Usługi – Jak korzystać z list usług w panelu?

 

Wprowadzenie

W Panelu klienta home.pl w opcji menu „Usługi” oraz podopcjach menu „Wszystkie usługi”, „Domeny”, „Hosting” oraz „Inne” wyświetlana jest hierarchiczna lista usług, która tworzona jest z usług głównych i powiązanych:
 • administracyjnie (usługi zarejestrowane na te same dane Abonenta),
 • technicznie (usługi tworzone w ramach serwera, np. skrzynki e-mail, subdomeny, konta FTP itd.).
Panel klienta - Wybierz opcje menu Usługi

Lista usług pozwala w intuicyjny sposób zarządzać usługami powiązanymi.

Przykład: jeśli masz utworzone skrzynki e-mail na serwerze „twojserwer”, to po kliknięciu znaku „+” wyświetlanego na liście przy nazwie „twojserwer”, zostanie rozwinięta lista wszystkich usług, które są powiązane technicznie z usługą „twojserwer”.

Panel klienta - Usługi - Kliknij znak plusika aby wyświetlić listę powiązanych usług

Kliknij znak „+” znajdujący się obok nazwy serwera (dowlonej usługi), aby wyświetlić wszystkie usługi powiązane technicznie z danym serwerem (np. skrzynki e-mail oraz przypisane domeny do serwera).

Panel klienta - Usługi - Wyświetlono rozwiniętą listę usług powiązanych

Do czego służy „mini-podgląd” usługi w Panelu klienta home.pl?

Po kliknięciu nazwy wybranej usługi zostanie rozwinięty tzw. „mini podgląd” usługi, gdzie możesz m.in.:

 • kliknąć przycisk „Konfiguracja usługi”, aby przejść do szczegółowej konfiguracji dla wybranej usługi (np. zmiana ustawień poczty e-mail na serwerze),
  Panel klienta - Usługi - Kliknij przycisk Konfiguracja usługi
 • kliknąć przycisk „Komentarz do usługi”, aby dodać prywatny komentarz do usługi. Ma on na celu ułatwić zidentyfikowanie odpowiedniej usługi w przyszłości. Komentarz do usługi widoczny jest tylko w Panelu klienta home.pl.
  Panel klienta - Usługi - Kliknij przycisk Komentarz do usługi
 • skorzystać z sekcji „Usługi powiązane” oraz „Na skróty”, aby przejść do najczęściej używanych operacji dla danej usługi.
  Panel klienta - Usługi - Sekcja Usługi powiązane i Sekcja Na skróty - Przejdź do najczęściej używanych operacji dla danej usługi
 • sprawdzić w polu „Zajęte miejsce” ile danych umieściłeś na Twoim serwerze w home.pl (wartość w procentach).

Panel klienta - Usługi - Sprawdź ile danych umieściłeś na serwerze

Jakie operacje mogę wykonać za pomocą paska akcji?

Panel klienta - Usługi - Wykonaj operacje w pasku akcji

Na samej górze ekranu przy każdej podmenu, znajduje się pasek akcji, na którym znajdują się przyciski pozwalające na wykonanie akcji (na wyświetlonych elementach listy). Dla przykładu w podmenu „Inne” możesz:
 • zmienić hasło dla zaznaczonej usługi, więcej informacji o zmianie hasła znajdziesz pod tym adresem.
 • rozpocząć realizacje cesji dla zaznaczonej usługi, więcej informacji o cesji znajdziesz pod tym adresem.
 • wyeksportować listę usług do pliku CSV.
WAŻNE! Funkcje „Zmień hasło” oraz „Eksport do CSV” dostępne są w Panelu klienta home.pl tylko po zalogowaniu się do usługi z uprawnieniami administracyjnymi.

Jak korzystać z wyszukiwarki usług w Panelu klienta home.pl?

Dokładnie pod paskiem akcji dostępna jest również wyszukiwarka usług, która ułatwia pracę w Panelu klienta home.pl przy większej ilości zarejestrowanych usług.
Panel klienta - Usługi - Wyszukaj usługi
Dzięki wyszukiwarce usług możesz odnaleźć usługi według wybranych wcześniej kryteriów wyszukiwania.

Dla przykładu możesz wyświetlić tylko te usługi, które mają status usługi „nieopłaconej”.

Jak zarządzać wszystkimi usługami za pomocą jednego Panelu klienta home.pl?

Jeżeli chcesz zarządzać wszystkimi usługami w jednym Panelu klienta home.pl, to wymagane jest zalogowanie do usługi z uprawnieniami administracyjnymi.

 

Gdy zalogujesz się w Panelu klienta home.pl do usługi z uprawnieniami standardowymi, możesz zarządzać jedynie usługą, do której jesteś zalogowany oraz usługami powiązanymi z nią technicznie.

 

Przykładowo, możesz zarządzać wszystkimi skrzynkami e-mail, które są utrzymywane w ramach danego serwera. Wszystkie skrzynki e-mail na serwerze wyświetlane są po kliknięciu przycisku „+”, który znajduje się obok nazwy Twojego serwera na liście usług.

<!– [if gte mso 9]> Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 <![endif]><!– [if gte mso 9]> <![endif]><!– [if gte mso 10]> <! /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} > <!–[endif] >

Kliknij w przycisk „+” znajdujący się obok nazwy serwera, aby wyświetlić wszystkie usługi powiązane technicznie z danym serwerem (np. skrzynki e-mail oraz przypisane domeny).

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Dedykowane wsparcie IT i megarabaty!

Pomoc Premium dedykujemy najbardziej wymagającym Klientom home.pl. Powiedz, co możemy dla Ciebie zrobić i oszczędzaj czas.

Poznaj Pomoc Premium Sprawdź ofertę