Gdzie mogę zarządzać swoją usługą Homebackup (panele administracyjne)?

Instrukcje krok po kroku jak rozpocząć korzystanie z usługi Acronis Backup znajdziesz pod tym adresem.

Po zakupie usługi Acronis Backup w home.pl, do Twojego konta zostanie przypisana odpowiednia licencja. Natychmiast po złożeniu zamówienia, otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego odpowiedzialnego za biling i rozliczenia, a także za tworzenie kont użytkowników i przypisywanie im zasobów usługi.

Panel administracyjny

Zarządzanie usługą Acronis Backup zostało podzielone na 3 panele administracyjne. Pierwszy z nich służy do zarządzania bilingiem i rozliczeniami, a także do tworzenia kont użytkowników.

Drugi panel administracyjny odpowiedzialny jest za konfigurację poszczególnych kont użytkowników. Jest to panel użytkownika, do którego logują się utworzeni użytkownicy, gdzie po zalogowaniu będzie możliwe stworzenie planów kopii zapasowych.

Trzeci panel administracyjny, odpowiada za możliwość przywracania utworzonych kopii zapasowych i także jest panelem dostępnym dla utworzonego użytkownika.

 • https://cp.home.pl – panel administracyjny dla klientów, którzy zamówili Acronis Backup w home.pl. Za pomocą tego panelu administracyjnego możesz zarządzać abonamentem zamówionych usług, ich płatnościami oraz rozliczeniami, tworzyć użytkowników oraz przydzielać wolne zasoby.
  Dostęp do https://cp.home.pl uzyskasz od razu po złożeniu zamówienia.
  Przykładowe operacje, które możesz wykonać w https://cp.home.pl: sprawdzenie stanu płatności, pobieranie faktur, zamówienie kolejnych licencji, opłacenie faktur metodą on-line, tworzenie użytkowników, przydzielanie zasobów, przejście do panelu użytkownika.
 • https://backup.homebackup.pl – pod tym adresem, użytkownicy usługi Acronis Backup mogą zalogować się do panelu administracyjnego do zarządzania przydzielonymi im zasobami.
  Dostęp do https://backup.homebackup.pl uzyskasz po opłaceniu zamówienia na homebackup.
  Ze względów bezpieczeństwa, przejście na stronę https://backup.homebackup.pl powoduje automatyczne przekierowanie na https://bc-backup.homebackup.pl. Przekierowanie realizowane jest zgodnie z założeniami działania usługi. Oba adresy są poprawne.
  Przykładowe operacje, które możesz wykonać w https://backup.homebackup.pl: dodawanie komputerów, tworzenie i edycja kopii zapasowych, sprawdzenie statusu, logów działania.

Jak uruchomić zamówiony pakiet homebackup

Po opłaceniu zamówienia na usługę homebackup, w wiadomości e-mail otrzymasz dostęp do paneli administracyjnego, dostępnego pod adresem https://cp.home.pl. Login i hasło ustalasz podczas rejestracji usługi. Po zalogowaniu do panelu, należy utworzyć konta użytkowników, którzy po zalogowaniu do swoich paneli, stworzą plany odpowiednich kopii zapasowych.

Jeśli jedynym z użytkownikiem jest administrator konta, który dokonywał rejestracji usługi – wymagane jest, aby w panelu https://cp.market.home.pl utworzyć konto dla użytkownika.

WAŻNE! Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o tworzeniu kont użytkowników homebackup.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub