Do czego służy “Lista aplikacji” w panelu administracyjnym home.pl?

Szybki hosting dla WordPressa

Po każdorazowym skorzystaniu z Autoinstalatora aplikacji, na adres e-mail wskazany jako adres administratora, otrzymujesz wiadomość z podsumowaniem przeprowadzonej instalacji.

Przykładowa wiadomość e-mail z podsumowaniem przeprowadzonej instalacji po skorzystaniu z Autoinstalatora aplikacji

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym jest Autoinstalator aplikacji oraz jak z niego korzystać.

W wiadomości znajdziesz informacje nt. danych dostepowych do nowej aplikacji CMS zainstalowanej na serwerze, informacje o bazie danych oraz lokalizacji instalacji.

W panelu administracyjnym, każdorazowe skorzystanie z Autoinstalatora aplikacji, powoduje utworzenie nowej bazy danych, która w opisie posiada ścieżkę dostępu do katalogu, w którym znajduje się aplikacja z niej korzystająca. Takie rozwiązanie ułatwia identyfikację poszczególnych części składowych, np. strony WWW.

Panel klienta - Usługi - Lista usług - Poszukaj utworzonej bazy danych

Analogicznie w panelu administracyjnym, otrzymujesz także dostęp do listy aplikacji, stron WWW, które zostały uruchomione na serwerze (za pomocą Autoinstalatora aplikacji). W ten sposób jesteś w stanie szybko zidentyfikować:

 • rodzaj zainstalowanej aplikacji, np. WordPress, Joomla!, Pligg, itp.,
 • katalog instalacji, np. /autoinstalator/wordpress,
 • adres strony WWW, pod którym aktualnie jest ona wyświetlana, np. www.mojadomena.pl,
 • adres panelu administracyjnego, pod którym możesz zalogować się do zaplecza strony WWW, np. www.mojadomena.pl/wp-admin,
 • datę instalacji.
WAŻNE! Wyżej opisana lista, ma charakter informacyjny. Pozwala na zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami poprzez ich szybką identyfikację. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy zmieniamy adres strony WWW, chcąc zapamiętać jej lokalizację na serwerze FTP.

Lista aplikacji

 1. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego serwera, po lewej stronie ekranu kliknij Usługi.
  Panel klienta - Kliknij opcję menu Usługi
 2. Na liście dostępnych usług, kliknij w identyfikator serwera, a następnie Konfiguracja usługi.
 3. Na górze ekranu kliknij ikonę Lista aplikacji.
  Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Kliknij przycisk Lista aplikacji
 4. Skorzystaj z przycisków:
  • Cofnij: aby powrócić do poprzedniego widoku panelu,
  • Dodaj: aby uruchomić Autoinstalator aplikacji i zainstalować nową aplikację WWW,
  • Edycja: aby edytować wcześniej wybraną pozycję. Edycja powoduje dostęp do możliwości zmiany adresu strony WWW oraz adresu panelu administracyjnego,
  • Usuń: aby usunąć wybraną pozycję z listy.
   Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Lista aplikacji - Skorzystaj z górnych przycisków z paska Akcji
  WAŻNE! Edycja adresu strony WWW oraz panelu administracyjnego strony WWW, powoduje jedynie zmianę widoczną w panelu administracyjnym. Adresy te mają charakter informacyjny. Jeśli chcesz dokonać fizycznej zmiany adresu strony WWW i jej panelu, przejdź do konfiguracji wybranej strony WWW, np. logując się do jej zaplecza.
 • Kliknij przycisk Edytuj, aby przejść do edycji informacji o stronie WWW. Zmień adres strony WWW i adres panelu administracyjnego tej strony, na aktualnie aktywne. Zapisz zmiany.
  Panel klienta - Usługi - Nazwa serwera - Konfiguracja usługi - Lista aplikacji - Edytuj - Ustawienia aplikacji - Zmień adres strony WWW i adres panelu administracyjnego tej strony, na aktualnie aktywne
 • Kliknij przycisk Usuń aby usunąć aplikację z listy.
WAŻNE! Usunięcie aplikacji z listy, nie powoduje jej fizycznego usunięcia z serwera. W tym celu konieczne jest usunięcie bazy danych strony WWW, np. bazy MySQL oraz zawartości serwera FTP, np. folderu z plikami strony WWW.
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu i zarządzaniu bazami danych.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o dostępie do serwera FTP.

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Dedykowane wsparcie IT i megarabaty!

Pomoc Premium dedykujemy najbardziej wymagającym Klientom home.pl. Powiedz, co możemy dla Ciebie zrobić i oszczędzaj czas.

Poznaj Pomoc Premium Sprawdź ofertę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie