Jak uruchomić autoresponder w Poczcie home.pl?


Autoresponder (czyli tzw. “asystent nieobecności”) pozwala na uruchomienie automatycznej odpowiedzi na wiadomość e-mail wysłaną na Twoją skrzynkę e-mail w home.pl. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy nie możesz w danym momencie udzielić szybkiej odpowiedzi (np. gdy jesteś na urlopie).

WAŻNE! Autoresponder (automatyczna odpowiedź) odpowie tylko w przypadku gdy wiadomość e-mail dotrze do konta i konto to, do którego dociera wiadomość, znajduje się w polu DO:, DW: lub UDW: przesyłanej wiadomości e-mail. Czyli wiadomość wysłana bezpośrednio do adresata jednego z w/w pól, na którego koncie włączony jest asystent nieobecności.

Przykład: jeżeli wiadomość jest kierowana do konta A na którym jest przekierowanie na konto B, a autoresponder uruchomiony jest tylko na koncie B, to nie odpowie on na wiadomość oryginalnie wysyłaną do konta A. Przekierowanie jest jedynie funkcją zmiany adresata, o której nadawca (oraz serwer nadawcy) nie są informowani.

 1. Po zalogowaniu do Poczty home.pl, przejdź do opcji konta z rozwijanego menu wybierz Ustawienia.
 2. Wybierz Opcje konta po lewej stronie ekranu.

  Poczta home.pl - Ustawienia - Wybierz Opcje konta

 3. Na wyświetlonym ekranie możesz zmienić ustawienia funkcji Autoresponder dla skrzynki e-mail, do której jesteś zalogowany.

  Poczta home.pl - Ustawienia - Opcje konta - Zmień ustawienia funkcji Autoresponder dla skrzynki e-mail

 4. Na wyświetlonym ekranie będziesz mógł zmienić ustawienia autorespondera. Włącz funkcję autoresponder zaznaczając opcję “Uruchom autoresponder”. Zdefiniuj datę rozpoczęcia oraz zakończenia dla funkcjonowania autorespondera. Następnie wpisz treść automatycznej odpowiedzi i kliknij przycisk “Zapisz”.
  Poczta home.pl - Ustawienia - Opcje konta - Autoresponder - Włącz funkcję autoresponder i zdefiniuj datę zakończenia dla funkcjonowania autorespondera

  WAŻNE! Możesz podać tylko datę początkową. W takim przypadku funkcja autoresponder zacznie działać zgodnie z podaną datą i dopóki się jej nie wyłączy będą wysyłane automatyczne odpowiedzi.
  WAŻNE! Możesz też podać tylko datę końcową. W takim przypadku funkcja autoresponder będzie włączona “od teraz” aż do podanej daty.
  WAŻNE! Możesz też nie podawać dat. W takim przypadku funkcja autoresponder będzie działała bez przerwy, dopóki jest zaznaczona opcja “Uruchom autoresponder”.
 5. Po podaniu wszelkich niezbędnych informacji należy kliknąć przycisk “Zapisz”. Wprowadzone ustawienia powinny zostać natychmiast zaktualizowane.
  Funkcja automatycznej odpowiedzi (autoresponder) będzie natychmiast aktywna (chyba, że wybrałeś inny termin jego uruchomienia). Każdy użytkownik wysyłający do Ciebie wiadomość e-mail otrzyma w informacji zwrotnej treść zdefiniowanej w tym miejscu auto-odpowiedzi.
  Jeśli chcesz uruchomić funkcję autoresponder na skrzynce e-mail z aktywnym przekierowaniem poczty, to wymagane jest również włączenie opcji “Pozostaw kopię wiadomości na serwerze”. W przeciwnym wypadku funkcja autoresponder nie będzie funkcjonować na skrzynce e-mail. Kliknij tutaj, aby przeczytać gdzie możesz ją włączyć.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub