Jak włączyć autoresponder w Poczcie home.pl?

Autoresponder (czyli tzw. asystent nieobecności) pozwala na uruchomienie automatycznej odpowiedzi na wiadomość e-mail wysłaną na Twoją skrzynkę e-mail w home.pl. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy nie możesz w danym momencie udzielić szybkiej odpowiedzi (np. gdy jesteś na urlopie).

WAŻNE! Autoresponder (automatyczna odpowiedź) odpowie tylko w przypadku gdy wiadomość e-mail dotrze do konta i konto to, do którego dociera wiadomość, znajduje się w polu DO:, DW: lub UDW: przesyłanej wiadomości e-mail. Czyli wiadomość wysłana bezpośrednio do adresata jednego z ww. pól, na którego koncie włączony jest asystent nieobecności.

Przykład: jeżeli wiadomość jest kierowana do konta A na którym jest przekierowanie na konto B, a autoresponder uruchomiony jest tylko na koncie B, to nie odpowie on na wiadomość oryginalnie wysyłaną do konta A. Przekierowanie jest jedynie funkcją zmiany adresata, o której nadawca (oraz serwer nadawcy) nie są informowani.

 1. Po zalogowaniu do Poczty home.pl kliknij inicjały w prawym górnym rogu ekranu i z rozwijanego menu wybierz Ustawienia.
 2. Wybierz Opcje konta po lewej stronie ekranu.
 3. Na wyświetlonym ekranie możesz zmienić ustawienia funkcji Autoresponder dla skrzynki e-mail, do której jesteś zalogowany.
 4. Na wyświetlonym ekranie będziesz mógł zmienić ustawienia autorespondera. Uzupełnij treść odpowiedzi, klikając Edytuj, a następnie włącz funkcję autoresponder, zaznaczając checkbox Uruchom autoresponder. Zdefiniuj datę rozpoczęcia oraz zakończenia dla funkcjonowania autorespondera. .
  Opcje konta - autoresponder poczta.home.pl
 5. Zmiany zostaną zapisane przy przejściu na inną zakładkę menu. Każdy użytkownik wysyłający do Ciebie wiadomość e-mail otrzyma w informacji zwrotnej treść zdefiniowanej w tym miejscu auto-odpowiedzi.
  Jeśli chcesz uruchomić funkcję autoresponder na skrzynce e-mail z aktywnym przekierowaniem poczty, to wymagane jest również włączenie opcji „Pozostaw kopię wiadomości na serwerze”. W przeciwnym wypadku funkcja autoresponder nie będzie funkcjonować na skrzynce e-mail. Przeczytaj, gdzie możesz ją włączyć.
Dowiedz się, jak zaplanować pracę swojego zespołu. Skorzystaj z kalendarzy pracy i aktualnych informacji biznesowych:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.