Jak włączyć płatne wsparcie starszych wersji PHP?

Wraz z wycofaniem wsparcia technicznego i poprawek bezpieczeństwa PHP dla wersji 5.2 wyłączyliśmy obsługę wszystkich starszych wersji PHP, których używanie może powodować zagrożenie dla serwisów internetowych i aplikacji na hostingu klienta. Mając na względzie nieustanny rozwój usług home.pl oraz możliwość dostosowania parametrów technicznych i bezpieczeństwa do obowiązujących standardów, motywem przewodnim podjętych działań jest stworzenie środowiska pracy opartego o sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. W ramach poniższego artykułu dowiesz się, czym jest i jak włączyć płatne wsparcie starszych wersji PHP na swoim hostingu.

SPIS TREŚCI

Poradnik video: Jak włączyć płatne wsparcie starszych wersji PHP?

Podstawowe informacje o płatnym wsparciu PHP

Z uwagi na zainteresowanie obsługą starszych wersji PHP wraz z ww. zmianami wprowadziliśmy możliwość odpłatnego utrzymania aktywności starszych wersji interpretera na wybranych usługach hostingowych. Dzięki temu możesz pozostawić strony internetowe oraz aplikacje w stanie niezmienionym, utrzymać ich działanie na niewspieranych, nierozwijanych i niebezpiecznych wersjach interpretera PHP (7.2 i starsze, m.in. popularną wersję 5.2 oraz 5.6), których aktywność utrzymamy dla Ciebie odpłatnie i warunkowo w ramach wskazanej usługi hostingowej. Nie wymagamy od Ciebie żadnej aktualizacji, możesz pozostawić swoje strony WWW i aplikacje bez zmian.

UWAGA! W ten sposób zwiększasz ryzyko utraty danych, tworzysz niebezpieczne środowisko podatne na ataki z zewnątrz, a jeśli dodatkowo przetwarzasz dane użytkowników, narażasz serwis WWW na ich wyciek. Rekomendujemy aktualizację serwisów WWW i aplikacji.

Jak włączyć płatne wsparcie starszych wersji PHP?

  1. Zaloguj się do Panelu home.pl
  2. Przejdź do sekcji KontoSubskrypcje i odszukaj interesującą Cię usługę hostingową.
    Włączenie wsparcia starszych wersji PHP
  3. Kliknij przycisk: Zmień limity zasobu.
  4. W polu Nowy limit zmień suwak na pozycję, w której podświetli się on na zielono, a następnie zatwierdź, klikając: OK.Zmień limity zasobu
  5. Potwierdź złożenie nowego zamówienia, a następnie przejdź do płatności.
  6. Po opłaceniu zamówienia przejdź do lewego menu i sekcji: Usługi WWW.
    Usługi WWW
  7. Kliknij wybrany hosting, a następnie w sekcji Serwer WWW dokonaj zmiany interpretera PHP na hostingu.

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie