Jak zarządzać blogiem, wpisami i komentarzami?


Jak założyć bloga w sklepie?

Jak rozpocząć korzystanie z Bloga

Korzystanie z bloga w sklepie internetowym eSklep, można rozpocząć od ustawień samej strony domowej bloga lub dodania pierwszych wpisów i zarządzania nimi. Pierwsze rozwiązanie, pozwoli od razu przygotować docelową stronę oraz moduły bloga do wyświetlania właściwych treści, a zaczynając od dodania wpisów, w przejrzysty sposób zobaczysz efekty swojej pracy i dopasujesz wygląd bloga do już wprowadzonych treści.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej, jak zmienić ustawienia bloga w zakładce Konfiguracja -> Marketing -> Blog.
 1. Zaloguj się do Panelu sklepu.
 2. Przejdź do opcji menu ZAWARTOŚĆ –> BLOG –> WPISY, aby rozpocząć konfigurację, od dodania pierwszych wpisów na blogu. Zapisz zmiany.
  Jak założyć bloga w sklepie?
 3. Przejdź do opcji menu KONFIGURACJA > WYGLĄD > AKTYWNY STYL GRAFICZNY, a następnie wybierz zakładkę, edycję strony BLOG. Umieść moduły w dowolnym miejscu. Jeśli chcesz, moduły Bloga, możesz także umieścić na pozostałych podstronach, np. w układzie podstawowym, stronie głównej czy koszyku. Zapisz zmiany.
  Dodawanie modułów i stron Bloga

Jak dodać nowy wpis na blogu

 1. Zaloguj się do Panelu sklepu.
 2. Przejdź do opcji menu ZAWARTOŚĆ > BLOG > WPISY, a następnie kliknij ikonę plusa (dodaj nowy wpis).
  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o polach do wypełnienia, podczas dodawania nowego wpisu.
   Jak dodać nowy wpis na Blogu w sklepie internetowym?
 3. Podczas dodawania nowego wpisu, warto zwrócić uwagę na jego konfigurację dot. wyświetlania:
  • Strona główna – zaznacz TAK, jeśli chcesz, aby wpis pojawił się na stronie głównej sklepu. Wybierz NIE, jeśli nie chcesz, aby na stronie głównej pojawiały się wpisy z bloga.
  • Moduł – zaznacz TAK, jeśli chcesz aby, wpis został wyświetlony w module Blog wpisy, położeniem modułu możesz zarządzać w Konfiguracja » Wygląd » Aktywny styl graficzny zakładka Moduły
  • Aktywność – zaznacz TAK, jeśli chcesz aby wpis był aktywny i dostępny dla użytkowników strony. Wybierz NIE, jeśli przykładowo chcesz ukryć wpis lub zostawić go do dalszej edycji.
   eSklep - Zawartość - Blog - Wpisy - Dodaj wpis - Włącz wybrane opcję

Edycja wpisów

Przejdź do opcji menu ZAWARTOŚĆ –> BLOG –> WPISY.

 • Dodawanie wpisów – kliknij w ikonę plusa w górnej części ekranu, aby dodać nowy wpis do bloga.
 • Zmiana kolejności wyświetlania – na liście wpisów, po prawej stronie ekranu odszukaj ikonę strzałki skierowanej w górę i w dół. Kliknij ją przy wybranym wpisie, aby zmienić jego położenie na liście.
 • Edycja i usuwanie wpisu – na liście wpisów, po prawej stronie ekranu odszukaj ikonę koła zębatego. Kliknij ją, z rozwijanego menu wybierz Edytuj jeśli chcesz przejść do edycji wpisu i zmiany jego ustawień. Kliknij Usuń, jeśli chcesz usunąć wybrany wpis.
 • Podgląd wpisu na stronie sklepu – jeśli wpis nie jest jeszcze aktywny, a chcesz podejrzeć jak będzie wyglądał na stronie bloga, na liście wpisów kliknij ikonę koła zębatego, a następnie wybierz Podgląd.
  Edycja wpisów na blogu w sklepie

Dodawanie i edycja kategorii

 1. Przejdź do opcji menu ZAWARTOŚĆ > BLOG > KATEGORIE, aby rozpocząć konfigurację i dodawanie kategorii.
 2. Kliknij ikonę plusa (dodaj kategorię).
  Jak ustawić kategorie wpisów bloga?
 3. Wprowadź nazwę kategorii oraz wybierz jej aktywność. Kategorie pozwolą użytkownikom strony, na szybkie filtrowanie wpisów wg. np. tematu i treści.
 4. Zatwierdź wprowadzone zmiany klikając Zapisz i wróć do listy.
 5. Aby edytować, usunąć lub podejrzeć utworzoną kategorię i jej wpisy, na liście kategorii kliknij ikonę koła zębatego i wybierz z rozwijanego menu dodatkowe opcje.
  1. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym są komentarze do wpisów.

Edycja kategorii bloga internetowego

 

Tagi

Menu tagi umożliwiają wyświetlenie utworzonych już tagów. Poprzez ikonę koła zębatego, można wybrane taki usunąć. Tagi tworzone są i dodawane na etapie publikacji nowego wpisu. Przyjęło się mówić, że wybrane wpisy i artykuły są otagowane, czyli oznaczone słowami kluczowymi.
 • Przejdź do opcji menu ZAWARTOŚĆ > BLOG > TAGI.

Tagi to słowa kluczowe, po których dany wpis będzie rozpoznawany i wyszukiwany. Powielanie tych samych tagów w wielu wpisach, pozwoli na łatwe filtrowanie dodanych informacji wg. słów kluczowych. W odróżnieniu od kategorii, które zwykle traktują bardzo ogólnie o tematyce wpisów, tagi pozwalają doprecyzować główny wątek wpisu, poprzez jego słowa kluczowe.

Dzięki zastosowaniu tagów i kategorii, użytkownik strony szybko odnajdzie interesującego go informacje. Zastosowanie obydwu elementów ma duże znaczenie, szczególnie, jeśli na blogu, poza informacjami, np. o godzinach pracy sklepu, urlopach itp. będziesz także publikował przydatne treści o markach, produktach, poradniki, konkursy itp.

Zarządzanie komentarzami

Przejdź do opcji menu ZAWARTOŚĆ > BLOG > KOMENTARZE.

W nowym widoku, zobaczysz ostatnio dodane komentarze do opublikowanych na blogu wpisów.

 • Kliknij ikonę koła zębatego przy wybranym komentarzu, aby przejść do jego edycji lub usunąć go.
WAŻNE! Domyślnie po uruchomieniu bloga, wszystkie komentarze dodawane do wpisów, będą dostępne na stronie dopiero po zaakceptowaniu ich przez administratora. Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej, jak zmienić ustawienia bloga, komentarzy i ich widoczności na stronie.

eSklep - Zawartość - Blog - Wybierz opcję Komentarze

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak