Zoom Meetings – jak wyciszyć mikrofon?

Wyciszanie mikrofonu jest niezwykle przydatne, biorąc pod uwagę wszystkie dźwięki i hałasy, które znajdziemy w domu podczas zdalnej pracy i nauki czy prowadząc spotkanie z klientami w biurze. Sprawdź, jak wyciszyć się podczas spotkania w Zoom Meetings.

Wyciszanie mikrofonu w Zoom Meetings

By wyciszyć swój mikrofon, musisz uczestniczyć w aktywnym spotkaniu. Podczas jego trwania, u dołu okna aplikacji znajdziesz pasek narzędzi, zawierający skróty do najważniejszych funkcji Zoom Meetings.

Pierwszy z prawej jest przycisk odpowiadający za dźwięk z Twojego mikrofonu. Najedź na niego myszką i kliknij, by wyciszyć mikrofon. Ikona zmieni się, przekreślając symbol mikrofonu czerwoną kreską.

Zoom Meetings przycisk wyciszenia

Kiedy chcesz wyłączyć wyciszenie, ponownie kliknij ikonę mikrofonu.

Wyłącz wyciszenie Zoom

Nie musisz jednak za każdym razem sięgać po myszkę i szukać przycisku mikrofonu w Zoom. Do włączania i wyłączania wyciszenia możesz użyć skrótu klawiszowego na klawiaturze: Alt+A. Możliwe, że domyślnie ten skrót klawiszowy będzie wyłączony. Jeśli nie działa on w Twoim Zoomie, wejdź w ustawienia aplikacji, klikając ikonę swojego profilu i klikając w Settings. Następnie przejdź do Keyboard Shortcuts i zaznacz opcję Mute/Unmute My Audio.

Zoom skrót wyciszenia mikrofonu

Ikoną mikrofonu możesz także uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji jak wybór urządzeń odtwarzania i nagrywania oraz testu, w którym sprawdzisz, czy twoje urządzenia audio działają w komunikatorze Zoom.

Zoom ustawienia audio

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie