Usługi – Jak korzystać z list usług w panelu?

 

Wprowadzenie

W Panelu Klienta home.pl w opcji menu “Usługi” oraz podopcjach menu “Wszystkie usługi”, “Domeny”, “Hosting” oraz “Inne” wyświetlana jest hierarchiczna lista usług, która tworzona jest z usług głównych i powiązanych:
 • administracyjnie (usługi zarejestrowane na te same dane Abonenta),
 • technicznie (usługi tworzone w ramach serwera, np. skrzynki e-mail, subdomeny, konta FTP itd.).
cp82.jpg

Poradnik wideo – Jak zarządzać listą usług w Panelu Klienta home.pl?

Lista usług pozwala w intuicyjny sposób zarządzać usługami powiązanymi.

Przykład: jeśli masz utworzone skrzynki e-mail na serwerze “twojserwer”, to po kliknięciu znaku “+” wyświetlanego na liście przy nazwie “twojserwer”, zostanie rozwinięta lista wszystkich usług, które są powiązane technicznie z usługą “twojserwer”.

uslugi1.png

Kliknij znak “+” znajdujący się obok nazwy serwera (dowlonej usługi), aby wyświetlić wszystkie usługi powiązane technicznie z danym serwerem (np. skrzynki e-mail oraz przypisane domeny do serwera).

uslugi.png

Do czego służy “mini-podgląd” usługi w Panelu Klienta home.pl?

Po kliknięciu nazwy wybranej usługi zostanie rozwinięty tzw. “mini podgląd” usługi, gdzie możesz m.in.:

 • kliknąć przycisk “Konfiguracja usługi”, aby przejść do szczegółowej konfiguracji dla wybranej usługi (np. zmiana ustawień poczty e-mail na serwerze),
  cp84.jpg
 • kliknąć przycisk “Komentarz do usługi”, aby dodać prywatny komentarz do usługi. Ma on na celu ułatwić zidentyfikowanie odpowiedniej usługi w przyszłości. Komentarz do usługi widoczny jest tylko w Panelu Klienta home.pl.
  cp85.jpg
 • skorzystać z sekcji “Usługi powiązane” oraz “Na skróty”, aby przejść do najczęściej używanych operacji dla danej usługi.
  cp87.jpg
 • sprawdzić w polu “Zajęte miejsce” ile danych umieściłeś na Twoim serwerze w home.pl (wartość w procentach).

ulugi4.png

Jakie operacje mogę wykonać za pomocą paska akcji?

uslugi2.png

Na samej górze ekranu przy każdej podmenu, znajduje się pasek akcji, na którym znajdują się przyciski pozwalające na wykonanie akcji (na wyświetlonych elementach listy). Dla przykładu w podmenu “Inne” możesz:
 • zmienić hasło dla zaznaczonej usługi, więcej informacji o zmianie hasła znajdziesz pod tym adresem.
 • rozpocząć realizacje cesji dla zaznaczonej usługi, więcej informacji o cesji znajdziesz pod tym adresem.
 • wyeksportować listę usług do pliku CSV.
WAŻNE! Funkcje “Zmień hasło” oraz “Eksport do CSV” dostępne są w Panelu Klienta home.pl tylko po zalogowaniu się do usługi z uprawnieniami administracyjnymi.

Jak korzystać z wyszukiwarki usług w Panelu Klienta home.pl?

Dokładnie pod paskiem akcji dostępna jest również wyszukiwarka usług, która ułatwia pracę w Panelu Klienta home.pl przy większej ilości zarejestrowanych usług.
uslugi4.png
Dzięki wyszukiwarce usług możesz odnaleźć usługi według wybranych wcześniej kryteriów wyszukiwania.

Dla przykładu możesz wyświetlić tylko te usługi, które mają status usługi “nieopłaconej”.

Jak zarządzać wszystkimi usługami za pomocą jednego Panelu Klienta home.pl?

Jeżeli chcesz zarządzać wszystkimi usługami w jednym Panelu Klienta home.pl, to wymagane jest zalogowanie do usługi z uprawnieniami administracyjnymi.

 

Gdy zalogujesz się w Panelu Klienta home.pl do usługi z uprawnieniami standardowymi, możesz zarządzać jedynie usługą, do której jesteś zalogowany oraz usługami powiązanymi z nią technicznie.

 

Przykładowo, możesz zarządzać wszystkimi skrzynkami e-mail, które są utrzymywane w ramach danego serwera. Wszystkie skrzynki e-mail na serwerze wyświetlane są po kliknięciu przycisku “+”, który znajduje się obok nazwy Twojego serwera na liście usług.

Kliknij w przycisk „+” znajdujący się obok nazwy serwera, aby wyświetlić wszystkie usługi powiązane technicznie z danym serwerem (np. skrzynki e-mail oraz przypisane domeny).

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl