Jak zainstalować kilka SSL na hostingu (poprzednia platforma)?

W artykule znajdziesz informacje, jak zainstalować wiele SSL na poprzedniej platformie home.pl. Korzystasz z nowego Panelu klienta home.pl? Sprawdź:

Rejestracja, zamówienie, potwierdzanie zamówienia i instalacja certyfikatów SSL opisane są w naszej bazie wiedzy:

Jak zainstalować kilka SSL na jednym hostingu (poprzednia platforma home.pl)?

Po wykonaniu kroku 4, czyli instalacji certyfikatu SSL, możesz ponowić tę operację, aby zainstalować kolejne certyfikaty SSL na tym samym hostingu (serwerze). Jeśli nie posiadasz więcej certyfikatów SSL, rozpocznij od zamawiania/rejestracji nowego certyfikatu SSL i przejdź cały proces ponownie.

Wsparcie dla wielu certyfikatów SSL dostępne jest przy: usługach hostingowych, WordPress Hosting, oraz przy hostingu dedykowanym.

Instalacja wielu certyfikatów SSL na jednym serwerze (hostingu) jest możliwa na serwerach w home.pl, dzięki wprowadzeniu rozszerzenia SNI dla wszystkich naszych klientów.

SNI (ang. Server Name Indication) jest rozszerzeniem protokołu SSL/TLS, które umożliwia, m.in. uruchomienie wielu certyfikatów SSL w ramach jednego hostingu (serwera). Jest to równoznaczne z tym, że na jednym adresie IP możliwe jest zainstalowanie wielu certyfikatów SSL. Usługa nie jest dostępna na Hostingu Windows.

Jak działa SNI?

Do kwietnia 2017 przy każdym hostingu (serwerze) w home.pl, np. Hosting Biznes dostępny był bezpłatny certyfikat SSL dla roboczego adresu serwera (np. https://serwer123456.home.pl). W dowolnej chwili mogłeś zastąpić bezpłatny certyfikat SSL dla roboczego adresu serwera własnym certyfikatem SSL, np. dla adresu https://twojadomena.pl. Instalacja własnego certyfikatu SSL nadpisywała już istniejący bezpłatny certyfikat SSL. Analogicznie instalacja kolejnego certyfikatu SSL, np. dla adresu https://twojadomena2.pl nadpisywała certyfikat SSL dla https://twojadomena.pl.

Oznaczało to, że w dowolnym momencie na hostingu (serwerze) w home.pl mogłeś posiadać jeden aktywny certyfikat SSL, czyli ten, który został zainstalowany jako ostatni.

Po wprowadzeniu SNI pod koniec kwietnia 2017, instalacja kolejnych certyfikatów SSL na hostingu (serwerze) w home.pl nie powoduje już nadpisywania poprzednio zainstalowanych certyfikatów SSL. W praktyce oznacza to, że każda kolejna instalacja certyfikatu SSL działa niezależnie. Jeśli do hostingu przypiszesz, np. 20 domen, to będziesz mógł dla nich zainstalować 20 certyfikatów SSL

Czy SNI działa dla domen skierowanych rekordem A na hosting w home.pl?

Nie. Warunkiem poprawnego działania SNI oraz instalacji wielu certyfikatów SSL na jednym hostingu (serwerze) jest przypisanie domeny do tego hostingu (serwera), na którym certyfikat SSL ma zostać zainstalowany. Przypisanie domeny do serwera (hostingu) możesz wykonać po zalogowaniu się do Panelu klienta home.pl (jeśli zarejestrowana w home.pl) lub za pomocą delegacji domeny na serwery DNS home.pl (jeśli domena znajduje się u innego operatora).

W przypadku domen skierowanych rekordem A na hosting w home.pl, instalacja certyfikatu SSL realizowana jest po stronie Biura Obsługi Klienta w ramach Profesjonalnych Usług IT.

WAŻNE! W przypadku domeny skierowanej rekordem A na hosting (serwer), na takim hostingu może być aktywny tylko jeden certyfikat SSL. Jeśli chcesz korzystać z wielu certyfikatów SSL na takim hostingu, powinieneś domenę przypisać do tego serwera, zamiast kierować ją tylko rekordem A.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie