Czy pasaż handlowy Domodi jest legalny?

Czy Domodi jest lagalnie działającą stroną internetową? Czy serwis Allani jest bezpieczny i legalny?  Jeśli uważasz, że postawione w ten sposób pytania nie powinny mieć miejsca, powinieneś wiedzieć, że są to jedne częstych wątpliwości dot. działania podobnych serwisów internetowych. Także sklepów internetowych i firmy, które opierają się wyłącznie na działalności online. Te pytania o legalność działania serwisów Domodi i Allani zadają użytkownicy Google, próbując ustalić, m.in. jak działa pasaż handlowy Domodi i pasaż Allani oraz dlaczego nie posiadają one sklepów stacjonarnych. Należy przy tym zwrócić uwagę, że podobne pytania pojawiają się pod adresem wielu innych sklepów i serwisów WWW.

Pasaż handlowy e-commerce moda Domodi

Co to jest pasaż handlowy online?

Mechanizm działania serwisów Domodi i Allani, a także popularnego serwisu Homebook może nadal wydawać się nowością na rynku ecommerce. Fizycznie żaden z serwisów nie jest sklepem internetowym, nie prowadzi sprzedaży, nie przyjmuje zwrotów ani nie obsługuje klientów dokonujących zakupów. Serwisy nie wymagają nawet rejestracji czy logowania użytkowników, aby mogli oni poznać ofertę  partnerów, tj. sklepów internetowych. W jaki sposób działa serwis Domodi, Allani i Homebook?

Sprawdź oficjalne wsparcie serwisu Domodi.pl:

Mechanizmy działania pasaży handlowych są bardzo zbliżone do porównywarek cenowych, które jedynie wyświetlają ofertę posegregowaną wg. kategorii i filtrowaną, np. wg. cen czy popularności.  Serwisom Allani, Domodi czy Homebook bliżej jest do porównywarek cenowych chociaż zebranie wielu sprzedawców w jednym miejscu i powiązanie ich z klientami, promocja produktów, itp. to także znajoma aktywność z popularnego serwisu aukcyjnego Allegro. W tym przypadku, serwis pośredniczy w sprzedaży i zakupach.

Serwisy Domodi i Allani są pasażami handlowymi. Swoją obecność w sieci Internet budują promując inne marki, tj. producentów odzieży lub bardziej ogólnie producentów modowych, a także promując sprzedawców. Realizują to poprzez serwis WWW oraz liczne konta uzupełniające, np. w social media. Domodi buduje własną markę jako serwis internetowy i pasaż handlowy, jednocześnie prowadząc aktywność w sieci i skupiając wokoło wszystkich zainteresowanych branżą. W tym także klientów, których przekierowuje do określonych sklepów internetowych. Dokładnie na takim samym modelu działania opiera się serwis Allani, a także Homebook.

Bezpieczne i legalne zakupy?

Czy zakupy w Homebook są bezpieczne i legalne? Czy Allani to wiarygodny sklep? Gdzie są sklepy stacjonarne Domodi?  To ważne pytania, a odpowiedzi na nie to nie tylko potwierdzenie legalności i bezpieczeństwa korzystania z w/w serwisów, ale także źródło informacji o zmieniającej się sieci Internet, rynku ecommcerce i potrzebach klientów.

Brak odpowiedzi na te dwa pytania, podważa często wiarygodność takich serwisów jak Domodi i Allani. Ale także innych sklepów internetowych, które wybierają nietypowy sposób budowania swojego wizerunku w sieci lub koncentrują się wyłącznie na sprzedaży internetowej. Nietypowy dla klientów, którzy przyzwyczaili się do zakupów stacjonarnych lub w popularnych sklepach internetowych. Nietypowy także dla przedsiębiorców, którzy największe źródło klientów nadal widzą w reklamie banerowej na ulicy, ulotkach lub drogiej reklamie internetowej w znanym serwisie. Brak fizycznego sklepu, stacjonarnego, staje się często powodem do odrzucenia oferty z powodu braku kontroli sprzedawcy. Sprawdzenia, czy oferowany produkt jest w rzeczywistości dostępny. Jednak rynek ecommerce nie musi być w żaden sposób związany z działalnością stacjonarną.

Warto w tym miejscu zajrzeć np. do regulaminu korzystania z pasażu Domodi, w którym jasno wskazano, że: Serwis Domodi nie odpowiada za treść ofert prezentowanych przez Sklepy, a także za przebieg ewentualnych transakcji kupna. To ważna informacja i punkt wyjścia.

Jeśli chcesz korzystać z serwisu Domodi, Allani, Homebook i innych podobnych pasaży handlowych czy porównywarek cenowych jak Ceneo i Skąpiec, powinieneś pamiętać, że to każdy sklep z osobna odpowiada za bezpieczeństwo transakcji. Za opis, dostępność produktu, warunki płatności i zwrotów. Nie oznacza to, że nikt w sieci nie kontroluje tego co się dzieje. Negatywne uwagi dot. sklepów internetowych przekładają się na reakcje podobnych serwisów, które nie chcą współpracować z przedsiębiorcami wywołującymi negatywne doświadczenia.

Domodi, Allani, Homebook i integracja ze sklepem home.pl

Domodi, Allani i Homebook to dla home.pl coś więcej niż tylko kolejny serwis internetowy. Jeśli posiadasz lub planujesz uruchomić sklep internetowy w home.pl, niedługo przekonasz się, jak łatwa może być integracja z w/w serwisami internetowymi. Dzięki licznym usprawnieniem, będziesz mógł szybko przenieść bazę swoich produktów do jednego lub wszystkich pasaży handlowych i sprzedawać swoje produkty jeszcze większemu gronu odbiorców.

Dowiedz się więcej:
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.