Jak wyłączyć płatne wsparcie starszych wersji PHP?

Wraz z wycofaniem wsparcia technicznego i poprawek bezpieczeństwa PHP dla wersji 5.2 wyłączyliśmy obsługę wszystkich starszych wersji PHP, których używanie może powodować zagrożenie dla serwisów internetowych i aplikacji na hostingu klienta. Mając na względzie nieustanny rozwój usług home.pl oraz możliwość dostosowania parametrów technicznych i bezpieczeństwa do obowiązujących standardów, motywem przewodnim podjętych działań jest stworzenie środowiska pracy opartego o sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. W ramach poniższego artykułu dowiesz się, czym jest i jak wyłączyć płatne wsparcie starszych wersji PHP na swoim hostingu.

WAŻNE!
Jeśli posiadasz aktywne zamówienie odnowienia usługi hostingowej z pozycją płatnego wsparcia starszych wersji PHP, anuluj je przed przystąpieniem do dalszych czynności. Po wyłączeniu wsparcia starszych wersji PHP będziesz mieć możliwość wygenerowania go ponownie.

SPIS TREŚCI

Poradnik video: Jak wyłączyć płatne wsparcie starszych wersji PHP?

Podstawowe informacje o płatnym wsparciu PHP

Z uwagi na zainteresowanie obsługą starszych wersji PHP wraz z ww. zmianami wprowadziliśmy możliwość odpłatnego utrzymania aktywności starszych wersji interpretera na wybranych usługach hostingowych. Opcja ta została włączona automatycznie dla usług, na których wykryta została aktywność starszych wersji interpretera PHP. Jest ona bezpłatna do końca trwającego okresu rozliczeniowego.

Wraz z końcem okresu abonamentowego hostingu otrzymasz od nas Pro Formę zawierającą dodatkową pozycję: ofertę płatnego wsparcia starszych wersji interpretera PHP na Twoim hostingu.

W tej sytuacji do czasu wystawienia Pro Formy podejmij właściwe działania. Możesz:

 • dostosować strony internetowe i aplikacje do obsługi nowych wersji interpretera PHP, np. wersji 7.4 i nowszej: takie działanie powinno być domyślnym działaniem, jakie podejmiesz. Bezpieczeństwo i stabilność działania serwisów WWW i aplikacji powinno być realizowane w oparciu o sprawdzone i bezpieczne rozwiązania – aktualnie wspierane i rozwijane wersje interpretera PHP. Po aktualizacji będziesz mógł przełączyć interpretera PHP, a odpłatne utrzymanie wsparcia dla starszych jego wersji nie będzie konieczne.
 • pozostawić strony internetowe oraz aplikacje w stanie niezmienionym, utrzymać ich działanie na niewspieranych, nierozwijanych i niebezpiecznych wersjach interpretera PHP (7.3 i starsze, m.in. popularną wersję 5.2 oraz 5.6), których aktywność utrzymamy dla Ciebie odpłatnie i warunkowo w ramach wskazanej usługi hostingowej. Nie wymagamy od Ciebie żadnej aktualizacji, możesz pozostawić swoje strony WWW i aplikacje bez zmian. W ten sposób zwiększasz ryzyko utraty danych, tworzysz niebezpieczne środowisko podatne na ataki z zewnątrz, a jeśli dodatkowo przetwarzasz dane użytkowników, narażasz serwis WWW na ich wyciek. Rekomendujemy aktualizację serwisów WWW i aplikacji.

Jak wyłączyć płatne wsparcie starszych wersji PHP?

Zgodnie z powyższą informacją wycofaliśmy wsparcie dla starszych wersji interpretera PHP. Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie może mieć wpływ na działanie Twoich nieaktualnych serwisów WWW i aplikacji, dlatego do końca bieżącego okresu abonamentowego aktywowaliśmy odpłatne wsparcie dla starszych wersji PHP. Do końca ważności usługi hostingowej skorzystasz z niego bezpłatnie. Wykorzystaj ten czas do aktualizacji serwisów i aplikacji oraz dostosowania do obsługi w ramach nowych wersji PHP.

W kolejnym kroku możesz wyłączyć płatne wsparcie, abyśmy nie wystawiali faktury PRO FORMA na przedłużenie jej działania. Korzystanie z nowych, aktualnych, wspieranych i bezpiecznych wersji interpretera PHP jest bezpłatne i stanowi jedną z podstawowych funkcjonalności usługi hostingowej.

 1. Zaloguj się do Panelu home.pl
 2. Przejdź do sekcji Usługi WWW.
  Usługi WWW
 3. Kliknij wybrany hosting, a następnie w sekcji Serwer WWW kliknij aktualnie włączoną wersję interpretera PHP.
  Interpreter PHP
 4. Dokonaj zmiany interpretera PHP na hostingu na wyższy (objęty bezpłatnym wsparciem).
  Zmiana wersji PHP
 5. Potwierdź chęć wyłączenia płatnego wsparcia starszych wersji PHP, klikając: tak.
  Czy chcesz wyłączyć płatne wsparcie starszych wersji?
  Jeśli powyższe okno się nie wyświetli, przejdź do sekcji Konto -> Subskrypcje i kliknij w interesującą Cię usługę hostingową. Pod nagłówkiem Limity i użycie zasobu znajdziesz przycisk Zmień limity zasobu. Kliknij w niego, by przejść do kolejnego kroku.
 6. W polu Nowy limit zmień suwak na pozycję, w której zmieni swój kolor na szary, a następnie zatwierdź, klikając: OK.
  Zmień limity zasobu
 7. Zapoznaj się z regulaminem i go zaakceptuj, a następnie zatwierdź, klikając: Potwierdź.
  Potwierdź zamówienie

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie