Bezpieczne połączenie SFTP z serwerem w home.pl


SFTP (ang. SSH File Transfer Protocol) jest protokołem, który służy do bezpiecznej transmisji plików z serwera i na serwer FTP (czyli na Twój hosting).

W porównaniu do protokołu FTP oraz FTPS protokół SFTP zapewnia szyfrowanie zarówno przesyłanych danych, jak i samego loginu i hasła. W protokole FTPS szyfrowaniu poddawane są tylko login i hasło.

WAŻNE! Połączenie SFTP dostępne jest przy usługach: Business Cloud StarterBusiness Cloud Server, Business Cloud Unlimited, Business Server PRO oraz Hosting dedykowany. SFTP dostępne jest dla konta głównego oraz wszystkich kont FTP, które posiadają dostęp do całej zawartości serwera FTP.

Konfiguracja połączenia SFTP z serwerem w home.pl

Konfiguracja połączenia SFTP polega na zmianie protokołu na SFTP oraz użyciu portu 22. Taką konfigurację należy ustawić podczas konfiguracji połączenia FTP (nazwa użytkownika oraz hasło dostępu przez SFTP są takie same jak przy tradycyjnym połączeniu FTP). Jeśli utworzyłeś konto FTP z dostępem do całej zawartości serwera, to połączenie SFTP możesz skonfigurować podając:

  • nazwa użytkownika: pełny adres konta FTP, np. jan.kowalski (jeśli konto @we wszystkich domenach) lub jan.kowalski@mojadomena.pl (jeśli utworzone w konkretnej domenie),
  • adres hosta/serwera: mojadomena.pl (jeśli mojadomena.pl jest przypisana do serwera) lub serwer123456.home.pl (jeśli nie masz domeny),
  • port: 22,
  • zaznacz opcję połączenie SFTP w wybranym kliencie FTP, np. FileZilla.

Więcej rozwiązań:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub