Jak usunąć lub przepiąć domenę z jednego serwera do innego, także w home.pl?


Kliknij tutaj, jeśli chcesz przypisać do serwera domenę, która zarejestrowana jest w home.pl. Poniższa konfiguracja dotyczy zarówno domen delegowanych z zewnątrz jak i zarejestrowanych w home.pl

Domeny delegowane od zewnętrznego operatora na serwer w home.pl, widoczne są w Panelu Klienta home.pl tylko po zalogowaniu się do usługi z uprawnieniami administracyjnymi lub po zalogowaniu do tego serwera.

 1. Po zalogowaniu do Panelu Klienta home.pl, kliknij opcję menu Usługi, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 2. Kliknij znak + , który znajduje się przy nazwie serwera, do którego domena jest aktualnie przypisana.
 3. Na rozwiniętej liście kliknij nazwę domeny, dla której chcesz zmienić ustawienia.
 4. W wyświetlonym mini-podglądzie usługi wybierz:
  panel2
 • przycisk Konfiguracja usługi, jeśli chcesz zmienić ustawienia domeny, np. zmienić katalog docelowy na który kieruje domena lub zmienić przekierowanie poczty w domenie.
 • przycisk Usuń, jeśli chcesz odpiąć domenę od serwera lub zmienić serwer na inny (opcja ta dostępna jest tylko dla domen delegowanych od innego operatora, oraz dla subdomen).
  W przypadku domen zewnętrznych, które zostały wydelegowane na serwery DNS home.pl, jeśli chcesz taką domenę przypisać do innego serwera niż obecnie, to należy taką domenę usunąć w opisany powyżej sposób i ponownie przypisać, ale już do innego serwera.
 • Jeśli w poprzednim kroku kliknąłeś przycisk Konfiguracja usługi, kliknij następnie przycisk Konfiguruj.panel3
 • Dokonaj odpowiednich zmian w ustawieniach domeny wprowadzając nazwę i hasło serwera, do którego domena ma zostać przypisana.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub