PEAR w home.pl – jakie są dostępne moduły?

PEAR (ang. PHP Extension and Application Repository) – jest frameworkiem, czyli swojego rodzaju szkieletem do budowy aplikacji, a zarazem systemem dystrybucji rozszerzeń do języka PHP. Projekt został rozpoczęty w 1999 roku przez Stiga S. Bakkena, następnie w krótkim czasie dołączyło do niego wielu następnych pasjonatów.

Głównymi założeniami projektu PEAR jest dostarczenie programistom PHP ogólnodostępnej kolekcji (otwarte źródła) rozszerzeń i prostego systemu ich dystrybucji w postaci tzw. paczek.

Społeczność zarządzającą projektem rozrosła się do tego stopnia, że korzystanie z PEAR stało się standardem. Na hostingu w home.pl możesz korzystać z PEAR, listę dostępnych modułów znajdziesz w pliku PEAR INFO.

Kliknij tutaj, aby otworzyć plik PEAR INFO, który pozwoli Ci sprawdzić konfiguracje oraz dostępne moduły PEAR w ramach hostingu zarówno na nowej i poprzedniej platformie home.pl. Oznacza to, że PEAR w home.pl ma taką samą konfigurację na serwerach opartych o Apache oraz IdeaWebHosting (korzystają z tych samych plików).
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie