Bezpieczne połączenie SFTP z serwerem w home.pl


Co to jest SFTP?

SFTP (ang. SSH File Transfer Protocol) jest protokołem, który służy do bezpiecznej transmisji plików z serwera i na serwer FTP (czyli na Twój hosting).

W porównaniu do protokołu FTP oraz FTPS protokół SFTP zapewnia szyfrowanie zarówno przesyłanych danych, jak i samego loginu i hasła. W protokole FTPS szyfrowaniu poddawane są tylko login i hasło.

WAŻNE! Połączenie SFTP dostępne jest przy: Hosting BiznesHosting ProfesjonalnyBusiness Server PROHosting PremiumHosting WordPress SSD ProfesjonalnyHosting WordPress SSD Premium oraz Hosting dedykowany. SFTP dostępne jest dla konta głównego oraz wszystkich kont FTP, które posiadają dostęp do całej zawartości serwera FTP.

Konfiguracja połączenia SFTP z serwerem w home.pl

Konfiguracja połączenia SFTP polega na zmianie protokołu na SFTP oraz użyciu portu 22222. Taką konfigurację należy ustawić podczas konfiguracji połączenia FTP (nazwa użytkownika oraz hasło dostępu przez SFTP są takie same jak przy tradycyjnym połączeniu FTP).

Jeśli utworzyłeś konto FTP z dostępem do całej zawartości serwera, to możesz skorzystać z połączenia SFTP z Twoim serwerem, podając następujące dane:

 • Serwer (adres host serwera): wpisz pełny adres serwera FTP.
  Przykład: twojadomena.pl (jeśli twojadomena.pl jest przypisana do serwera) lub serwer123456.home.pl (jeśli nie masz jeszcze domeny).
 • Port: wpisz numer portu 22222.
 • Protokół: wybierz opcję połączenie SFTP w wybranym kliencie FTP, np. FileZilla.
 • Uzytkownik: wpisz nazwę użytkownika FTP (np. nazwa konta głównego lub konta FTP).
  Przykład: jan.kowalski (jeśli konto @we wszystkich domenach) lub jan.kowalski@mojadomena.pl (jeśli utworzone w konkretnej domenie).
 • Hasło: wpisz hasło dostępu dla wskazanego użytkownika FTP.

Więcej rozwiązań związanych z SSH lub FTP

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub