Edycja lub nowa baza danych na serwerze Unix


Bazy danych stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS)
WAŻNE! Nazwa bazy danych nadawana jest na podstawie nazwy Twojego serwera oraz wpisanej przez Ciebie frazy. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Gdzie dodać nową lub edytować istniejącą bazę danych?

 1. Zaloguj się w Panelu Klienta home.pl do serwera lub usługi z uprawnieniami administracyjnymi.
 2. Kliknij opcję menu “Usługi”, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  uslugi432.jpg
 3. Kliknij nazwę serwera, w którym chcesz dodać/zmienić istniejącą bazę danych. Spowoduje to rozwinięcie mini-podglądu dla usługi.
 4. Kliknij przycisk “Konfiguracja usługi”.
  konfiguracjauslugi09098.jpg
 5. Kliknij przycisk “Narzędzia” -> “Bazy danych”, który znajduje się w górnej części ekranu.
  bazydanych2345.jpg
 6. Wybierz bazę danych, którą chcesz zmienić (możliwość zmiany hasła oraz opisu) i kliknij przycisk “Edytuj” lub kliknij przycisk “Dodaj”, aby dodać nową bazę danych.
  W celu usunięcia istniejącej bazy danych zaznacz ją na liście i kliknij przycisk “Usuń”.
 7. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który należy wypełnić:

  nowa_baza123.png

 8. Podczas edycji lub tworzenia nowej bazy danych należy podać:
  • Nazwa bazy danych – wpisz frazę (litery i cyfry), z której zbudowana będzie nazwa bazy danych. Pamiętaj, że nazwę bazy danych możesz zdefiniować tylko podczas jej tworzenia!
   Przykład: zwróć uwagę, że w nazwie bazy danych występuje element stały. Według powyższego obrazka, jeśli wpiszesz frazę “0000001”, to nazwa bazy danych będzie wyglądać następująco: 05515982_0000001
  • Hasło do bazy danych – poziom bezpieczeństwa dla wprowadzonego hasła musi być przynajmniej umiarkowany. Pamiętaj, że możesz skorzystać z opcji “Generuj hasło”, która wygeneruje za Ciebie najbezpieczniejsze hasło (trudne do zapamiętania!). Kliknij tutaj, aby przeczytać jak tworzyć silne i bezpieczne hasła. Jeśli edytujesz hasło dostępu do bazy danych, może być konieczne jego zaktualizowanie w plikach konfiguracyjnych Twojej strony WWW,
  • Powtórka hasła – w celu weryfikacji autoryzacji powtórz wprowadzone wcześniej hasło.
  • Typ bazy (tylko usługi z Linii Profesjonalnej) – umożliwia wybór odpowiedniego typu bazy danych.

   W przypadku usług Business Cloud Starter,  Business Cloud Server oraz Business Cloud Unlimited możesz skorzystać z 3 rodzajów baz danych: MySQL, MSSQL lub PgSQL.
  • Opis bazy danych – pozwala na opisanie danej bazy danych, pomocne podczas identyfikacji odpowiedniej bazy danych w większym ich zbiorze. Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.
 9. Po wprowadzeniu wszelkich niezbędnych danych kliknij przycisk “Zapisz”. Wprowadzone zmiany (zmiana hasła lub dodanie nowej bazy danych) powinny zostać zaktualizowane w ciągu 1 godziny. W przypadku, jeśli zmieniasz hasło do istniejącej bazy danych, po zmianie hasła zaktualizuj je również w plikach konfiguracyjnych aplikacji, które korzystają z tej bazy danych.
Instrukcje dla najczęściej wykonywanych operacji w narzędziu do obsługi baz danych MySQL oraz PostgreSQL (phpMyAdmin oraz phpPgAdmin) znajdziesz tutaj.
Podczas instalacji systemów zarządzania treścią (CMS) lub innych aplikacji należy podać adres serwera MySQL w jednej z przedstawionych form:
 • localhost
 • serwer123456.home.pl (gdzie “serwer123456”, to nazwa serwera w home.pl)
Pamiętaj, że nazwa użytkownika bazy danych jest taka sama jak nazwa utworzonej bazy danych! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o połączeniu z bazą danych MySQL na serwerze w home.pl.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub