Do czego służy “Lista aplikacji” w panelu administracyjnym home.pl?

Po każdorazowym skorzystaniu z Autoinstalatora aplikacji, na adres e-mail wskazany jako adres administratora, otrzymujesz wiadomość z podsumowaniem przeprowadzonej instalacji.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym jest Autoinstalator aplikacji oraz jak z niego korzystać.

W wiadomości znajdziesz informacje nt. danych dostepowych do nowej aplikacji CMS zainstalowanej na serwerze, informacje o bazie danych oraz lokalizacji instalacji.

W panelu administracyjnym, każdorazowe skorzystanie z Autoinstalatora aplikacji, powoduje utworzenie nowej bazy danych, która w opisie posiada ścieżkę dostępu do katalogu, w którym znajduje się aplikacja z niej korzystająca. Takie rozwiązanie ułatwia identyfikację poszczególnych części składowych, np. strony WWW.

Analogicznie w panelu administracyjnym, otrzymujesz także dostęp do listy aplikacji, stron WWW, które zostały uruchomione na serwerze (za pomocą Autoinstalatora aplikacji). W ten sposób jesteś w stanie szybko zidentyfikować:

 • rodzaj zainstalowanej aplikacji, np. WordPress, Joomla!, Pligg, itp.,
 • katalog instalacji, np. /autoinstalator/wordpress,
 • adres strony WWW, pod którym aktualnie jest ona wyświetlana, np. www.mojadomena.pl,
 • adres panelu administracyjnego, pod którym możesz zalogować się do zaplecza strony WWW, np. www.mojadomena.pl/wp-admin,
 • datę instalacji.
WAŻNE! Wyżej opisana lista, ma charakter informacyjny. Pozwala na zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami poprzez ich szybką identyfikację. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy zmieniamy adres strony WWW, chcąc zapamiętać jej lokalizację na serwerze FTP.

Lista aplikacji

 1. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego serwera, po lewej stronie ekranu kliknij Usługi.
  admin2
 2. Na liście dostępnych usług, kliknij w identyfikator serwera, a następnie Konfiguracja usługi.
 3. Na górze ekranu kliknij ikonę Lista aplikacji.
  admin3
 4. Skorzystaj z przycisków:
  • Cofnij: aby powrócić do poprzedniego widoku panelu,
  • Dodaj: aby uruchomić Autoinstalator aplikacji i zainstalować nową aplikację WWW,
  • Edycja: aby edytować wcześniej wybraną pozycję. Edycja powoduje dostęp do możliwości zmiany adresu strony WWW oraz adresu panelu administracyjnego,
  • Usuń: aby usunąć wybraną pozycję z listy.
  WAŻNE! Edycja adresu strony WWW oraz panelu administracyjnego strony WWW, powoduje jedynie zmianę widoczną w panelu administracyjnym. Adresy te mają charakter informacyjny. Jeśli chcesz dokonać fizycznej zmiany adresu strony WWW i jej panelu, przejdź do konfiguracji wybranej strony WWW, np. logując się do jej zaplecza.
 • Kliknij przycisk Edytuj, aby przejść do edycji informacji o stronie WWW. Zmień adres strony WWW i adres panelu administracyjnego tej strony, na aktualnie aktywne. Zapisz zmiany.
 • Kliknij przycisk Usuń aby usunąć aplikację z listy.
WAŻNE! Usunięcie aplikacji z listy, nie powoduje jej fizycznego usunięcia z serwera. W tym celu konieczne jest usunięcie bazy danych strony WWW, np. bazy MySQL oraz zawartości serwera FTP, np. folderu z plikami strony WWW.
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu i zarządzaniu bazami danych.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o dostępie do serwera FTP.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub