Jak włączyć autoresponder w Poczcie home.pl?

Autoresponder (czyli tzw. asystent nieobecności) pozwala na uruchomienie automatycznej odpowiedzi na wiadomość e-mail wysłaną na Twoją skrzynkę e-mail w home.pl. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy nie możesz w danym momencie udzielić szybkiej odpowiedzi (np. gdy jesteś na urlopie).

WAŻNE! Autoresponder (automatyczna odpowiedź) odpowie tylko w przypadku, gdy wiadomość e-mail dotrze do konta i konto to, do którego dociera wiadomość, znajduje się w polu DO: lub DW: przesyłanej wiadomości e-mail. Czyli wiadomość wysłana jawnie bezpośrednio do adresata jednego z ww. pól, na którego koncie włączony jest asystent nieobecności.

Przykład: jeżeli wiadomość jest kierowana do konta A, na którym jest przekierowanie na konto B, a autoresponder uruchomiony jest tylko na koncie B, to nie odpowie on na wiadomość oryginalnie wysyłaną do konta A. Przekierowanie jest jedynie funkcją zmiany adresata, o której nadawca (oraz serwer nadawcy) nie są informowani.

 1. Po zalogowaniu do Poczty home.pl kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, by przejść do ustawień.
 2. Wybierz Poczta po lewej stronie ekranu.
  Webmail - Ustawienia - Poczta
 3. Na wyświetlonym ekranie kliknij przycisk Zawiadomienie o urlopie.
 4. Za pomocą suwaka w lewym górnym rogu okna włącz funkcję autorespondera. Zaznacz opcję Wyślij zawiadomienie o urlopie tylko w wybranych dniach i określ, kiedy automatyczne odpowiedzi mają być wysyłane. Uzupełnij treść tematu i wiadomości, możesz także określić dodatkowe opcje częstotliwości wysyłania odpowiedzi lub adres nadawcy.
 5. Kliknij przycisk Zastosuj zmiany, by zapisać ustawienia. Każdy użytkownik wysyłający do Ciebie wiadomość e-mail otrzyma w informacji zwrotnej treść zdefiniowanej w tym miejscu auto-odpowiedzi.
  Jeśli chcesz uruchomić funkcję autoresponder na skrzynce e-mail z aktywnym przekierowaniem poczty, to wymagane jest również włączenie opcji „Pozostaw kopię wiadomości na serwerze”. W przeciwnym wypadku funkcja autoresponder nie będzie funkcjonować na skrzynce e-mail. Przeczytaj, gdzie możesz ją włączyć.
Nie wiesz, jak sformułować automatyczną odpowiedź? Sprawdź, co napisać w treści autorespondera.
Dowiedz się, jak zaplanować pracę swojego zespołu. Skorzystaj z kalendarzy pracy i aktualnych informacji biznesowych:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.