Jak usunąć lub przepiąć domenę z jednego serwera do innego?

W tym artykule znajdziesz informacje jak usunąć lub przepiąć domenę z hostingu na poprzedniej platformie home.pl.

W poniższym artykule znajdziesz instrukcje jak usunąć przypisanie domeny do serwera na poprzedniej platformie home.pl. Dodatkowo znajdziesz tutaj też informacje jak przepiąć domenę z jednego serwera do innego (również znajdującego się w home.pl). Poniższe instrukcje dotyczą zarówno domen delegowanych z zewnątrz jak i zarejestrowanych w home.pl.

Domeny delegowane od zewnętrznego operatora na serwer w home.pl, widoczne są w Panelu klienta home.pl tylko po zalogowaniu się do usługi z uprawnieniami administracyjnymi lub po zalogowaniu do tego serwera.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz przypisać do serwera domenę, która zarejestrowana jest w home.pl.

Jak usunąć przypisanie domeny na poprzedniej platformie home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl
 2. Po zalogowaniu, kliknij opcję menu Usługi, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij znak +, który znajduje się przy nazwie serwera, do którego domena jest aktualnie przypisana.
 4. Na rozwiniętej liście kliknij nazwę domeny, dla której chcesz zmienić ustawienia.
  Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Na rozwiniętej liście kliknij nazwę domeny, dla której chcesz zmienić ustawienia
 5. W wyświetlonym mini-podglądzie usługi wybierz:
  Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Domena - Kliknij przycisk Konfiguracja usługi
 • przycisk Konfiguracja usługi, jeśli chcesz zmienić ustawienia domeny, np. zmienić katalog docelowy na który kieruje domena lub zmienić przekierowanie poczty w domenie.
  • po kliknięciu przycisku: Konfiguracja usługi, kliknij następnie przycisk Konfiguruj.Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Domena - Konfiguracja usługi - Kliknij przycisk Konfiguruj
  • Dokonaj odpowiednich zmian w ustawieniach domeny, np. wprowadzając nazwę i hasło serwera, do którego domena ma zostać przypisana.
 • przycisk Usuń, jeśli chcesz odpiąć domenę od serwera lub zmienić serwer na inny (opcja ta dostępna jest tylko dla domen delegowanych od innego operatora, oraz dla subdomen).
  W przypadku domen zewnętrznych, które zostały wydelegowane na serwery DNS home.pl, jeśli chcesz taką domenę przypisać do innego serwera niż obecnie, to należy taką domenę usunąć w opisany powyżej sposób i ponownie przypisać, ale już do innego serwera. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przypisać domenę zewnętrzną do serwera na poprzedniej platformie home.pl.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie