Jak licencja Cloud Email Xchange rozszerza działanie skrzynki e-mail?

Poczta wybrana przez tysiące firm

Cloud Email Xchange - Współdzielenie plików, zadań i kalendarzy
Od samego początku, kiedy rejestrujesz dowolną usługę serwera, poczty lub samej domeny, masz możliwość korzystania z klienta poczty udostępniongo w ramach usług home.pl.  W przypadku niektórych usług, np. Personal Email, konto pocztowe tworzone jest w raz  z rejestracją usługi. Dla hostingu czy posiadania samej domeny, konieczne będzie utworzenie takiego konta w Panelu administracyjnym.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o bezpłatnej skrzynce e-mail dla domeny lub skorzystaj z instrukcji zakładania konta e-mail na serwerze, klikając tutaj.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jakie wdraża home.pl, masz możliwość korzystania z poczty, z dowolnego urządzenia z ekranem, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.  Dzięki zastosowaniu nowoczesnych aplikacji pocztowych, responsywnych szablonów (skórek) oraz wydajnych serwerów, obsługa poczty staje się jeszcze prostsza, a cały potencjał aplikacji dostępny jest z poziomu jednego okna przeglądarki..

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym jest Poczta home.pl.

W ramach Poczty home.pl masz także możliwość, rozszerzenia funkcjonalności swojej skrzynki pocztowej o dodatkowe opcje, niedostępne dla innych użytkowników. Licencję można zakupić dla jednej lub wielu skrzynek pocztowych. Najlepsze jej zastosowanie znajdziesz rejestrując usługę przynajmniej dla dwóch kont.

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę funkcjonalności, które w chwili obecnej zyskujesz wraz z dodatkową licencją Cloud Email Xchange, dostępną w ramach naszy usług.

Cloud Email Xchange

Poczta oparta o rozwiązanie Cloud Email Xchange to nie tylko obsługa poczty, jakich znajdziesz wiele w sieci Internet. To zintegrowany system rozwiązań, jakich nie znajdziesz w darmowych klientach poczty. To rozwiązanie, które w krótkim czasie może stać się filarem działania Twojej firmy.

Listy kontaktów, zadania, kalendarze dostępne z jednego miejsca, dla wszystkich uprawnionych użytkowników, dostępne z poziomu jednej aplikacji. Cloud Email Xchange stanowi podstawę pracy grupowej, gdzie wszyscy uczestnicy mogą dzielić pomiędzy sobą szereg informacji, postępów pracy, terminów zapisanych w kalendarzu, udostępniać pliki oraz gospodarować zasobami firmy.

Poczta home.pl, w także Cloud Email Xchange, to szeroki wachlarz możliwości dostępu do poczty z poziomu przeglądarki na komputerze, tablecie czy telefonie a także zew. aplikacji – klientów poczty.

Zapoznaj się z poniższymi artykułami, aby dowiedzieć się więcej o procesie zakupu, konfiguracji i obsługi Cloud Email Xchange.

Współdzielenie danych

Korzystając z Poczty home.pl, wszystkie zapisane informacje: wiadomości e-mail, zadania, spotkania, kalendarz i książka adresowa, dostępne są tylko dla Ciebie. To wystarczające, jeśli nie masz potrzeby współdzielenia tego z innymi użytkownikami, np. współpracownikami, kontrahentami czy rodziną i znajomymi.

Największą korzyścią z posiadania licencji Cloud Email Xchange jest właśnie współdzielenie zasobów. Wszystkie informacje, które posiadasz na swoim koncie e-mail, w swojej aplikacji poczty, w łatwy i szybki sposób możesz udostępnić innym użytkownikom w Twojej organizacji (w ramach Twojego serwera). Od tej chwili nie tylko będziesz mógł zapraszać uczestników na spotkania, do realizacji zadań czy przesyłać im dane kontaktowe innych użytkowników, ale po prostu udostępnisz im swój kalendarz, książkę adresową czy zapisane na dysku dokumenty i inne pliki.

Takie rozwiązanie ma szczególne znaczenie w planowaniu czasu i  monitorowaniu postępów pracy. To także wygoda dla Ciebie i innych użytkowników, którzy współpracują między sobą, np. w ramach różnych działów firmy. Planując zadanie, możesz sprawdzić jakimi zasobami ludzkimi dysponujesz, organizować spotkania w czasie, w którym każdy pracownik jest wolny i udostępniać dane kontaktowe, np. swoich kontrahentów, wszystkim pracownikom, którzy mogą wesprzeć Cię w prowadzeniu tej korespondencji.

Nie potrzebujesz osobnych systemów monitorowania i raportowania pracy. Wszystko kontrolujesz z poziomu jednej aplikacji.

Każdy użytkownik przypisany do licencji Cloud Email Xchange w ramach jednego serwera, może współdzielić te zasoby z innymi uczestnikami, nadając im odpowiednie prawa dostępu (odczytu, zapisu, edycji) a także wydzielać elementy widoczne dla wszystkich, wybranych lub tylko dla niego samego.

Kliknij w poniższe linki do artykułów Centrum Pomocy, aby dowiedzieć się więcej o konfiguracji i możliwościach Cloud Email Xchange.

Automatyczne uczestnictwo

Wysłałeś kiedyś wiadomość e-mail z prośbą o spotkanie lub delegując zadanie, a później okazało się, że nikt jej nie odczytał? Nawet jeśli nie, takie sytuacje zdarzają się nawet w najlepiej zorganizowanej firmie.

Dzięki automatycznemu uczestnictwu w spotkaniach i zadaniach, każdy uczestnik, którego wskażesz tworząc zdarzenie, otrzyma od Ciebie nie tylko powiadomienie wiadomością e-mail, ale zostaną mu te zdarzenia dodane do kalendarza. Dodatkowo dzięki Poczcie home.pl uczestnik zdarzenia, otrzyma dodatkowe przypomnienia wyświetlane bezpośrednio w oknie swojej skrzynki pocztowej.
Poczta home.pl - Wiadomość e-mail - Zaproszenia do zadań - Dodatkowe przypomnienie - Przyjmij lub odrzuć zdarzenie

Takie rozwiązanie problemu przynosi wiele korzyści zarówno pracodawcy jak i pracownikom, dzięki logowaniu do Poczty home.pl wiesz, co dzieje się w Twojej organizacji. Ty dyktujesz warunki pracy i monitorujesz je. Możesz szybko reagować na zmiany, przesyłając kolejne powiadomienia i udostępniając dodatkowe informacje. Każdy będzie śledził je wraz z Tobą.
Poczta home.pl - Wiadomość e-mail - Przykładowy widok wiadomości z zaproszeniem na wydarzenie - Zaakceptuj zdarzenie

Dodatkowa przestrzeń na dane

Dysponując hostingiem, serwerem WWW, zyskujesz także dostęp do serwera FTP. Miejsca, w ramach którego możesz przechowywać nie tylko pliki aplikacji WWW, ale także prywatne dokumenty i pliki. Niedogodnością w korzystaniu z takiej aplikacji jest potrzeba instalowania dodatkowego oprogramowania – klienta FTP, a następnie tworzenie linków/hiperłączy do wybranych zasobów.

Co z bezpieczeństwem? To także dodatkowa konfiguracja o której nie można zapomnieć – hasła dostępu, katalogi i uprawnienia, a później monitorowanie, kto do czego otrzymał dostęp. Na to nie ma sposobu innego jak prowadzenie notatnika.

Cloud Email Xchange rozwiązuje ten problem dodatkową funkcjonalnością – przestrzenią Drive. Na każdego użytkownika poczty przypada dodatkowe 10GB przestrzeni (niezależnej od pojemności Twojego serwera) w ramach której możesz przechowywać, a także udostępniać zasoby. Podobnie jak w przypadku kalendarzy, zadań i książek adresowych, Ty decydujesz, jakie uprawienia otrzymują użytkownicy i do czego mają dostęp.

Każdy dodany w ten sposób zasób, możesz w każdej chwili udostępnić w sieci. Jedno kliknięcie i masz adres URL, który możesz podać wszędzie. Jeśli wysyłasz lub odbierasz wiadomości z załącznikami np. przez  sieć mobilnego Internetu, transfer jaki zużyjesz na ta operację, to minimum jakie wymagane jest do wysłania poczty. Załączniki dodawane do wiadomości, będą pobierane bezpośrednio z dostępnych zasobów Drive.

Dostęp do zasobów Drive, odbywa się z poziomu aplikacji Poczty home.pl – bez opuszczania skrzynki e-mail i korzystania z dodatkowych aplikacji, kilkoma kliknięciami możesz zarządzać publikacją plików i dokumentów, udostępniając je członkom Twojej organizacji. Nawet jeśli będziesz korzystał z komputera, np. w hotelu, z telefonu, np. będąc na wakacjach zawsze masz dostęp do wszystkich informacji. Podobnie jak inni użytkownicy Cloud Email Xchange.

Synchronizacja z urządzeniami przenośnymi i dodatkowym oprogramowaniem

W ramach Poczty home.pl, bez żadnych przeszkód możesz skonfigurować dowolną skrzynkę pocztową na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Korzystanie z interfejsu Nowej Poczty nie będzie od tej chwili potrzebne. Synchronizacja obejmuje wiadomości e-mail.

Jeśli oczekujesz pełnej synchronizacji, w tym zadań, kalendarza itp, licencja Cloud Email Xchange rozwiązuje ten problem w całości. Dzięki jej zastosowaniu, konfiguracja konta w programie pocztowym odbywa się za pomocą funkcji Exchange. Jest to jeszcze lepsze, szybsze i bardziej funkcjonalne rozwiązanie niż sam IMAP czy leciwy POP3. Kontrolujesz całe konto, pocztę, zadania i kalendarze oraz książkę adresową.

Kliknij w poniższe linki do artykułów Centrum Pomocy, aby dowiedzieć się więcej o połączeniu Cloud Email Xchange z zew. aplikacjami:

Poczta e-mail bez limitu załącznika

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Najczęściej zadawane pytania
Dodatkowe narzędzia hostingu
Statystyki serwera (nowe)
Połączenie SSH
Statystyki serwera (stare)
WebFTP
Autoinstalator
Kontrola wersji (SVN)
Listy mailingowe
Poczta home.pl
Obsługa poczty webmail
Programy pocztowe
Nowa platforma home.pl
Częste pytania
Bezpieczeństwo
Instalacje
Panel klienta
Domeny
Hosting
Serwer Apache
Bazy danych
Certyfikaty SSL
Zamawianie SSL
Instalacja i konfiguracja SSL
Poczta e-mail
WordPress Hosting SSD
Dodatki od partnerów
Poprzednia platforma home.pl
Certyfikaty SSL
Zamawianie certyfikatów SSL
Konfiguracja i instalacja SSL
Panel home.pl
Informacje podstawowe
Pulpit
Usługi
Płatności
Profil
Centrum Pomocy
Operacje w Panelu home.pl
Serwery
WebFTP
Informacje podstawowe
Konfiguracja serwerów
Serwery Unix
Serwery Windows
Obsługa baz danych
phpMyAdmin (MySQL)
phpPgAdmin (PgSQL)
myLittleAdmin (MSSQL)
Sklep internetowy eSklep
Panel usługi eSklep
RODO w sklepie internetowym
Panel sklepu internetowego
Pierwsze kroki
Promocja sklepu
Sprzedaż
Pierwsze uruchomienie
Dodatki od partnerów
Asortyment
Klienci
Integracje
Inne integracje
Systemy aukcyjne
Baza produktów
Aplikacje
App store
Aplikacja mobilna
Marketing
Modyfikacja wyglądu
Dokumentacja
Dla deweloperów
Style graficzne
Inne zagadnienia
Raporty i statystyki
Zawartość
Filmy instruktażowe
Konfiguracja sklepu
Rozliczenia i dokumenty
Faktury
Zmiana danych (cesja)
Rozliczenia i płatności
Dokumenty do pobrania
Produkty i usługi
Kreator Stron WWW
eCommerce
Moduły
Ustawienia
Szablony
Nawigacja
Publikacja i dodatki
Szybki start
Prestahosting
Profesjonalne usługi IT
Certyfikaty SSL
Przywracanie danych
Udostępnienie logów
Operacje na plikach i bazach danych
WordPress
Terminal płatniczy SumUp
Wordpress hosting SSD
Domeny
Informacje podstawowe
Rejestracja / opłacanie
Konfiguracja domen
Transfer domen
Giełda domen
Dodatki do domen
Serwery VPS
Skrzynki e-mail
Microsoft Exchange
Cloud Email Xchange
Obsługa skrzynek w Panelu home.pl
Jak zarejestrować Personal email lub Business email?
Bezpieczeństwo
eKsięgowość
Reklama internetowa
Reklama Allegro Ads
Tworzenie stron WWW
Contact LEADer
Reklama banerowa Google
Zakupy Google
Google Ads (AdWords)
eKampanie Google
SEMSTORM
Pozycjonowanie
rankingCoach
Baza wiedzy
Facebook
Systemy CMS
Internet w praktyce
Przydatne programy
Konfiguracja programów FTP
Zagadnienia techniczne
.htaccess
mod_rewrite
Kursy i specyfikacje
Kurs HTML
Kurs PHP
Kurs SQL
Rejestracja usług
RODO w home.pl
English
Control Panel
Webmail
FTP
Office 365
WordPress
SSL
Aplikacje w marketplace
SimplySign
SiteLock - ochrona WWW
Dropsuite Email Backup
CCleaner
Antywirus Kaspersky
Dropbox - dysk w chmurze
Płatności PayU
Programy antywirusowe AVAST
Office 365
AVG PC TuneUp
Reklama na start
Google AdWords
Zareklamuj stronę WWW na Facebook
Cloud Email Xchange
Brand24
Microsoft OneDrive
FreshMail.pl
Tłumaczenia online
G Suite - poczta Gmail
Program prowizyjny
Acronis Backup
Informacje podstawowe
Ustawienia dodatkowe
Panel użytkownika
Panel administratora
lub