu w domenie. Wybierz jedno z nich, najbardziej pasujące do potrzeb:
-
Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu – wybierz tę opcję jeśli posiadasz wiele stron WWW. Spowoduje to odizolowanie danej domeny od pozostałych (funkcja ta nazywana jest „chroot”). Odseparowanie strony WWW zwiększa bezpieczeństwo plików, które są opublikowane w danym katalogu.
-
Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu – wybierz tę opcję jeśli posiadasz wspólne pliki dla wielu domen. Wyłączenie separacji serwisu rozwiązuje niedogodności związane z niektórymi CMS. Przeczytaj więcej o funkcji separacji serwisu, która występuje podczas przekierowania domeny na podkatalog.
- Włącz przekierowanie 301 na zewnętrzną domenę – Przekierowanie 301 jest to sposób na przekierowanie użytkownika z jednego adresu URL na inny (np. znajdujący się na zewnętrznym serwerze lub znajdujący się na tym samym serwerze, ale w innej lokalizacji). Jest to najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia pozycjonowania danej strony WWW w wyszukiwarkach.
Kod 301 oznacza „Moved Permanently”, czyli trwale przeniesiony. Przekierowanie 301 powinniśmy stosować w przypadku, gdy posiadamy kilka domen, które wskazują na tą samą stronę WWW. Za pomocą przekierowania 301 decydujemy, która domena jest głównym adresem strony WWW (pozostałe domeny kierujemy na adres główny).